Ģimenes diena - ģimenes vērtību godināšana

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Kāpēc rīkojām?

Preiļu Brīvā skola tapusi 14 ģimeņu iniciatīvas rezultātā. Ģimene, mūsuprāt, ir lielākā vērtība, tapēc visos skolas pasākumos vecāki darbojas kopā ar bērniem- klāj svētku galdu, mācās kopā dziedāt dziesmas, iet rotaļās, darīt kopīgus darbus un atpūsties. Ģimenes diena mums ir katru reizi, kad kopā svinam skolas svētkus.
Ģimene ir laimīga, ja katrs tās loceklis jūtas mīlēts, saprasts, novērtēts un gaidīts. Vieglākais ceļš, lai sajustu ģimenes kopību, ir kopīgas aktivitātes. Daudz sarežģītāk ir radīt ģimenē emocionālo tuvību un uzticēšanos starp vecākiem un viņu bērniem. Mēs palīdzējām vecākiem ieraudzīt, cik viņu bērniņš ir īpašs. Mēs to darījām pirmo reizi, bijām gandarīti par vecāku un bērnu emocijām. Dalāmies!

20160523151638-26415.jpg
 
 Kā tas notika?
1.daļa: Kad vecāki ir sanākuši (aicinājām abus vecākus, ja iespējams), viņi var apsēsties tur, kur jūtas komfortabli un ērti. Fonā skan Ernesto Cortazar mūzika, vecāki tiek noskaņoti uz pārdomām—pieklusinātā balsī audzinātāja runā par brīnumu, kam nosaukums “BĒRNS”, mīlestību, sapņiem, ticības spēku un cerībām (max 5 min). Kad ir radīta noskaņa, katram no vecākiem dodam aploksni, vēstuļu papīru… un sākam!
Katrs no vecākiem raksta iedvesmojošu vēstuli savam bērniņam. (max 15 min).
2.daļa: Kad vēstules uzrakstītas, aicinām bērnus pievienoties. Joprojām fonā skan mūzika, ģimenes atrod piemērotu vietu telpā un katrs lasa savam bērnam vēstuli (nepasakot, no kā šī vēstule ir). Bērns mēģina atminēt, kurš viņam šo vēstuli ir uzrakstījis (max 30 min).
 
P.S. Vecākus aicinām šīs vēstules saglabāt, esam pārliecināti, ka bērniem vēlreiz un vēlreiz gribēsies tās pārlasīt.
Savā skolā šo iniciatīvu ieviesīsim kā tradīciju.
Mums patika, ceram, ka jums arī!

 

Iesūtīja:
Skola: Pamatskola “Preiļu Brīvā skola”
Adrese: Skolas iela 8, Prīkuļi, Saunas pagasts, Preiļu novads
Bērnu skaits: 8 bērni (2-6 gadi)
Audzinātāja: Liene Vilcāne 

KONKURSS

Ja līdz šim bērnudārza grupiņa nav svinējusi Ģimenes dienu, kas tiek atzīmēta 15. maijā, tad šis konkurss būs kā iedvesmas avots – visi iesūtītie stāsti tiks publicēti valsts atbalsta programmas „Latvijas Goda ģimenes apliecība „Ģimenes karte 3+”” oficiālajā mājaslapā „www.godagimene.lv”.

Balvās!
Kopumā būs 5 uzvarētājas grupiņas – pa vienai no katra reģiona: no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes, kā arī no Rīgas! Galvenā balva – Zinātkāres centra apmeklējums („www.zilibrinumi.lv”).
Gaidāmas arī pārsteiguma balvas, ko gādās „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” atbalstītāji – „Zvaigzne ABC”, „NUKO.lv” un grāmatnīca „Jānis Roze”.

 

1. Iesūtiet savu pieredzes stāstu Ģimenes dienas svinēšanā – tas var būt pilns pasākuma scenārijs vai arī viena konkrēta ideja, piemēram, ģimenes apsveikumam.
2. Iesūtītajai idejai jāpievieno vismaz viens foto.
3. Sava ideja jāiesūta līdz šā gada 20. maijam, rakstot uz e-pastu: [email protected]
4. Sūtot pieteikumu, jānorāda pirmsskolas izglītības iestādes nosaukums, adrese, cik bērnu ir grupiņā, grupiņas audzinātājas vārds un kontakttālrunis.
5. Konkursa uzvarētāji tiks publicēti 24.05.2016. vietnē „www.godagimene.lv”.
6. Uzvarētāju noteiks vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” un „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” pārstāvju žūrija.