Dakteri Klauni aicina ģimenes radoši pavadīt pirmssvētku laiku ar bērniem, darinājumus ziedojot Pop-up labdarības veikalam

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Ziemassvētku tuvošanās ģimenēs ir īpašs kopā būšanas laiks, ko Dakteri Klauni rosina pavadīt darinot ar bērniem rokdarbus, svētku rotājumus, zīmējot apsveikumus utml. Viena no iespējām ir gatavos darbus ziedot biedrības Dr.Klauns organizētajam labdarības Pop-up veikalam, kurā iegūtie līdzekļi arī šogad nonāks mazo pacientu iedrošinājumam, iepriecinājumam un ātrākai veselības atgūšanai Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā, kā arī reģionu slimnīcās – Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Cēsīs, Rēzeknē un Jūrmalā.

“Kad pirms gada pirmo reizi izmēģinājām Dakteru Klaunu spēkus pop-up veikala radīšanā, bijām patiesi pārsteigti, ka nelielajā, uz īsu brīdi pirms gaidāmajiem Ziemassvētkiem atvērtajā veikaliņā guvām tik plašu līdzcilvēku – īpaši bērnu – atsaucību. Arī šogad esam jau iepriekš pateicīgi katram, kurš ar savu siltumu un radošumu mūs atbalstīs. Priecāsimies par katru, kurš savā ģimenē skrejošajā laikā pirms gada skaistākajiem svētkiem atradīs laiku pavadīšanai kopā ar bērniem, mazbērniem, varbūt draugu atvasēm, lai kopīgās sarunās un darbos dalītos savā izdomā, talantā un radošumā. Reizē tā ir iespēja kopīgi pārrunāt, ka daudziem bērniem svētku laiks jāpavada slimnīcās, kur viņiem palīdz veseļoties arī mūsu dzīvespriecīgie Dakteri Klauni,” rosina biedrības Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska.


“Lai gan decembris ir gada tumšākais laiks, Ziemassvētki un ar to saistītais dāvināšanas prieks ļauj uzmirdzēt pār visiem citiem mēnešiem. Katrs labais darbs, ko paveicam otra labā, nes gaismu un iepriecinājumu pasaulei. Arī šogad ikvienam ir iespēja sniegt savu artavu, lai Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas un citu slimnīcu mazajiem pacientiem atlabšanas laiks ir gaišāks, siltāks un priecīgāks,” teic t/c Spice direktore Iveta Lāce.


Darinājums ziedot varēs Rīgā un reģionos – iegādāties Pop-up veikalā t/c Spice

Dakteri Klauni 8. decembrī tirdzniecības centrā Spice, Rīgā izveidos labdarības Pop-up veikalu, kuru katru dienu varēs apmeklēt blakus Informācijas stendam līdz pat 23. decembrim.

Savus radošos darinājumus – dažādus rokdarbus, sveces, egles rotājumus, rotaļlietas, Ziemassvētku kartiņas un citas – pašu rokām veidotas un darinātas lietiņas Dakteru Klaunu Pop-up veikala darbībai līdz 17. decembrim iespējams atnest uz jebkuru no Rīgas apkaimju sporta klubiem “MyFitness”, Rīgā, katru darba dienu un brīvdienu klubu darba laikos. Darinājumi jāiedod sporta kluba administratoram, kā arī jāaizpilda anketa, lai Dakteri Klauni varētu sazināties un pateikt sirsnīgāko paldies. Anketa pieejama mājaslapā www.drklauns.lv.
Darinājumus var ziedot arī t/c “Spice” infocentrā, katru dienu no pulksten 10:00 līdz 22:00.

Kad pirms gada pirmo reizi izmēģinājām Dakteru Klaunu spēkus pop-up veikala radīšanā, bijām patiesi pārsteigti, ka nelielajā, uz īsu brīdi pirms gaidāmajiem Ziemassvētkiem atvērtajā veikaliņā guvām tik plašu līdzcilvēku – īpaši bērnu – atsaucību.

Tāpat biedrība Dr.Klauns parūpējusies, lai ziedojumus iespējams atstāt dažādās vietās reģionos.
Ventspils: Saules iela 141, kafejnīca "Stender's" (Piedzīvojumu parks), no plkst. 11:00-20:00.
Valmiera: Veikals "Četri gadalaiki", Rīgas iela-28, darba dienās no plkst. 10:00-18:00, sestdien no plkst. 9:00-14:00.
Rēzekne: Veikals "Zaļais" Atbrīvošanas aleja 95c, darba dienās no plkst. 9:00-18:00, sestdien no plkst. 9:00-15:00.
Aizpute: Aizputes novada jauniešu "IDEJU MĀJA", Katoļu iela 5. No otrdienas līdz sestdienai, no plkst. 15:00-20:00.
Liepāja: Liepājas jauniešu māja, Kungu iela 24, darba dienās no plkst. 14:00-20:00.
Cesīs: Cēsu Jaunā sākumskola, Piebalgas iela 3, darba dienās no plkst. 8.00 līdz 17.00.

Slimnīcās vislielākā uzmanība nepieciešama bērniem bez vecākiem

“Ticam, ka arī šogad darinājumu būs daudz, un Dakteru Klaunu Pop-up labdarības veikala apmeklētājiem līdz ar to iespēja iegādāties visdažādākās ar siltumu un mīļumu gatavotas neatkārtojamas lietas, lai arī pie bērniem Latvijas slimnīcās ienāktu balti un mīļi Ziemassvētki. Savukārt Dakteri Klauni gan cītīgi darbosies labdarības veikalā, gan pirmssvētku un svētku laikā īpaši veltīs uzmanību bērniem, kuriem kādu iemeslu dēļ slimnīcā līdzās nevar atrasties tuvinieki,” sola biedrības Dr.Klauns vadītāja Marianna Milovska.


Daudziem bērniem ir vitāli nepieciešama Dakteru Klaunu klātbūtne – jo īpaši tiem, kurus dzīve ir piespiedusi cīnīties pašiem – bez vecāku klātbūtnes. Tie ir mazie pacienti, kuri slimnīcā nonākuši no bērnu namiem vai nelabvēlīgām un trūcīgām ģimenēm. Atrašanās slimnīcā svētku laikā var izraisīt vēl lielāko stresu un nomāktības sajūtu, ar ko Dakteri Klauni palīdz tikt galā katram mazajam pacientam, lai atmiņas par slimnīcā pavadīto laiku veidotos kaut nedaudz gaišākas.

Dakteri Klauni slimnīcu palātās un gaiteņos ienes neviltotu prieku, procedūru laikā novērš mazo pacientu uzmanību no bieži vien tik ļoti nepatīkamajām manipulācijām, bet – reizēm tikai saprotoši paklusē kopā ar bērnu, lai mierinātu un kopīgiem spēkiem pārvarētu viņu satraukumu, bailes un neziņu. Ikdienas Dakteru Klaunu darbu jau ir augsti novērtējuši gan bērni un viņu tuvinieki, gan slimnīcu personāls.


Šobrīd septiņās Latvijas pilsētās strādā 40 Dakteri Klauni, no tiem visvairāk – 28 – Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā. Ja savā pirmajā darbības gadā 17 Dakteri Klauni nostrādāja 2650 stundas, 8740 reizes iepriecinot bērnus un piedaloties 80 procedūrās, tad attiecīgi šogad 40 Dakteru Klaunu kolektīva veikums ir jau ir sasniedzis 5550 darba stundas – 18 000 reizes satiekot bērnus un klātesot vairāk nekā 800 procedūrās.