Ģimenes dienu svinēt var dažādi

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

 

Ģimenes diena kā oficiāli svētki Latvijā tiek svinēti salīdzinoši nesen – kopš 2008. gada. Ik gadu šo dienu atzīmē 15. maijā, tajos godinot ģimeni un aicinot pavadīt laiku kopā.
Kādu dienu mūsu grupas audzinātājas Irēna Ribakova un Inese Šube piedāvāja vecākiem kopā ar bērniem doties pārgājienā uz Līču Laņģu klintīm. Ideja patika, bet mocīja šaubas, vai bērni spēs noiet tik garu ceļu. Arī manas šaubas izkliedēja dēla teiktais: “Ja iet pārgājienā, tad jāiet līdz galam!” Bija skaidrs, jāiet!
Laika prognozi solīja ne visai labu – lietu. Bet sestdienas rītā pie Lodes akmens sapulcējās drosmīgie zēni un meitenes, viņu mammas un tēti, brāļi un māsas. Septītās grupas ģimene audzinātāju vadībā draudzīgi devās ceļā. Ik pa laikam notika mazas izzinošas pieturas ne tikai bērniem, bet arī mums - vecākiem.
Pa ceļam izglābām mežu no ugunsgrēka, kas jau sācies no nevērīgu tūristu atstātā nenodzēstā ugunskura. Šoreiz nelīdzēja ne minerālūdens, ne tēvu rakumi - gruzdēja kūdra. Teiksim paldies Ilmāram Mikelsonam, kurš ātri reaģēja uz mūsu zvanu! Bērni bija uztraukušies par notikušo un vairākas reizes pārjautāja vai tiešām ugunsgrēks neizcelsies un mēs varam doties tālāk.
Skudru gājienā pa taciņām un izveidotajiem tiltiņiem izgājām Līču Laņģu klintis. Latvijas daba ir burvīga un bērnu enerģija neizsīkstoša! Gala pieturā bērni kārtējo reizi izdarīja pieaugušo darbu – savāca atstātās PET pudeles un maisus. Ģimenes pārgājiens ir beidzies, bet pozitīvais noskaņojums, dabas spēks un bērnu prieks katrā no 35 pārgājiena dalībniekiem mīt joprojām.
Paldies mūsu pārgājiena organizatoriem Irēnai Ribakovai, Inesei Šubei, Gitai Bremzei un 7. grupas bērniem par kopā jauki un izzinoši pavadīto laiku!

Iesūtīja: Marka Kovaļova mamma Anžela

"Kāpēcišu"grupu apmeklē 14 bērni, grupas skolotājas Irēna Ribakova, Inese Sniedze.
Liepas PII "Saulīte", Maija iela 6, Liepas pagasts, Priekuļu novads

KONKURSS

Ja līdz šim bērnudārza grupiņa nav svinējusi Ģimenes dienu, kas tiek atzīmēta 15. maijā, tad šis konkurss būs kā iedvesmas avots – visi iesūtītie stāsti tiks publicēti valsts atbalsta programmas „Latvijas Goda ģimenes apliecība „Ģimenes karte 3+”” oficiālajā mājaslapā „www.godagimene.lv”.

Balvās!
Kopumā būs 5 uzvarētājas grupiņas – pa vienai no katra reģiona: no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes, kā arī no Rīgas! Galvenā balva – Zinātkāres centra apmeklējums („www.zilibrinumi.lv”).
Gaidāmas arī pārsteiguma balvas, ko gādās „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” atbalstītāji – „Zvaigzne ABC”, „NUKO.lv” un grāmatnīca „Jānis Roze”.

 

1. Iesūtiet savu pieredzes stāstu Ģimenes dienas svinēšanā – tas var būt pilns pasākuma scenārijs vai arī viena konkrēta ideja, piemēram, ģimenes apsveikumam.
2. Iesūtītajai idejai jāpievieno vismaz viens foto.
3. Sava ideja jāiesūta līdz šā gada 20. maijam, rakstot uz e-pastu: [email protected]
4. Sūtot pieteikumu, jānorāda pirmsskolas izglītības iestādes nosaukums, adrese, cik bērnu ir grupiņā, grupiņas audzinātājas vārds un kontakttālrunis.
5. Konkursa uzvarētāji tiks publicēti 24.05.2016. vietnē „www.godagimene.lv”.
6. Uzvarētāju noteiks vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” un „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” pārstāvju žūrija.