Ģimenes diena – kopības diena – būt kopā, noķert to burvīgo brīdi!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Ģimenes diena Bitīšu grupā
Skaistā pavisam siltā 10. maija dienā notika liels pasākums – Ģimenes diena Vārves Pirmsskolas izglītības iestādes Zīļuks Bitīšu grupā. Pasākuma norise, pateicoties pasakainiem laika apstākļiem, norisinājās bērnudārza pagalmā. Audzinātājas kopā ar bērniem pagalmā sagaida vecākus un vecvecākus. Tad mazie, paņēmuši vecākus un vecvecākus pie rokas un dodas apskatīt bērnudārza pagalmu. Audzinātājas aicina tēvus un vectēvus doties iekurt ugunskuru. Kad tas izdarīts tad visi tiek aicināti apsēsties uz soliņiem bērnudārza pļaviņā, lai vērotu bērnu priekšnesumus. Pirmais priekšnesums – Dziesma Vinnijs Pūks. Bērni ar lielu sajūsmu dzied šo dziesmu par godu atnācējiem. Visi dūšīgi dzied līdzi, jo dziesma ir visiem zināma. Priekšnesumu turpina bērnu dziedājums – dziesma Mākonis. Vecāku un vecvecāku acīss sariešas asaras, jo mazie ļoti sparīgi un pārliecinoši dzied. Lieli jau…. Izauguši… Laiks paskrējis… Ikkatram šāda sajūta iezogas sirdī.

Liels pārsteigums vecākiem un vecvecākiem bija nākamais priekšnesums: Deja: Čaļi Musiqq dziesmas Čaļi pavadījumā mazie 3 un 4 gadu vecie bērni dejoja. Tā dejoja, ka pagalms rībēja. Mazajiem pašiem bija liels prieks parādīt tik mūsdienīgu deju, kā arī vecāki nebija neko tādu gaidījuši. Pārsteigums izdevās un tas iespiedās atmiņā un visiem sagādā smaidu to atceroties.
Priekšnesumi noslēdzās ar dzejoli Es māmiņai atnesu puķi. Un lūk tieši tobrīd vecāku acīs asaras – prieka asaras… Un mazie pēc dzejolīša noskaitīšanas steidzas pēc pašu audzētajām samtenēm puķu podiņos, kuras arī paši kopā ar audzinātāju izdekorējuši. Mazie pasniedz šo dzīvo dāvanu saviem mīļajiem.

Turpinājumā visi visi tiek aicināti uz lielās bērnudārza dobes sakopšanu. Jebkurš liels vai mazs iesaistījās puķu dobes stādīšanā. Mazās rociņas taisīja bedrītes, cits lika stādiņus, cits aplaistīja, bet visi bija sajūsmā, ka var kopā ar saviem vecākiem un vecvecākiem darīt jebko – DARBOTIES KOPĀ, BŪT KOPĀ – jo ikdienas ātrajā skrējienā tādi brīši pietrūkst!

Pēc labi padarīta darbiņa kopīgs atpūtas brīdis visi dodas pie ugunskura cept desiņas, cienāties ar pīrādziņiem un augļiem.
Bērniem patīk kustība, tādēļ kopā ar saviem radiņiem visi piedalījās stafetēs. Jautrība visiem! Burvīgais vakars noslēdzās ar kopīgu rotaļu “Saulīte”. Tā priecē visus gan lielus gan mazus.

Atmiņas radām mēs paši!

Iesūtīja: Ventspils novada Vārves PII Zīļuks. Grupas nosaukums Bitītes, Grupiņā ir 16 bērni. Grupas audzinātājas ir divas - Dace Jančuka un Marina Jaunzeme Apše.

KONKURSS

Ja līdz šim bērnudārza grupiņa nav svinējusi Ģimenes dienu, kas tiek atzīmēta 15. maijā, tad šis konkurss būs kā iedvesmas avots – visi iesūtītie stāsti tiks publicēti valsts atbalsta programmas „Latvijas Goda ģimenes apliecība „Ģimenes karte 3+”” oficiālajā mājaslapā „www.godagimene.lv”.

Balvās!
Kopumā būs 5 uzvarētājas grupiņas – pa vienai no katra reģiona: no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes, kā arī no Rīgas! Galvenā balva – Zinātkāres centra apmeklējums („www.zilibrinumi.lv”).
Gaidāmas arī pārsteiguma balvas, ko gādās „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” atbalstītāji – „Zvaigzne ABC”, „NUKO.lv” un grāmatnīca „Jānis Roze”.

 

1. Iesūtiet savu pieredzes stāstu Ģimenes dienas svinēšanā – tas var būt pilns pasākuma scenārijs vai arī viena konkrēta ideja, piemēram, ģimenes apsveikumam.
2. Iesūtītajai idejai jāpievieno vismaz viens foto.
3. Sava ideja jāiesūta līdz šā gada 20. maijam, rakstot uz e-pastu: [email protected]
4. Sūtot pieteikumu, jānorāda pirmsskolas izglītības iestādes nosaukums, adrese, cik bērnu ir grupiņā, grupiņas audzinātājas vārds un kontakttālrunis.
5. Konkursa uzvarētāji tiks publicēti 24.05.2016. vietnē „www.godagimene.lv”.
6. Uzvarētāju noteiks vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” un „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” pārstāvju žūrija.