5 lietas, ko vecākiem der atgādināt par bērnu drošību vasarā

Autors: Godaģimene.lv, 2016. gada 15. jūnijs, 12:57:07
5 lietas, ko vecākiem der atgādināt par bērnu drošību vasarā


Mediķi ik vasaru atgādina vecākiem, ka šis ir viens no traumatiskākajiem gadalaikiem. Atgādinām biežākos iemeslus, kas kļūst par bērnu traumu cēloņiem.

1. Vasaras sezonā vienas no biežākajām traumām ir sasitumi, lūzumi, krītot no velosipēda, skrituļslidām. Tādēļ ne tikai atgādinām bērniem, ka jālieto aizsargķivere un citi aizsargelementi, bet arī pieaugušajiem tie jālieto, nodarbojoties ar aktīvu sportošanu. Arī rotaļlaukumos bērni bieži gūst ādas nobrāzumus, mīksto audu un galvas sasitumus, kā arī ekstremitāšu kaulu lūzumus. Šūpoles ir viens no bīstamākajiem traumu mehānismiem. Vecākiem ir jāvērš uzmanība uz bīstamām rotaļu konstrukcijām un nepieciešamības gadījumos jāceļ trauksme. Jāmin, ka pēdējā laikā arvien aktuālāks aktīvās atpūtas veids kļūst arī braukšana ar kvadracikliem. Vecākiem jāatceras, ka tas nav paredzēts maziem bērniem un pusaudžiem, vēl jo vairāk, ja nav iegūta vadītāja apliecība.

2. Iegūstot arvien lielāku popularitāti, kā vieni no traumatiskākajiem tiek uzskatīti batuti. Tādēļ batuts obligāti jāiegādājas kopā ar aizsargtīklu. Tāpat jāievēro nosacījumi to lietojot – labāk batutā lēkāt pa vienam, tikmēr pārējie bērni nedrīkst līst zem batuta.

3. Mediķi aicina pieaugušos neatstāt bērniem pieejamā vietā degmaisījumus, degvielu, motoreļļu un citus dzīvībai bīstamus šķidrumus, jo īpaši, ja tie atrodas traukos, kuriem ir viegli atverams vāks vai korķis. Tāpat nav ieteicams ķīmiskus un indīgus šķidrumus pārliet dažādos pārtikas traukos, jo tas palielina iespējamību, ka kaitīgo šķidrumu var iedzert ne tikai bērni, bet pārskatīšanās dēļ arī paši pieaugušie.

4. Ne mazāk svarīgi ir domāt par elektrodrošību. Atgādini bērniem, ka nekad nedrīkst kāpt elektropārvades līniju balstos, transformatoru un sadales punktos, nedrīkst laist gaisa pūķus, lidaparātu sporta modeļus un citus lidojošus priekšmetus tuvu esošām elektropārvades līnijām. Nedrīkst dauzīt gaisvadu līniju izolatorus, ielu apgaismojuma spuldzes. Nedrīkst tuvoties un pieskarties pārtrūkušiem elektrolīniju vadiem. Ja bērns pamana, ka kādām sadzīves elektroprecēm ir bojāts vads, uzreiz jāsaka kādam no vecākiem.

5. Atgādini bērniem, ka jābūt uzmanīgiem ne tikai no svešiem, bet arī savas mājas suņiem. Mediķi ziņo, ka ik gadu liels skaits bērnu cieš no suņu kodumiem. Kas jāatceras – nelīst pie suņa, kurš ēd, nebāzt seju pie dzīvnieka pat tad, ja viņš ir ļoti mīlīgs. Nelīst pie suņa būdā vai vietā, ko viņš uzskata par savu teritoriju.

Svarīgi!