Izklaidējoši un izglītojoši. Brīvdienu notikumu plāns

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Pasākumu klāsts šīm brīvdienām. Lai aktīvas, izglītojošas un skaisti pavadītas brīvdienas!

Ģimenes diena “Nauda Rīgā, naudiņa – laikiem pāri” Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā
8. martā uz Ģimenes svētdienas programmu “Nauda Rīgā, naudiņa – laikiem pāri” bērnus kopā ar pieaugušajiem aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Piedāvājumā: 12.00 un 14.00 ekskursija „Naudas ceļš Rīgā cauri laikiem”, no 11.00–17.00 radošas darbošanās vietā bērni kopā ar vecākiem varēs veikt tematiski rosinošus uzdevumus “Nauda, naudiņa”. Ģimenes dienas apmeklējums - ar muzeja ieejas biļeti. Pirmsskolas vecuma bērniem un daudzbērnu ģimenēm ar "3+ Ģimenes karti" – brīva ieeja.


“Urbānais pavasaris” Kalnciema kvartālā martā
7. martā plkst. 11.00-14.00 iedvesmojoties no RIBOCA2 dalībnieka Tomasa Saraseno ilggadējiem pētījumiem daudzsugu ekoloģijā un it īpaši par zirnekļiem, Kalnciema kvartāla galerijā darbnīcas dalībnieki kopā ar Privātas skolas “Domdaris” skolēniem un skolotājiem veidos zirnekļu tīklus, pielietojot otrreiz izmantotus materiālus, kā arī pēc tam izmēģinās to efektivitāti ar viltotu mušu palīdzību. Darbnīcas ievadā dzirdēsim Ineses Ceras, bioloģijas zinātņu doktores, LU Bioloģijas institūta Bioindikācijas laboratorijas pētnieces stāstījumu par par zirnekļu dzīvi un tīklu vīšanu.
Plkst. 12.00-13.00 Brūnās mājas zālē notiks teātra apvienības “PERFOrācija” izrāde bērniem pēc Agneses Vanagas grāmatas “Plastmasas huligāni” motīviem, kas stāsta par divu apņēmīgu brāļu cīņu ar plastmasas maisiņiem. Izrāde reizē ir arī darbnīca, kurā kopā ar aktieriem, bērniem ir iespēja pašiem izpausties un pārstrādāt plastmasu. Izrāde ieteicama bērniem no 4 gadu vecuma. Izrāde notiks Brūnās mājas zālē.

Patiešām maziņiem. Brumm, brumm auto brauc!
Sestdien, 7. martā, plkst. 11.00 un svētdien, 8. martā plkst. 15.00 Spīķeru koncertzālē koncerts ciklā "Patiešām maziņiem" tiks noslēgta ar jestru un komiskiem piedzīvojumiem bagātu muzikālo stāstu “Brumm, brumm, auto brauc!”. Ja esi uz ceļa, jābūt ļoti uzmanīgam. Luksofors un Šlagbauma kungs uzmanīgi seko līdzi antīkiem un jauniem, ātriem un ne tik ātriem auto. Populāra mūzika aizraus mazos un lielos klausītājus fantāzijas pilnos ceļu satiksmes piedzīvojumos.


Ģertrūdes iela gājēju diena
Sestdien, 7. martā, gājēju rīcībā tiks nodota Ģertrūdes iela! Nāc pastaigā un izbaudi, kā pilsētas iedzīvotāji un viesi var apdzīvot Ģertrūdes ielu bez automašīnu radītajiem trokšņiem un izplūdes gāzēm! Arī šoreiz uz ielas notiks dažādi radoši pasākumi, ko organizē apkārtējie iedzīvotāji, uzņēmumi un organizācijas. Pagaidām apzinātie notikumi Satori lasījumi slēgtajā Ģertrūdes ielā, Brain Games LV KLASK spēles, Ģertrūdes ielas iedzīvotājas gleznu izstāde, argentīnieša Fabian Marcovich mini koncerts.


Bezmaksas zīmēšanas darbnīca sākumskolas vecuma bērniem
Sestdien, 7. martā, no plkst. 16.00 līdz 17.00 Mūkusalas Mākslas salonā bezmaksas zīmēšanas darbnīca sākumskolas vecuma bērniem (6 – 9 gadi) par krāsām un emocijām “Dzīvās krāsas”. Bērnu vecāki darbnīcas laikā aicināti apmeklēt izstādes "Dzīvā ķēde" ekskursiju kuratores Sniedzes Kāles vadībā.Dalība darbnīcā ir ar iepriekšēju pieteikšanos, aizpildot pieteikumu šeit.


Jaunmoku pilī aicina uz Ģimeņu dienu
Sieviešu dienā, 8. martā, Jaunmoku pilī notiks tradicionālā Ģimeņu diena, kurā šoreiz uzmanību vērsīs sievišķā dzimuma nozīmei sabiedrībā un dabā. Tās ietvaros ģimenes varēs kavēties sarunās angļu tējas laikā un piedalīties dažādās aktivitātēs Meža muzejā. Ģimeņu dienas aktivitātes norisināsies no plkst.10:00 -16:00. Dalība tajās skolēniem būs bezmaksas, pārējiem muzeja ieejas biļete.