Idejas, kur pavadīt Ģimenes dienu šajā nedēļas nogalē: Pasākumi, koncerti, izklaides

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

15. maijā atzīmēsim Starptautisko Ģimenes dienu. Piedāvājam idejas, kurp doties un ko darīt šajā nedēļas nogalē, lai katram ģimenes loceklim - mazam un lielam, būtu interesanti. 

Ģimenes dienas pasākumi un koncerti Rīgā
Atzīmējot Ģimenes dienu, 15. maijā plkst. 16.00 RKTMC “Mazā ģilde” Lielajā zālē notiks koncertuzvedums “Satikšanās mūzikā”, kurā pirmoreiz kopā uzstāsies bērnu un jauniešu vokālie ansambļi “Gaismiņa” (Liepāja) un “Kolibri” (Rīga).

Svētdien, 15. maijā, plkst. 12.00 ģimenes gaidītas Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, koncertā “Brīnumpuķe”. Koncerta apmeklētājus priecēs dziedātāji no bērnu un jauniešu vokālajiem ansambļiem: “Kolibri”, “Knīpas un Knauķi”, “Saulessvece”, “Dvīņi”, “Momo”, “Magonīte” un “Cielaviņa”. Ieeja koncertā ir bez maksas. Līdz ar koncerta apmeklējumu ir iespēja paviesoties jaukajā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā un apskatīties panorāmu, kas paveras no parka skatu torņa. Ekskursija skatu tornī ir par maksu.

Savukārt plkst. 14.00 Kultūras centrā “Imanta” būs koncertuzvedums “Visās malās mīlestība”. Koncertuzvedumā piedalīsies deju studija “Mazais Andžiņš, bērnu popgrupa “Poppy” un “Little Poppy”, kā arī cirka studijas “Jaunība” dalībnieki kopā ar iluzionistu Valdemāru Veisu. Ieeja šajā koncertā ar iepriekš izņemtiem ielūgumiem.

Šajā dienā plkst. 16.00 Ģimenes dienai veltīts koncertuzvedums notiks arī Kultūras centrā “Mazā ģilde”. Tā apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt Liepājas bērnu un jauniešu vokālā ansambļa “Gaismiņa”, kā arī Rīgas bērnu un jauniešu vokālā ansambļa “Kolibri” dziedātās dziesmas. Līdz ar dziedātājiem koncertuzvedumā piedalīsies arī  Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” aktieri Agrita Trupa un Pēteris Trups. 

Ģimenes dienas gleznas radīšana Nacionālajā mākslas muzejā
Par godu Starptautiskajai Ģimenes dienai, ko oficiāli atzīmē 15. maijā, nesen atklātajā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā trīs dienas notiks kopīga lielformāta gleznas zīmēšana. Tās radīšanā aicināta piedalīties ikviena ģimene. Lielformāta gleznas par godu Ģimenes dienai taps arī novados – Jelgavā, Līvānos, Liepājā un Madonā. Pasākumus organizē valsts atbalsta programma “Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”” un Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”.No 13. maija plkst. 17.00 līdz 15. maija plkst. 17.00 ikviena ģimene ir aicināta ierasties Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un piedalīties Ģimenes dienai veltītā mākslas darba tapšanā, kas atradīsies trešajā stāvā. Papildus informācija šeit

Atvērtās dienas laukos 2016 
Sadarbībā ar „Lauku ceļotājs”, 102 lauku saimniecībās, visos Latvijas novados, apmeklētāji tiek gaidīti visas dienas garumā uz ekskursijām, degustācijām, piedzīvojumiem. Daudzas saimniecības aicina uz interaktīvām programmām ar iespēju līdzdarboties gan bērniem, gan pieaugušajiem. 
Vairākās lielsaimniecībās varēs ne tikai gūt pieredzi, kā efektīvi un mūsdienīgi saimniekot, bet arī brīnīties par gluži vai "kosmiskām" tehnoloģijām. 14. maijā ikvienu laipni uzņems Z/s "Mežacīruļi", Z/s "Vilciņi-1", Lauku saimniecība "Kurzemnieki", SIA "Sutru ogu dārzs", SIA "Mazburkas", Z/s Adzelvieši. Apmeklētājus  laipni gaidīs arī ZS "Vilciņi - 1", kur notiks saimniecības apskate, radošās darbnīcas, erudīcijas stafetes, vietējo lauku labumu degustācijas, izjādes ar zirgiem un izbraucieni ar traktoriem. 

Tiem, kas vēlas uzzināt, kā tiek cepta maize un piedalīties maizes cepšanā, akcijas dienā jādodas uz lauku  sētu "Caunītes" Ozolnieku novadā, maizes ceptuvi "Lāči" Babītes novadā vai uz viesu māju "Rudzupuķes"  Daugavpils novadā, jo tieši šajās vietās varēs cept un baudīt pašceptu maizīti.

Vairāki amatnieki piedāvā vērot vai gūt pirmās prasmes kādā vērtīgā amatā. Varēs veidot "māla  brīnumus" pie podnieka Jura Krompāna, "Saules ceplī" un "Keramikas darbnīcā Svētē", iepazīt vienkoču  trauku un abru izgatavošanas procesu, pašam izgatavot rotu vai atslēgu piekariņu dabas rotu darbnīcā Vienkoču parkā. Būs arī skalu grozu pīšanas demonstrējumi "Amatniekos" un akmeņkaļa darba demonstrējumi radošajā darbnīcā "Ezeriņi". Pats varēs izgatavot perkusīvo mūzikas instrumentu “lietus koku” Lejas Varicēnu senajā amatu mājā vai piedalīties sveču liešanas darbnīcās biedrībā "7 balles". 
Saimniecībās būs apskatāmi ~ 29 dažādi savvaļas un mājdzīvnieki: zirgi, govis, brieži, kazas, aitas, truši, ēzeļi, jenoti, murkšķi, vāveres, poniji, strausi, baloži, vistas, mandarīnpīles, zosis, tītari, pīles, fazāni, pāvi un citi. Būs dažādi gardumi, kā kazas piena saldējums vai strausu olu omlete. Un zirgu izjādes. Apmeklējumus iepriekš jāpiesaka saimniekiem. Visu akcijas dalībnieku kontakti, piedāvājumu apraksti un akcijas karte atrodami www.celotajs.lv/atvertasdienas

Ģimenes kinoseanss un brančs
“Lupatiņu” filmiņu veidotāji – studija “Atom Art” kopā ar kinoteātri “Splendid Palace” ielūdz mazos rīdziniekus uz īpašu Ģimenes dienas seansu 2016. gada 15. maijā pulksten 12:00, kurā tiks demonstrētas “Lupatiņu” filmiņas, skanēs komponista Jēkaba Nīmaņa grupas koncerts "LuPantiņi", bet no 11:00 un pēc seansa darbosies vairākas bērnu radošās darbnīcas par Lupatiņu tēmu. Svētku atmosfēru papildinās Lupatiņiem veltīts brančs restorānā “Tinto”.

Ģimenes dienas programmā ietvertas piecas jaunākās “Lupatiņu” sērijas: “Kā Lupatiņi būvēja māju“, „Kā Lupatiņi veseļojās“, „Kā Lupatiņi kārtoja“, „Kā Lupatiņi slēpās“ un „Kā Lupatiņi precējās“.  Koncerta repertuārā iekļautas dziesmas no “Lupatiņu” animācijas filmām, kā arī citas dziesmas bērniem. Radošajās darbnīcās bērni varēs izgatavot Lupatiņu rotaļlietu, nozīmīti vai auduma rokassprādzi, kā arī uzzīmēt savu Lupatiņu filmiņas scenāriju. Pasākumā būs iespēja arī bez maksas nogaršot jaunos "Lupatiņu" nektārus, kuru iepakojumu rotā iecienītie animācijas filmu tēli. Papildus informācija šeit

Labdarības koncertu "Uzzied eņģeļu koks"
15. maijā, plkst. 12.00 Rīgas Lutera baznīcā notiks Vasarsvētku Citādais dievkalpojums - koncerts "Uzzied eņģeļu koks Torņakalnā", kura laikā tiks vākti līdzekļi bērnu paliatīvajai aprūpei. Citādo dievkalpojumu "Uzzied eņģeļu koks Torņakalnā" muzikāli bagātinās Linda Leen, Intars Busulis, Evita Zālīte, Jānis Apeinis, Ainārs Paukšēns, Vineta Elksne, "Abonementa orķestris", grupa "Fine & Mellow", Torņakalna slavēšanas grupa, Rīgas Lutera draudzes koris un bērnu ansamblis. Pēc dievkalpojuma svētki turpināsies baznīcas dārzā, kur notiks arī labdarības izsole. Papildus informācija šeit

Ģimeniska diena Rīgas Zoodārzā
14. un 15. maijā aicinām ikvienu, jo sevišķi ģimenes, apciemot Rīgas Zoodārzā mītošās dzīvnieku ģimenes.  Pavasarī dzīvnieku ģimenēs notiek visaktīvākā rosība: tiek izspēlēti, izdziedāti vai izdejoti riesta rituāli, raktas alas, būvētas migas vai vītas ligzdas, dētas olas, laisti pasaulē mazuļi, tad seko pēcnācēju aprūpe. 

No plkst. 12.00-16.00 zoodārzā darbosies izzinoši pētnieciskā darbnīca “Dzīvnieku sabiedrības”, kuras galvenais temats būs dzīvnieku sabiedrības. Tātad, kādas ir dzīvnieku ģimeņu vai grupu formas un kā tas palīdz sugai izdzīvot.
Lai Dzīvnieku ģimeņu dienas būtu saulainākas, Rīgas zoodārzs, sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188, piedāvā īpašas atlaides Ģimeņu dienu apmeklētājiem – 50% atlaide no pamatcenas. Atlaidi iespējams iegūt, ja uzziņu dienesta 1188 mājaslapas kuponu sadaļā izdrukāsiet īpašo kuponu. Ar šo kuponu ieejas biļete 14. un 15. maijā pieaugušajam maksās tikai 3,00 €, bet bērnam, studentam un pensionāram - tikai 2,00€. Plašāk par visu piedāvājumu šeit: http://rigazoo.lv/public/31214.html

Sporta diena lieliem un maziem 
Sestdien no plkst. 10.00 līdz 16.00 11. novembra krastmalā norisināsies viens no lielākajiem bērnu sporta pasākumiem šogad – Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu diena. Dalībai skriešanas trasītēs ir pieteikti jau vairāk nekā 6000 mazie skrējēji. Visu dienu, arī pēc Rimi Bērnu dienas pēdējiem startiem, līdz pat plkst. 16.00 apmeklētājiem būs iespēja baudīt īpaši interesantu un daudzveidīgu programmu. Uz skatuves mazos apmeklētājus priecēs iecienītās grupas un dziedātāji, tajā skaitā vokālā studija Kukaiņi un Ainārs Ančevskis, vokālā studija Knīpas un Knauķi, bērnu popgrupa Podziņas, bērnu un jauniešu vokālais ansamblis Kolibri, Lienes Šomases bērnu un jauniešu radošās studijas dziedošie audzēkņi un Madara Grēgere, vokālās studijas Tev un man audzēkņi.  Savukārt krastmalā varēs satikties ar iemīļotākajiem multfilmu varoņiem. Piemēram, ar Loti no Izgudrotāju ciema, kā arī paciemoties Ucipuci mājās, kur varēs spēlēt teātri. 

Pasaciņas modināšana Tērvetē
Sestdien, 14. maijā, pilnā plaukumā ziedot saldrūgtenajām ievām, Latvijas valsts mežu (LVM) dabas parks Tērvetē aicina uz tradicionālajiem vasaras sezonas atklāšanas svētkiem – "Pasakas modināšana". Pārsteidzošiem notikumiem un stāstiem bagātajā mežā aicināts ikviens, kurš sapņo, tic pasakām un prot raudzīties pasaulē bērna acīm, pastāstīja Ruta Vazdiķe, LVM dabas parka Tērvetē tūrisma informācijas centra vadītāja vietniece.

LVM dabas parkā Tērvetē netrūkšot prieka, pasaku un stāstu – no pulksten 12 līdz 17 būšot meistarstiķi, sarunas un pārsteigumi Rūķu sētā ar rūķu saimes pārstāvjiem, bet jaunajā Rūķu pilsētā "Čiekurē" no 12 līdz 13 uzstāsies Čučumuižas rūķi ar jauno koncertizrādi – "Pavasaris brīnumdaris!". Noslēpumainajā Pasaku mežā no pulksten 12 līdz 17 tikšanās ar rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugu tēliem. Bet Atrakciju laukumā no 13 līdz 15 parka viesi varēs baudīt teatralizētu uzvedumu "Mosties, Pasaka!". Akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži" 14. maijā visiem apmeklētājiem dāvina bezmaksas ieeju LVM dabas parkā Tērvetē. Vairāk informācijas: www.mammadaba.lv

Miera ielas Vasarsvētki
Šajā nedēļas nogalē Latvijā tiek atzīmēti arī Vasarsvētki. Lai padarītu Miera ielas iemītnieku un viesu ikdienu interesantāku, katru gadu maijā Miera ielas radošajā kvartālā notiek festivāls "Miera ielas Vasarsvētki". Šogad 14.maijā festivāls notiks jau piekto reizi. Festivāla laikā kultūras un izklaides pasākumi tiek "iznesti" uz ielas, tādā veidā tie kļūst brīvi pieejami ikvienam interesentam vai vienkāršam garāmgājējam, apvienojot dažādas vecuma grupas un dažādus sociālos slāņus.