Ģimenes dienā brauciens uz Rīgas Biržu

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Mēs esam Inčukalna novada Vangažu pirmsskolas izglītības iestāde „Jancis”. Lepojamies ar skaisto un zaļo novadu un šī novada iedzīvotājiem. Kāpēc? Mums ir prieks par katru jauno ģimeni, kura izvēlas dzīvot mūsu novadā, mūsu pilsētā. Jo īpaši tagad, kad daudzi jauni cilvēki vai pat ģimenes dodas projām uz ārzemēm.
Ģimenes dienas pasākumi bērnudārzā vienmēr ir īpaši. Šo dienu svinēšanas tradīcijas bērnudārzos daudzviet ir līdzīgas, jo pārsvarā vairāk tiek atzīmēta Mātes diena. Tā ir diena, kad sakām paldies saviem vistuvākajiem un vismīļākajiem cilvēkiem. Protams, ka tās ir mūsu mātes un vecmāmamiņas.

20160523175759-12485.jpg
Mūsu bērnudārzā Ģimenes dienas svinēšanas tradīcijas ir jaunas. Tās aizsākās pavisam nemanot. Dzīvojam, kā mēs sakām, mazpilsētā, kur viens otru pazīst. Vecāki savā starpā draudzējas, veidojas jaunas tradīcijas ar kopīgiem pasākumiem, atpūtu, braucieniem, izklaidēm, kā arī ar kopīgiem kultūras pasākumiem. Kā izglītības iestāde saprotam, ka ģimene ir vērtība. Lai stiprinātu ģimenes un palīdzētu ģimenēm veidot ciešas savstarpējās saiknes, lai vecāki apzinātos kopā būšanas prieku un patieso ģimenes vērtību, mums jābūt kopā ar vecākiem, jāpalīdz, jāatbalsta un jāveido ciešākas šīs attiecības. Vangažos dzīvo dažādas ģimenes: ar dažādām vērtībām un prioritātēm. Tās ir dažādu kultūru ģimenes un ar dažādu sociālo stāvokli. Ne katra ģimene var atļauties kopīgus ģimenes pasākumus. Ir ģimenes, kas ir šķirtas. Ir ģimenes, kurām prioritāte ir materiālās vērtības, darbs, karjera, tāpēc pavisam maz atlicina laiku viens otram un bērniem.
Bērnudārzs šīm attiecībām un vērtībām ir pa vidu. Tāpēc katru gadu gribas bērniem un vecākiem iedot ko jaunu, saturīgu, vērtīgu un neaizmirstamu. Vērtīgu bērniem un pieaugušajiem. Kā arī mums - iestādes darbiniekiem.


Svinot Mātes dienas pasākumus, nākas secināt, ka uz šiem pasākumiem nāk daudzi tēvi un vectēvi, tāpēc rakstot šo pasākumu scenārijus, ir jāpadomā arī par viņiem. Pēdējos gadus esam novērojuši, ka tēvi un vectēvi labprāt piedalās vecāku sapulcēs un iestādes rīkotajos pasākumos. Interesējas par bērnu ikdienu bērnudārzā - par bērnu sasniegumiem, draugiem. Labprāt rotaļājas ar bērniem-spēlē futbolu, florbolu. Man šķiet, ka vēl nesen tēvi tik ļoti neiesaistījās bērnudārza ikdienā, kā to dara tagad. Tāpēc pienāk tāds brīdis, ka mēs saprotam, ka domājot par Mātes dienas pasākumiem, patiesībā mums jādomā par Ģimenes dienas pasākumiem.

20160523175813-34308.jpg
Mūsu bērnudārzā ir septiņas grupas. Šogad 3.grupas skolotājas Aleksandra un Rita, ar vecāku atbalstu un palīdzību, un 25 bērniem grupā, izlēma nosvinēt Ģimenes dienu. Tādu Ģimenes dienu, kurā vecāki un bērni būtu kopā. Dienu, kura būtu interesanta un piedzīvojumiem bagāta. Dienu, kura būtu saturīga un izglītojoša gan bērniem, gan vecākiem. Ar netradicionālu scenāriju un svinībām izvēlētu neparastu vietu, jo ikdienā šos svētkus mēs svinam bērnudārzā. Bet šogad, 4.maijā, izvēlējāmies visi kopā apmeklēt Mākslas muzeju Rīgas Birža. Kāpēc muzejs! Varbūt kādam tas izklausās pat ne pārāk interesants piedāvājums. Bet ja mēs sev uzdotu jautājumu, cik bieži mēs apmeklējam muzejus? Un vēl ar ģimeni? Un vai mēs uz turieni vestu savus piecgadīgos bērnus? Laikam jau daudzi noteikti teiktu, ka muzejam mums neatliek laiks. Un vest piecgadīgu bērnu uz muzeju-droši vien, ka nē! Tas taču nav ne teātris, ne cirks. Vai bērnam tur vispār ir ko redzēt un būs interesanti!


Mākslas muzejā Rīgas Birža mūs sagaidīja ļoti jauka darbiniece (gide Ieva), kura ir specializējusies ekskursiju vadīšanā bērniem un pieaugušajiem. Mums tika noorganizēta interesanta un izglītojoša ekskursija. Bērniem šajā muzejā ir telpas, kur viņi var pēc muzeja apmeklējuma, gides uzdevumā veikt kādu darbiņu, atpūsties un pabūt kopā. Šajās telpās mums bija iespēja apsveikt savas māmiņas svētkus, un sniegt nelielu priekšnesumu vecākiem.
Mēs par šo pasākumu – vecāki, bērni un darbinieki bijām sajūsmā. Tā bija gandarījuma sajūta par sirsnīgi kopā pavadītu dienu. Tā bija emocijām bagāta un izglītojoša diena.
Tāds ir mūsu stāsts, par to kā PII „Jancis” atzīmēja Ģimenes dienu.

Iesūtīja: Vangažu PII "Jancis", 3.grupa un 25 tās bērni, kā arī skolotājas. Vadītāja Kadrija Janisele

KONKURSS

Ja līdz šim bērnudārza grupiņa nav svinējusi Ģimenes dienu, kas tiek atzīmēta 15. maijā, tad šis konkurss būs kā iedvesmas avots – visi iesūtītie stāsti tiks publicēti valsts atbalsta programmas „Latvijas Goda ģimenes apliecība „Ģimenes karte 3+”” oficiālajā mājaslapā „www.godagimene.lv”.

Balvās!
Kopumā būs 5 uzvarētājas grupiņas – pa vienai no katra reģiona: no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes, kā arī no Rīgas! Galvenā balva – Zinātkāres centra apmeklējums („www.zilibrinumi.lv”).
Gaidāmas arī pārsteiguma balvas, ko gādās „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” atbalstītāji – „Zvaigzne ABC”, „NUKO.lv” un grāmatnīca „Jānis Roze”.

 

1. Iesūtiet savu pieredzes stāstu Ģimenes dienas svinēšanā – tas var būt pilns pasākuma scenārijs vai arī viena konkrēta ideja, piemēram, ģimenes apsveikumam.
2. Iesūtītajai idejai jāpievieno vismaz viens foto.
3. Sava ideja jāiesūta līdz šā gada 20. maijam, rakstot uz e-pastu: [email protected]
4. Sūtot pieteikumu, jānorāda pirmsskolas izglītības iestādes nosaukums, adrese, cik bērnu ir grupiņā, grupiņas audzinātājas vārds un kontakttālrunis.
5. Konkursa uzvarētāji tiks publicēti 24.05.2016. vietnē „www.godagimene.lv”.
6. Uzvarētāju noteiks vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” un „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” pārstāvju žūrija.