Ielīgošanas pasākumi Rīgā no 18. līdz 22. jūnijam

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

No 18. jūnija līdz 20. jūnijam 

Ielīgošanas pasākumu cikls
„SAULGRIEŽU UGUNIS RĪGAS KALNOS”

18. jūnijā Čiekurkalna tirgū
12.00 – 14.00 Čiekurkalna tirgus aplīgošana
Piedalās folkloras kapela „Karikste” (Aizkraukle).
Vada Anita un Jānis Ostrovski
18. jūnijā Eduarda Smiļģa Teātra muzeja dārzā
17.00 – 19.00 Āgenskalna ielīgošana
Piedalās kapela „Hāgenskalna muzikanti” un folkloras kopa „Dandari”.
Vada Ilmārs Pumpurs
19. jūnijā Grīziņkalna parkā
12.00 – 14.00 Grīziņkalna ielīgošana
Piedalās folkloras kopas „Kokle”, „Zvīgzna”, „Krulla” un „Ciguzis”.
Vada Linda Celma un Ieva Bērziņa
19. jūnijā Dzegužkalna estrādē
17.00 – 19.00 Dzegužkalna iedancošana
Piedalās Rīgas Danču kluba dejotāji.
Vada Ilga Reizniece un Valdis Putniņš
20. jūnijā Ojāra Vācieša muzeja dārzā
19.00 – 21.00 Torņakalna ielīgošana
Vada Iveta un Vidvuds Medeņi

18. jūnijā

18.00 – 23.00
pie kultūras centra „Imanta”
PASĀKUMS „SAULI PINU VAINAGĀ”
Piedalās deju kolektīvi „Imanta” un „Mazais Andžiņš”,
grupa „Jauno Jāņu orķestris”.
Vainagu pīšanas darbnīca un Jāņu ugunskura iedegšana,
zaļumballe. Spēlē grupa „Tālbraucēji”.
Pasākumu vada Iveta un Vidvuds Medeņi

20. jūnijā

17.00 – 19.00
Koka ēku renovācijas centrā
„Koka Rīga” Krāsotāju ielā 12
JĀŅU IELĪGOŠANA
17.00 Jāņu ieskandināšana kopā ar folkloras kopu „Rija”
17.30 dziesmu spēle „Īsa pamācība mīlēšanā”
Režisors Juris Kalniņš, Valda Zilvera aranžējumi

18.00 – 20.00
Brīvības gatvē 266
PASĀKUMS „LAI LĪGOJAM, LAI SVINAM!”
Piedalās VEF Kultūras pils tautas mākslas kolektīvi: kori „Atvasara”,
„Daugavas vanadzes”, „Dzīne”, „Fēnikss”, „Senrīga”, „Teika” un „Vefieši”,
deju kolektīvi „Zalktis”
un „Sendancis”, latgaliešu sadzīves dziesmu ansamblis „Olūteņš,
folkloras kopa „Rija”,ansamblis „Rīgas pantomīma”.
Programmā dziesmas, dejas un rotaļas

21. jūnijā

18.00 – 21.00
Bastejkalnā
JĀŅU IELĪGOŠANA
Līgo dziesmas, danči un rotaļas dziesmu sētā uz skatuves, vainagu pīšana,
siera siešana, ugunsrata un pūdeles gatavošana dažādās Bastejkalna vietās.
Piedalās Rīgas un Latvijas novadu folkloras kopas

18.00 – 23.00
Ķengaraga parkā
JĀŅU IELĪGOŠANA
18.00 – 20.30 muzikāla programma “Kas tos Jāņus ielīgoja”. Piedalās
Guntis Skrastiņš, deju kopas „Bramaņi” un „Dižbramaņi”, bērnu vokālā
studija „Kukaiņi”, folkloras kopa „Rija”
20.30 – 23.00 populāras melodijas dzied un spēlē Normunds Jakušonoks un
Daiga Petkeviča, Kaspars Tīmanis, Guntis Brancis, Ivars Jercums un Juris Rozenbergs.
Parka teritorijā radošās darbnīcas, sportiskās aktivitātes, kafejnīca

19.00 – 22.00
Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā
PASĀKUMS „LAI SAULĪTE ROTĀJAS!”
Piedalās kapela „Kaktu balles muzikanti”, tradicionālās mūzikas grupa „Tautumeitas”,
KP „Ziemeļblāzma” deju kolektīvi: bērnu tautas deju kolektīvs „Bitīte”,
deju ansamblis „Pērkons”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Auda”,
senioru deju kolektīvs „Ziemeļblāzma”


22. jūnijā

9.00 – 19.00
Doma laukumā
TRADICIONĀLAIS „ZĀĻU TIRGUS”
Jāņu zāles, gardumi Līgo svētku galdam, lietišķās mākslas izstrādājumi,
danči un dziesmas.
No 10.00 skatuves programmā: orķestris „Rīga”, jauniešu pūtēju orķestris „Fanfara”, koklētāju ansamblis „Cantata”, deju kolektīvi „Teiksmiņa”, „Dancītis”, „Dzīpars”, „Dzīpariņš”, „Sidrabi”, „Vija” un „Marmale”, bērnu vokālie ansambļi „Magonīte” un „Saulessvece”, kamerkori „Senais kalns” un „Muklājs” un Rīgas Danču kluba dejotāji. Programmas noslēgumā muzicēs grupa „Apvedceļš”

16.00 – 17.30
Pļavnieku Zaļajā birzī
PIRMSJĀŅU SADZIEDĀŠANĀS
„VISU GADU DZIESMAS KRĀJU,
JĀŅU DIENU GAIDĪDAMA”
Piedalās folkloras kopas „Laiva” un „Rija”

16.00 – 23.00
Kalnciema kvartālā
SUITU NAKTS TIRGUS
Zāļu tirgus, zemnieku sarūpētie gardumi , amatnieku darinājumi. Vasaras saulgriežu
dziesmas, ziņģes un rotaļas vadīs Suitu sievas.
18.00, 19.00, 20.00 un 21.00 Suitu sadziedāšanās

17.00 – 20.00
Kultūras centrā „Iļģuciems”
PASĀKUMS „ZAĻUMBALLE IĻĢUCIEMĀ”
Zāļu vainagu darbnīca, lietišķās mākslas meistaru amata prasmju demonstrējumi Amatu namā.
Piedalās studijas: „Austra” (audumi), „Ataudze” (pinumi), „Ceplis” (keramika), „Zīle” (metālkalumi), „Puduris” (pinumi), „Irbi” (rokdarbi), „Rītausma” (rokdarbi) un Tautas glezniecības studija „Grīva”.
18.00 - 20.00 zaļumballe kultūras centra pagalmā – lustīga dejošana un dziedāšana kopā ar mūziķi Ivaru Auzānu un Kultūras centra „Iļģuciems” amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem.