1.aprīlī aicinām Tērvetes un apkārtnes māmiņas uz diskusiju un izstādes "Latvijas bērni" atklāšanu!

Autors: Godaģimene.lv, 2014. gada 31. marts, 00:02:00
1.aprīlī aicinām Tērvetes un apkārtnes māmiņas uz diskusiju un izstādes "Latvijas bērni" atklāšanu!

Fotoizstādes atklāšana

 un Saeimas Demogrāfijas apakškomisijas izbraukuma sēde!

          2014. gada 1.aprīlī Tērvetes novada Augstkalnes vidusskolā plkst. 15.00

(skolas vecāku dienas ietvaros)

notiks fotoizstādes „Latvijas bērni” atklāšana (autors – Valters Poļakovs)

projekta „Ar saknēm Tēvzemē” ietvaros 

un Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas izbraukuma sēde!

Apceļojot Latvijas novadus, Valtera Poļakova fotoizstāde „Latvijas bērni” tiks atklāta jau septīto reizi – šoreiz Tērvetes novada Augstkalnes vidusskolā.

Mākslinieka Valtera Poļakova fotoobjektīvs tvēris katra cilvēka visdabiskāko un vispacilājošāko sajūtu – prieku par savu bērnu, viņa pirmo smaidu, pirmo soli un pirmo izteikto vārdu. Melnbaltās fotogrāfijas ir kā cerības apsolījums – tieši šie, šobrīd vēl mazie, bet pasauli izzināt alkstošie cilvēciņi, būs tie, kuri padarīs stipru šo zemi, valsti un tautu.

Galvenais izstādes mērķis ir aicināt katru atsevišķi un visus kopā apzināties savu atbildību par bērniem – gan tiem, kuri jau sper pirmos soļus dzīvē, gan tiem, kuri vēl tikai piedzims.

         Līdzšinējās tikšanās reizēs Tukumā, Kandavā, Jaunpilī, Engurē, Iecavā un Dobelē iedzīvotāju ieinteresētība un uzdotie jautājumi apliecināja, ka vairumam Latvijas ļaužu savas tautas un valsts nākotne ir svarīga -  cilvēki gatavi dot savu artavu demogrāfiskās atveseļošanās ceļa kartes veidošanā. Tieši uz to tikšanās un diskusijas laikā aicināja gan Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas deputāti Imants Parādnieks, Inga Bite, Elīna Siliņa, demogrāfs Ilmārs Mežs, publicists Otto Ozols, „Māmiņu kluba” vadītāja Sandija Salaka, pašavaldību vadītāji un citi diskusijas dalībnieki.

Ar katru izstādi auga diskusijā iesaistīties vēlošo cilvēku skaits. Precīzi sāk parādīties to problēmu loks, kas ir īpaši aktuāls tieši ārpus Rīgas dzīvojošajām ģimenēm – sākot ar vispārējo ekonomisko situāciju un cienīga darba nodrošinātību,  dzīvokļu jautājumiem, bērnudārzu nodrošinājumu un ārpusskolas nodarbību iespējām un  noslēdzot ar tādām atziņām kā jauno un topošo māmiņu neaizsargātība darba tirgū; vecvecāku lomas pieaugums ģimenē un daudzām citām.

Protams, katrā pilsēta un novadā iedzīvotāju jautājumi un ierosinājumi nedaudz atšķiras, tāpēc visos pasākumos piedalījušies arī vietējās pašvaldības vadītāji, sociālā dienesta darbinieki un bāriņtiesas pārstāvji. Tas padarījis diskusiju vēl konstruktīvāku un kvalitatīvāku.

Gaidāmā izstādes atklāšana Augstkalnes vidusskolā būs īpaša, jo iecerēta kā publiska Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas sēde – šobrīd jau dalību apstiprinājuši deputāti:

-        Imants Parādnieks

-        Inguna Rībena

-        Inga Bite

-        Inga Vanaga

-        Vineta Poriņa

-        Iveta Grigule

-        Gunārs Igaunis

Demogrāfijas apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks informēs par šobrīd pieejamo valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem un Saeimas dienaskārtībā esošajiem plāniem šāda atbalsta palielināšanā. Būs iespēja komisijas deputātiem uzdot jautājumus un diskutēt par aktuālām demogrāfijas situācijas uzlabošanas iespējām. Deputāti sniegs atbildes uz visiem iedzīvotāju jautājumiem saistībā ar atbalsta sniegšanu ģimenēm ar bērniem un valsts plāniem dzimstības veicināšanas jomā. 

Sēdē piedalīsies gan Augstkalnes pirmsskolas izglītības iestādes bērnu vecāki, Augstkalnes vidusskolas sākumskolas audzēkņu vecāki, kā arī vecāko klašu audzēkņu vecāki,  gan pedagogi un citi interesenti no Tērvetes novada, kā arī demogrāfijas lietu eksperts Ilmārs Mežs, darba devēju pārstāvis LDDK sociālo lietu eksperts Pēteris Leiškalns, publicists un rakstnieks, Latvijas Tēvu frontes pārstāvis Otto Ozols, Māmiņu kluba vadītāja Sandija Salaka, Tērvetes novada priekšsēdētāja Dace Reinika un pašvaldības deputāti, novada sociālā dienesta un Bāriņtiesas vadītāji.

Lai gan valstiskā līmenī jau šobrīd ir panākti daudzi uzlabojumi esošo un jauno ģimeņu atbalstam, jāsaprot, ko vēl vēlamies sagaidīt no valsts drošas vides veidošanā visās jomās un ko mēs katrs varam paveikt jau šodien.

Izstādes laikā fotogrāfs Valters Poļakovs rīkos bērnu fotosesiju, kuras dalībnieki kļūs par jaunā projekta „Ar saknēm Tēvzemē” dalībniekiem.          

Kopīgi izviedotais, no nelielām fotogrāfijām darinātais cerības un spēka koks būs kā apliecinājums tam, ka latviešu tauta ir kupla, varena un paliekoši iesakņojusies šajā vienīgajā zemē, kas mums ir dota – Latvijā!

Mūsu kopīgais mērķis – lai Latvijā dzimtu vairāk bērnu, būtu vairāk laimīgu ģimeņu, atbildīgu un par nākotni drošu vecāku.

Informācija par projektu un izstādi pieejama mājas lapā www.arsaknemtevzeme.lv.

20140328084822-13163.jpg