Iepazīsti murkšķi un paglaudi šinšillu – eksotiskie dzīvnieciņi Latvijas minizoodārzos

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Saulainās pavasara dienas tā vien vilina ārā pie dabas. Šoreiz – trīs vietas, kurp doties apskatīt mīkstos, pūkainos, spārnotos mīluļus.

Alsungas murkšķi

Murkšķis ir lielākā zemes vāvere, kas īpaši slavena ar savu ziemas miegu un spalgo svilpšanu. Murkšķis ir lielākā zemes vāvere. Tie dzīvo gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā, gan Āzijā. Murkšķi ir amizanti dzīvnieciņi, kurus var raksturot, kā lielas guļavas, jo ziemas auksto periodu tie pavada miegā, bet silto laiku, aktīvi ēdot, lai uzkrātu tauku kārtu, ko atkal varētu izmantot ziemā. Gan jau daudzi ir redzējuši smieklīgo filmu "Murkšķa diena" (Groundhog Day) ar slaveno murkšķi Filu no Pensilvānijas. Latvijā murkšķus var apskatīti Silvijas Teteres murkšķu audzētavā “Jaunstuči”, Reģos, Alsungas novadā. Ja kāds ko vairāk vēlas uzzināt par murkšķiem vai tos redzēt, tad nepieciešams sazināties ar murkšķu audzētavas saimnieci, lai noskaidrotu, vai dzīvnieciņš jau modies un gatavs izrādīties. Vairāk informācija meklē ŠEIT.  

Pasaules mīkstākais dzīvnieks - šinšila
Rūjienas novada Jeru pagasta “Līgotnēs” saimnieki audzē šinšillas. To izcelsme meklējama Dienvidamerikas Andu kalnos. Zemnieku saimniecībā “Rūjienas šinšillas” varēsi iepazīt šinšillu dzīvi. Vidējais šinšillas mūža ilgums ir 15 gadi, lai gan tās nebrīvē nodzīvo pat 20 gadu. Tepat šinšillu var arī iegādāties un saņemt izsmeļošus skaidrojumus par barību, pareizo graužamkoku izvēli un arī – kāda mūzika labāk zvēriņam patiks. Interesanti, ka šinšillu kažoks ir unikāls – tas ir tik biezs, ka tajā nemēdz dzīvot blusas vai citi parazīti, un dabiskos apstākļos šinšillas tīra savu kažociņu, izvārtoties vulkānu pelnos. Ja paveiksies, redzēsi tikko dzimušu šinšillu mazuli. Varēsi paņemt to rokās un izjust pasaulē mīkstākā dzīvnieciņa pieskārienus. Pirms šinšilu apciemošanas sazinies ar saimniekiem [email protected], tālrunis: 64263777 vai 26119504.

Pikniks, šūpoles un eksotiski putni
Minizoo Dobuļi var iepazīties ar daudzveidīgu un interesantu savvaļas dzīvnieku, mājdzīvnieku un putnu kolekciju. Šopavasar tā ir papildinātā, tāpēc jauni un interesanti dzīvnieciņi būs arī tiem, kas šo mājīgo zoodārzu jau ir apmeklējuši iepriekš. Minizoo Dobuļi ir pārstāvēti dzīvnieki un putni no dažādām valstīm. Ir iespēja baudīt pastaigu gar dīķi un vērot dažādus eksotiskus ūdensputnus. Turpat atpūtas laukumā var sarīkot pikniku un izšūpoties. Dzīvniekus drīkst arī pabarot ar saimniecībā iegādātu barību. Vairāk informācija meklē ŠEIT

Foto: publicitātes foto