Jelgavas pilsētas svētkos norisinājās lielformāta gleznas gleznošana

Autors: Godaģimene.lv, 2016. gada 10. jūnijs, 13:54:35
Jelgavas pilsētas svētkos norisinājās lielformāta gleznas gleznošana

 

Jelgavas pilsētas svētkos norisinājās lielformāta gleznas gleznošana, kas tapa par godu Starptautiskajai Ģimenes dienai. Gleznu plānots izstādīt Jelgavas pilsētas slimnīcā.

Lielformāta glezna “Ģimenes fotoalbums” ir simboliska siena, pie kuras piekārti foto rāmīši ar iemūžinātiem ģimenes smaidiem, kopīgām nodarbēm, kā arī sirds siltumu. Jelgavas mākslas darba idejas autore un izpildītāja ir māksliniece Kristīne Graudule-Putniece. Radošajā procesā piedalījās daudzas jelgavnieku ģimenes un kopīgi izveidoja brīnišķīgu gleznu, kas nu priecē Jelgavas sociālo lietu pārvaldes darbiniekus. Savukārt pēc Jāņiem gleznu plānots vest uz Jelgavas pilsētas slimnīcu pacientu, ārstu un apmeklētāju iepriecināšanai.

Lielformāta gleznas par godu Ģimenes dienai tika radītas arī citās pilsētās – Rīgā, Līvānos, Liepājā un Madonā.

Ģimenes dienu oficiāli atzīmē 15. maijā.

Glezna “Ģimenes fotoalbums” tapusi, pateicoties valsts atbalsta programmai “Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte””, ko īsteno Sabiedrības integrācijas fonds un Latvijas vecāku organizācijai “Mammamuntetiem.lv”.

Par “Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte””:
“Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”” ir valsts veidota atbalsta programma, ko īsteno Sabiedrības integrācijas fonds, daudzbērnu ģimenēm, kas reizē kalpo arī kā apliecinošs dokuments tam, ka ģimenē aug vismaz trīs bērni, to skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Šīs kartes īpašniekiem ir iespēja saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts un privātie uzņēmumi Latvijā. Pieteikties kartei iespējams vietnē “www.godagimene.lv”, sadaļā “Piesakies kartei”.

Foto: Raitis Supe