Ar “3+Ģimenes karti” sabiedriskajā transportā palielināsies braukšanas maksas atvieglojuma apmērs

Godaģimene.lv
Godaģimene.lv

Šodien, 14.augustā, Ministru kabinets apstiprināja Satiksmes ministrijas sagatavoto noteikumu projektu, kas paredz grozījumus “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumos” Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" lietotājiem. Kas nozīmē, ka daudzbērnu ģimenes vecāki varēs iegādāties reģionālo maršrutu autobusu un vilcienu biļetes par puscenu, bet skolnieki un studenti no daudzbērnu ģimenēm– pat ar  90% atlaidi.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis: “Valdības atbalsts ģimenēm ir iespējams, īstenojot atbilstošu  politiku un darot reālus darbus. Piemēram, sarūpējot daudzbērnu ģimenēm atlaides par braucieniem reģionālajos autobusos un vilcienos. Tas ir ne tikai praktisks atvieglojums ģimeņu budžetā, bet arī atbalsts jauniešu izglītībai, kas kopumā rada drošības sajūtu ģimenēm Latvijā un veicina tautsaimniecības attīstību”.

Demogrāfisko lietu centra (DLC) vadītājs Imants Parādnieks: “Ir gandarījums par kopīgi ar Autotransporta direkciju un Satiksmes ministriju paveikto. Prieks, ka DLC un Demogrāfijas lietu apakškomisijas iniciatīva tik īsā laikā kopīgiem spēkiem novesta līdz gala rezultātam un šo nozīmīgi palielināto valsts atbalstu Goda ģimeņu vecāki un bērni varēs sākt baudīt jau sākot ar jauno mācību gadu. Tas būtiski atslogos daudzbērnu ģimeņu maciņus no izdevumiem, īpaši tajos gadījumos, ja bērns dzīvo reģionā un mācās cita novada mūzikas skolā vai arodskolā, augstākajā mācību iestādē Rīgā, Ventspilī vai citur. Tas dos iespēju apmeklēt vairāk pasākumus ārpus savas dzīves vietas kopā ar visu ģimeni. Īpaši simbolisks ir bezmaksas braucienu nodrošinājums lielākajos valsts svētkos.”

Sabiedrības integrācijas fonda, kas īsteno Valsts atbalsta programmas “Latvijas Goda ģimenes apliecība "3+ Ģimenes karte" sekretariāta direktore Aija Bauere, norāda: “Regulāri veikto aptauju rezultāti liecina, ka 24% 3+ Goda ģimenes karšu īpašnieki atlaides starppilsētu transportā uzskata par vienu no nozīmīgākajiem atbalstiem daudzbērnu ģimenēm no valsts puses. Tas ir būtisks finansiāls ietaupījums, dodoties ikdienas gaitās un plānojot atpūtu kopā ar ģimeni. Pateicoties valsts un privāto uzņēmēju iesaistei programmā, varam lepoties, ka šobrīd ir izsniegtas jau 26 421 vecāku kartes, 12 458 bērnu kartes. Par programmas nepieciešamību liecina arī fakts, ka ik mēnesi vidēji tiek saņemti 1100 iesniegumi.”

Ar grozījumiem Ministru kabineta 2017.gada 27.jūnija noteikumos Nr.371 "Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi", kas stāsies spēkā 2018.gada 1.septembrī, daudzbērnu ģimenes locekļiem (vecākiem, audžuvecākiem), uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" un personu apliecinošu dokumentu, ir tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumus 50% apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas un 40% apmērā no abonementa biļetes cenas, izmantojot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā.

Bet, daudzbērnu ģimenes bērniem, kas apmeklē vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādes un  kas turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" un skolēna vai attiecīgi studenta apliecību; pasi vai ID karti, ir tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumus 90% apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas.

Savukārt, visiem daudzbērnu ģimenes locekļiem ir tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumus 100% apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas, izmantojot sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālās nozīmes maršrutos 4.maijā, 11. un 18.novembrī. Tādejādi nodrošinot daudzbērnu ģimenes locekļiem iespēju apmeklēt  pasākumus kas norisinās Latvijas teritorijā šajās  svētku un atceres dienās.

Informācija sagatavota, izmantojot Satiksmes ministrijas preses relīzi
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
fixskommenc 8. maijs 2019 12:22

No MK noteikumiem Nr. 371 (var lasīt arī 8. un 8.3. punktus):

8.2 Daudzbērnu ģimenes locekļiem, kas apmeklē vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādes, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" un personu apliecinošu dokumentu vai skolēna apliecību, ir tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumu 90 % apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas, izmantojot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā.

Un tātad: bērnam nevajag uzrādīt skolēna apliecību 90% atlaides saņemšanai---pietiek ar ID karti. Ingusam nav taisnība. Godagimenei patīk, kā jau valsts kantorim, citēt iepriekš divdomīgi uzrakstītos tekstus, nevis paskaidrot, ko īsti ar tiem domājuši---nomainiet taču idiotisko semikolu ar vārdu "vai" un visiem viss taps skaidrs!

dadzitis 28. oktobris 2018 12:25

Super, paldies par atlaidēm, bet atkal jau ir BET...
Domājām, jāizmēğina 100% atlaide valsts svētkos, lai aizbrauktu uz Rīgu. Šogad 18.novembris ir svētdienā, kad no mūsu dzīves vietas līdz galvaspilsētai nekursē sabiedriskais. Parastā darba dienā ir viens no rīta uz, vakarā- atpakaļ no Rīgas.
Tā kā šīs atlaides darbojas tikai vietās ar biežāku sabiedriskā transporta kustību.
Arī ikdienas braukšanai no skolas uz pulciņiem sabiedrisko nesanāk maniem bērniem izmantot tieši tā paša iemesla dēļ- ļoooti reti kursē transports: rīts un vakars. Dienas vidus tukšs.
Paldies satiksmes ministrijai par atlaidēm, paldies par to, ka optimizējot sabiedriskā transporta tīklu tās atlaides īsti vairs nav, kur izmantot!

Godaģimene.lv 26. oktobris 2018 09:31 Žanete

Žanete, rakstā tak ir norādīts, ka daudzbērnu ģimenes bērniem, kas apmeklē vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestādes un kas turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ Ģimenes karte" un skolēna vai attiecīgi studenta apliecību; pasi vai ID karti, ir tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumus 90% apmērā no brauciena biļetes pilnas cenas.

Žanete 29. septembris 2018 11:41 Žanete

Piedodiet, sajaucu ar otru Kristīni uz kuras jautājumu vēl neesat atbildējuši.

Žanete 29. septembris 2018 11:40 Godaģimene.lv

Ne jau par bērna ģimenes karti Kristīne jautāja, bet par skolēna apliecību. Jo šobrīd sanāk, ka bez skolēna apliecības 90% atlaidi nedod. Sākumā deva, tagad nedod. Cik īsti dokumentiem jābūt līdzi?! Manam bērnam tieši šādi pati situācija, labi, ka ome blakus bija un piemaksāja.

inguss 26. septembris 2018 13:57 kristineL

un 3+ karte kopā ir ID karti vai pasi dod tikai 50%

inguss 26. septembris 2018 13:54 kristineL

Skolēni un studenti līdz 24 gadu vecumam saņem 90% atlaidi uzrādot reizē 3+ karti kopā ar skolēna vai studenta apliecību ar fotogrāfiju. Tā nu tas ir. Ja vēlas atlaidi, jānokārto apliecība.

kristineL 26. septembris 2018 07:57

Tā nesaprotu - kas bērnam vajadzīgs, lai saņemtu 90% atlaidi? Braucot ar vilcienu un autobusu Liepāja-Rīga, bērnam pietika ar savu bērna ģimenes karti un ID. Bet vakar Liepājas autobusu parka autobusos no Liepājas uz Nīcu un atpakaļ viņai pieprasīja skolēnu apliecību. Tā kā mums tādas nav (nav vajadzības, jo nav kur izmantot, pie tam - jāpērk, jāiet uz fotosalonu pēc bildes), tad viņai iedeva tikai 50% atlaidi. (Mēneša sākumā vēl viņa šajā pat maršrutā brauca ar 90% atlaidi) Cik dokumentu man tad viņai kaklā katru dienu jākarina (nerunājot par to, ka vispār bērnam pastāvīga visu dokumentu nēsāšana līdzi ir riskanta)?

Godaģimene.lv 31. augusts 2018 08:34 Kristineee

Labdien, Kristineee, informējam, ka bērniem kartes var izgatavot jau no 2017.gada novembra, šī informācija ir bijusi nopublicēta gan mājas lapā, gan sociālajos tīklos, kā arī informācija vecākiem par bērnu kartēm nosūtīta uz vecāku e-pastiem šī gada sākumā.
Atgādinām, ka vel joprojām bērni drīkst izmantot vecākiem izsniegtu 3+ Ģimenes karti!

Kristineee 20. augusts 2018 14:12

Butu jau ļoti vēlams painformēt , lai vecāki steidzās nokārtot Goda ģimenes kartes arī saviem bērniem kuriem jau ir 7+ gadi, jo var gadīties, ka dažus mēnešus vizināsies pa pilno cenu , jo kartes izgatavošana bērniem arī aizņem laiku...