Vizinoties ar ragavām un pūšļiem, bērni gūst galvas traumas

Autors: Godaģimene.lv, 2019. gada 24. janvāris, 11:20:28
Vizinoties ar ragavām un pūšļiem, bērni gūst galvas traumas

Šļūkšana ar piepūšamo kameru pa sniegotu kalniņu ir viena no foršākajām bērnības atmiņām. Tomēr šī ziemas aktivitāte prasa īpašus drošības pasākumus, pretējā gadījumā izklaide var beigties ar nopietnām traumām un slimnīcas apmeklējumu.


Bērnu Klīniskā universitātes slimnīcas pārstāve Vita Šteina novērojusi, ka Latvijā cisvairāk traumas gūst slēpojot un slidojot, kad tiek traumētas ekstremitātes. Šoziem, kad sals un sniegs ir sācis piesaistīt izklaides vietām ģimenes, traumu skaits vēl nav pārāk liels. Vizinoties ar "pūšļiem", kuros sasēstas visa ģimene, pūslis visbiežāk paceļas uz augšu, kam seko kritiens no augšas, tādējādi sasitas visi, kas ir iesēdušies vizināties.

Savukārt starptautiskais bērnu drošības portāls Kidshealth.org vēsta, ka vairāk kā puse traumu, kas iegūtas, šļūcot ar kameru vai ragavām, ir galvas traumas. Statistiski ir uzskaitīts, ka kameršļūkšana salīdzinoši ir pat bīstamāka par snovbordu un kalnu slēpošanu, tāpēc esam apkopojuši svarīgāko, ko vajag ievērot gan pieaugušajiem, gan bērniem, baudot ziemas priekus.

Izvēlies pareizo kalnu

Piemērots apģērbs

Izvēlies pareizo transportu

Uzvedības ābece uz slidkalniņa

FOTO: Shutterstock.com