Ģimenes diena. Ludziņa "Svētki ģimenei"

Godaģimene.lv Godaģimene.lv


Gatavošanās pasākumam sākas vairākas nedēļas iepriekš: bērni mācās dziesmas, ludziņu un tautasdziesmas. Nedēļu pirms pasākuma bērni vecākiem aiznes ielūgumus uz svētkiem. Svētku priekšvakarā tiek saposta telpa. Noformējuma galvenā tēma - pienenes. Sienas rotā bērnu gatavotie papīra ziedi, uz galda – pavasara ziedu kompozīcijas, kuru pamatā arī ir pienenes. (Arī kompozīcijas ir bērnu roku darbs).
Svētku dienā vecākus skolā sagaida un uz svētku zāli pavada viņu bērni. Tur viņus gaida skaisti uzklāts galds un svētku kliņģeris.
Pasākums sākas ar svētku koncertu. Bērni dzied, skaita tautasdziesmas par māmiņu, tēti un ģimeni. Liels pārsteigums ir iestudētā ludziņa „Svētki ģimenē”. Šo faktu bērni no vecākiem ir cītīgi slēpuši vairākas nedēļas.

20160523145050-94557.jpg


Lūk arī pati ludziņa:
''Svētki ģimenei''
Teicējs- Bija pienācis ilgi gaidītais pavasaris. Saulīte sildīja zemi, un viss jau sāka mosties. Uz ozola zara sēdēja vāverēni- Piks, Tiks, Čiks un Viks. Pie koka pieskrēja zaķu meitenes- Žika un Žaka.
Vāveres- labrīt!
Žaka- Ak, pamodāties gan! Visi jau sen rosās, labo ziemas mājas un pošas svētkiem! Jūs tik sēžat!
Viks- Svētki? Kādi tagad svētki?
Žika- Svētki, svētki, knēveļi tādi, neko jūs nezināt. Māmiņām un tētiem svētki būs. Visi bērni jau rosās un gatavo viņiem pārsteigumus.
Čiks- Ko nu, brālīši! Vai dzirdējāt- jāgatavo māmiņām un tētiem pārsteigums.
Tiks- Jā, bet ko gan tādu?
Piks- Māmiņai, māmiņai, tētim, tētim...
Tiks- Es varu kaut ko uzzīmēt. Man kaut kur jābūt paslēptai bērza tāsij.
Piks- Sameklēsim pērnās lapas, sašūsim māmiņai jaunus svārkus.
Viks- Kurš māk šūt?
Čiks- Šūt? Nē- es nemāku!
Piks- Es arī nemāku šūt!
Čiks- Tētim varam no koka mizas izgriezt jaunas pogas kamzolim!
Piks- Mums nav naža un māmiņa to nedos!
Viks- Ko nu darīsim?
Teicējs- Tur jau nāk zaķu meitenes. Tuvējā gravā, kur saulīte silda vissiltāk, viņas pieplūkušas balto vizbulīšu pušķus.
Piks- Kur jūs salasījāt tik skaistus ziedus?
Žaka- Tepat tuvējā gravā tās zied. Tur tagad to daudz, jums visiem pietiks. Tikai pasteidzieties, rīt jau svētki!
Visi vāverēni- Kā, jau rīt?
Žika- Jā, jā, jau rīt!
Tiks- Brālīši, skriesim, salasīsim arī mēs māmiņai vizbulītes!
Viks- Vai ar to būs gana?
Piks- Skrienam, pa ceļam kaut ko izdomāsim! (Visi aizskrien)
Teicējs- Kamēr vāverēni draiskojās pa āru, viņu māmiņa arī gatavojās svētkiem.
Māmiņa- (klāj galdu) Ak, mani draiskuļi! Cik jūs man esat mīļi un jauki bērniņi! Katram ir jāparūpējas, lai svētki izdotos. Māju iztīrīju un pīrāgu arī izcepu. Ceru ka būs iznācis garšīgs!
Tētis- (pucē savas un māmiņas kurpes svētkiem) Mīļi, jau mīļi, tikai visu laiku tiem blēņas vien prātā. Ne mirkli nevar atstāt bez redzēšanas.
(ieskrien satrauktas zaķenes)
Žaka- Vai vāverēni mājās?
Māmiņa- Nav manu draiskuļu mājās. Noteikti pļavā rotaļājās.
Tētis- Droši vien kādas blēņas dara!
Žika- Pļavā viņu nebija, kur gan viņi palikuši?
Žaka- ( pavelk malā Žiku lai māmiņa nedzirdētu) Varbūt viņi gatavo pārsteigumu?
Žika- Es to gribu redzēt!
Žaka- Ko tu gribi redzēt?
Žika- Nu pārsteigumu protams!
Teicējs- Neko nenojauzdami, māmiņa un tētis gaidīja savus rakarus ar gardu svētku mielastu. Vāverēni satraukti tuvojās mājai, jo pārsteigumu viņi gatavoja pirmo reizi. Kā lai zina, vai vecākiem tas patiks?
(vāverēni kautrīgi, rokas aiz mugurām slēpdami, ienāk istabā)
Tiks- Mīļo māmiņ un tēti, mēs gribam jūs sveikt svētkos. Jūs esat paši mīļākie!
Piks- Mēs sagatavojām jums pārsteigumu, jo jūs esat paši labākie!
Čiks- Mēs ļoti, ļoti centāmies, jo jūs esat visskaistākie!
Viks- Mēs atnesām jums dāvanas! (vāverēni sveic māmiņu un tēti)
Žika- Cik mīļi, gandrīz vai jāraud.
Žaka- Kāpēc jāraud? Jāpriecājas!
Teicējs- Šodien jāpriecājas visiem bērniem, jo viņiem ir māmiņa un tētis un jāpriecājas visiem vecākiem, jo viņiem ir bērni.
Tētis- Paldies, pārsteigums jums tiešām izdevās!
Māmiņa- Cik skaistas un mīļas dāvanas man esat sarūpējuši! Paldies jums! Es arī gribu svētkos visus iepriecināt. Es izcepu svētku pīrāgu.


Koncerta beigās bērni apsveic savus vecākus svētkos ar pašu gatavotiem apsveikumiem un izaudzētiem puķu stādiņiem skaisti iesaiņotos podiņos.

20160523145105-22226.jpg

20160523145122-82228.jpg
Svētku turpinājumā – audzinātājas uzruna un pateicības vārdi vecākiem. Lai pasākums neizvērstos garlaicīgā pasēdēšanā, audzinātāja ierosina vecākiem uzminēt katram sava bērna teikto par savu ģimeni. (Bērni iepriekš ir atbildējuši uz jautājumu Ko jūs savā ģimenē darāt kopā? Kā jūs kopā atpūšaties?) Šīs atbildes audzinātāja lasa, vecāki uzmanīgi klausās un mēģina uzminēt. Kad visi ir uzminējuši vecāki izsaka savus komentārus par bērnu stāstījumu. Pie sienas ir izlikta māmiņu un tētu portretu galerija. Vecākiem, pēc rūpīgas apskates jāatpazīst sevi. Par katru kļūdu viņiem jāskaita kāda tautasdziesma. Kad ir nogaršots svētku pīrāgs, bērni aicina savus vecākus kopā ar audzinātāju izkustēties. Visi kopā iet rotaļā „Reiz krustmāte man bija”, ko bērni bieži iet rīta aplī un labi zina. Visi cītīgi dzied un vingro.
Neformālā atmosfērā noris sarunas par skolas dzīvi. Vecāki izklāsta sev aktuālus jautājumus. Tie ieskicēta nākamā tikšanās, kas būs pēdējā skolas diena. Šis pasākums tik plānots netradicionāls, tāpēc audzinātājai ir svarīgi zināt visu vecāku viedokli.

Iesūtīja: Balvu novada Vectilžas pagasta Tilžas vidusskolas Vectilžas pamatskolas pirmsskolas grupiņas, kurā ir 10 bērni, audzinātāja Daina Gļauda 

KONKURSS

Ja līdz šim bērnudārza grupiņa nav svinējusi Ģimenes dienu, kas tiek atzīmēta 15. maijā, tad šis konkurss būs kā iedvesmas avots – visi iesūtītie stāsti tiks publicēti valsts atbalsta programmas „Latvijas Goda ģimenes apliecība „Ģimenes karte 3+”” oficiālajā mājaslapā „www.godagimene.lv”.

Balvās!
Kopumā būs 5 uzvarētājas grupiņas – pa vienai no katra reģiona: no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes, kā arī no Rīgas! Galvenā balva – Zinātkāres centra apmeklējums („www.zilibrinumi.lv”).
Gaidāmas arī pārsteiguma balvas, ko gādās „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” atbalstītāji – „Zvaigzne ABC”, „NUKO.lv” un grāmatnīca „Jānis Roze”.

 

1. Iesūtiet savu pieredzes stāstu Ģimenes dienas svinēšanā – tas var būt pilns pasākuma scenārijs vai arī viena konkrēta ideja, piemēram, ģimenes apsveikumam.
2. Iesūtītajai idejai jāpievieno vismaz viens foto.
3. Sava ideja jāiesūta līdz šā gada 20. maijam, rakstot uz e-pastu: [email protected]
4. Sūtot pieteikumu, jānorāda pirmsskolas izglītības iestādes nosaukums, adrese, cik bērnu ir grupiņā, grupiņas audzinātājas vārds un kontakttālrunis.
5. Konkursa uzvarētāji tiks publicēti 24.05.2016. vietnē „www.godagimene.lv”.
6. Uzvarētāju noteiks vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” un „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” pārstāvju žūrija.