Ģimenes diena „Sauleszaķī kopā ar mammu un tēti”

Autors: Godaģimene.lv, 2016. gada 20. maijs, 16:58:45
Ģimenes diena „Sauleszaķī kopā ar mammu un tēti”


Ģimenes dienas svinēšana Pirmsskolas izglītības iestādē „Sauleszaķis” jau ir tik sena kā pati iestāde. Tā kļuvusi par jauku tradīciju 8 gadu garumā. Arī šogad maijā pie mums tiks atzīmēta „ Deltenā Ģimenes diena”. Katru gadu tā ir savādāka, ar citu tēmu. Pats galvenais nosacījums ir to svinēt kopā ar ģimeni, proti, mammu, tēti, brāli vai māsu.

2014. gada Ģimenes dienu svinējām ar devīzi „Vesels un drošs – tāds esmu es!” Minētajā pasākumā piedalīties tika uzaicināti dažādu profesiju pārstāvi, kas labprāt pastāstīja par veselīgu un drošu dzīvesveidu. Kā jau ierasts pasākumā pulcējās lieli un mazi, lai kopā piedalītos dažādās jautrās, sportiskās aktivitātēs. Lielu jautrību bērnos izraisīja brīvdabas leļlu teātra izrāde „Draudzēsimies!”, kuras rūķis bērniem pastāstīja par atkritumu kaitīgo ietekmi uz dabu. Vislielāko sajūsmu un aplausus saņēma ielu vingrotāji, kas demonstrēja muskuļu spēku un izveicību. 


Drosmīgais robežsargs ar savu dienesta biedreni suņu meiteni Hilariju klātesošajiem demonstrēja dažādus trikus, kuri tiek pielietoti darbā ar robežpārkāpējiem, pastāstīja kā rīkoties, ja uzbrūk klaiņojoši dzīvnieki un kā sevi no tiem pasargāt.

20160520165614-28033.jpg


Notika arī ugunsdzēsēju mācībstunda par operatīvu rīcību nelaimes gadījumā. Par pareizu atbildi, kā rīkoties un, kur zvanīt nelaimes gadījumā – bērni saņēma nelielas dāvaniņas.
Visgaršīgākajā pasākuma daļā bērni no līdzi atnestajiem augļiem un dārzeņiem veidoja veselīgus uztura iesmiņus, ar kuriem cienāja draugus un mielojās paši.
Noslēgumā bērni kopā ar tēti un mammu varēja piedalīties atraktīvās stafetēs, savācot zīmodziņus dalībnieku kartēs, kuras tika iemainītas pret grāmatiņu „Kā nosargāt sava bērna dzīvību!”

20160520165742-51219.jpg

Pasākumu skanīgāku darīja mūsu pašu mazie dziedātāji un dejotāji. Bija sarūpētas arī veicināšanas balvas čaklākajiem makulatūras un izlietoto bateriju vācējiem. Ar gardu kliņģeri tika cienāti visi, kas ar savu dalību atbalstīja pasākumu.

Tas ir lieliski pavadīts laiks ar pozitīvām emocijām un kopības sajūtu, bet pats galvenais – tā ir kopā pavadīta diena ar saviem mīļajiem, kas diemžēl mūsu ikdienas steigā nu jau ir liels retums.

 

Pasākumā piedalās 120 izglītojamie, viņu vecāki, brāļi un māsas (skaits var būt mainīgs), kā arī iestādes 30 darbinieki.

Sagatavoja  Liepājas Pirmsskolas izglītības iestādes PII „Sauleszaķis” metodiķe Liene Pētersone 

KONKURSS

Ja līdz šim bērnudārza grupiņa nav svinējusi Ģimenes dienu, kas tiek atzīmēta 15. maijā, tad šis konkurss būs kā iedvesmas avots – visi iesūtītie stāsti tiks publicēti valsts atbalsta programmas „Latvijas Goda ģimenes apliecība „Ģimenes karte 3+”” oficiālajā mājaslapā „www.godagimene.lv”.

Balvās!
Kopumā būs 5 uzvarētājas grupiņas – pa vienai no katra reģiona: no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes, kā arī no Rīgas! Galvenā balva – Zinātkāres centra apmeklējums („www.zilibrinumi.lv”).
Gaidāmas arī pārsteiguma balvas, ko gādās „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” atbalstītāji – „Zvaigzne ABC”, „NUKO.lv” un grāmatnīca „Jānis Roze”.

 

1. Iesūtiet savu pieredzes stāstu Ģimenes dienas svinēšanā – tas var būt pilns pasākuma scenārijs vai arī viena konkrēta ideja, piemēram, ģimenes apsveikumam.
2. Iesūtītajai idejai jāpievieno vismaz viens foto.
3. Sava ideja jāiesūta līdz šā gada 20. maijam, rakstot uz e-pastu: [email protected]
4. Sūtot pieteikumu, jānorāda pirmsskolas izglītības iestādes nosaukums, adrese, cik bērnu ir grupiņā, grupiņas audzinātājas vārds un kontakttālrunis.
5. Konkursa uzvarētāji tiks publicēti 24.05.2016. vietnē „www.godagimene.lv”.
6. Uzvarētāju noteiks vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” un „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” pārstāvju žūrija.