3 rudenīgas izklaides šajā nedēļas nogalē

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

 

Sestdien, 24. septembrī, dabas parks Tērvetē aicina svinēt Meža ražas svētkus. Kā zināms, bagātīga raža ienākas ne tikai piemājas dārzos un druvās, bet arī mežā. Rudens svētkos no pl.12.00 tiks apskatītas ne tikai dabas veltes, bet arī svērta un mērīta meža raža – koksne. Ikvienam būs iespēja saprast, cik ātri aug Latvijas “zaļais zelts” - mežs un cik daudz skābekļa tas saražo.
Rudens smaržu ieskautajā Atrakciju laukumā no pl. 14.00 – 15.30 ielu vingrotāju kustības “Street warriors” pārstāvju aktivitātēs aicināts iesaistīties ikviens, izkustoties un elpojot dziļi rudenīgā meža svaigo gaisu.
Meža ražas svētku dienas ietvaros radošās darbnīcas mīsies ar interesantām izdarībām un pārsteigumiem arī citās parka tematiskajās daļās - Rūķīšu mežā un Pasaku mežā.

Sestdien, 24. septembrī, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Latvijas Dabas muzejā norisināsies pirmā jaunās sezonas ģimenes diena, kas veltīta rudens karalienēm – sēnēm.
Ģimenēm ar bērniem būs iespēja iepazīt krāšņo sēņu pasauli. Sēnes ir iemīļots gardums kā meža zvēriem un kukaiņiem, tā cilvēkiem jau tūkstošiem gadu. Pasākuma apmeklētāji varēs izveidot paši savu sēņu izstādi, protams, ar īstām sēnēm un etiķetēm. Īpaši zinātkārajiem būs iespēja aplūkot sēnes palielinājumā, salīdzināt lapiņsēnes un stobriņsēnes, kā arī noskaidrot sēņu augšanas paradumus visa gada griezumā. Savukārt paši mazākie apmeklētāji varēs piedalīties un radoši izpausties mākslinieciskajā aktivitātē „Izkrāso savu sēni”.
Atnākot uz pirmo ģimenes dienu 24. septembrī, apmeklētāji saņems speciāli sagatavotu dalībnieka pasīti, kurā varēs vākt zīmodziņus par katra pasākuma apmeklējumu. Aktīvākie dalībnieki sezonas noslēgumā saņems mazas pārsteiguma balviņas.

Svētdien, 25. septembrī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu „Mode un Rīgas ļaudis – pirms gadu simtiem”. Programma piedāvā ekskursijas bērniem kopā ar pieaugušajiem, radošo darbnīcu bērniem, visa muzeja apskati, kā arī Ģimenes dienas īpaši draudzīgo ieejas maksu.
Ģimenes dienas ekskursijā „Mode un rīdzinieki – pastaiga cauri laikiem” pulksten 11.00 un 13.00 muzeja gide Solvita Kokina palīdzēs iepazīt rīdzinieku dzīvi gadsimtu skrejā, „ielūkojoties” pagājušo laiku drēbju skapjos un rotu lādītēs, kas, atspoguļojot dzīvesveidu, modi, tradīcijas, gaumi, stāsta savu stāstu par to, kādi toreiz bija Rīgas ļaudis, kā viņi dzīvoja. Ekskursijā, modes ekipāžā „ceļojot” pa Rīgas vēstures gadsimtiem, pavērsies ieskats, kāds bija Rīgas kungu un dāmu apģērbs, apavi, cepures, frizūras, sadzīves stils un „labais tonis”. Kā jaunās modes tendences ienāca rīdzinieku dzīvē dažādos laikos, kādus sabiedrības dzīves modeļus tās atspoguļoja, kā laika gaitā viss mainījās. 19. gadsimta ievērojamais rakstnieks Oskars Vailds, kuram bijis raksturīgs ekscentrisks ģērbšanās stils, ironiski secinājis: “Tikai modernam lemts kļūt vecmodīgam”. Savukārt, amerikāņu dizainere Anna Sui formulējusi: “Mode – tā ir spogulis, tā ir laika atspulgs”.
Papīra leļļu un to tērpu darināšanā būs aicināti piedalīties jaunie mākslinieki radošajā darbnīcā bērniem “Veidojam, domājam, zīmējam, krāsojam!”, kura no pulksten 10:30 līdz 16:30 darbosies Kolonnu zālē. Tajā būs iespēja ekskursijā iegūtās emocijas un zināšanas par modi, apģērbiem, Rīgu, rīdziniekiem un to dzīvesveidu dažādos laikos izteikt krāsojot, zīmējot, radot arī savu modi.
Ģimenes dienas aktivitāšu apmeklētājiem muzejs dāvā īpaši draudzīgo ieejas maksu: EUR 1,42; skolēniem un pensionāriem EUR 0,71; pirmsskolas vecuma bērniem – bez ieejas maksas.