Jelgavas pilsētas svētkos norisināsies lielformāta gleznas gleznošana

Autors: Godaģimene.lv, 2016. gada 26. maijs, 09:33:06
Jelgavas pilsētas svētkos norisināsies lielformāta gleznas gleznošana

28. maijā no plkst. 9.00 līdz plkst. 14.00 Jelgavas kultūras nama priekšā ikvienam ir iespējams piedalīties kopīgas lielformāta gleznas zīmēšanā, kas taps par godu Starptautiskajai Ģimenes dienai. Ģimenes dienu oficiāli atzīmē 15. maijā.

Lielformāta glezna “Ģimenes fotoalbums” ir simboliska siena, pie kuras piekārti foto rāmīši ar iemūžinātiem ģimenes smaidiem, kopīgām nodarbēm, kā arī sirds siltumu. Radošajā procesā aicinām piedalīties ikvienu ģimeni, lai kopīgi izveidotu brīnišķīgu gleznu, kas vēlāk būs izstādīta Jelgavas pilsētā.

Lielformāta gleznas par godu Ģimenes dienai ir radītas arī citās pilsētās:

* 4. jūnijā Liepājā. Pilsētas svētku ietvaros Jūrmalas parkā. Iesaistītā māksliniece: Biedrība – radošās pilnveides studija “Mākslas Pasāža Radi” vadītāja Ilze Elizabete Rasa. Vairāk informācijas: www.liepaja.lv.

* 4. jūnijā Madonā. Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas telpās pilsētas 90 gadu dzimšanas dienas svinību ietvaros. Iesaistītās mākslinieces: Kristīne Šulce un Danute Vēze. Vairāk informācijas: www.madona.lv.

Glezna “Ģimenes fotoalbums” tapusi, pateicoties valsts atbalsta programmai “Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte””, ko īsteno Sabiedrības integrācijas fonds un Latvijas vecāku organizācijai “Mammamuntetiem.lv”.

Jelgavas mākslas darba idejas autore un izpildītāja: mākslinieces - Kristīne Graudule-Putniece.

Par godu Ģimenes dienai izveidots sirsnīgs video, kur bērni stāsta par ģimeni, laimes sajūtu un mīlestību: https://www.youtube.com/watch?v=xM9mVhCl_3I

Daudzbērnu ģimenēm valsts nodrošina atlaižu karti “3+ Ģimenes karte”, kas ir pirmā valsts atbalsta programma, ar kuru iespējams saņemt atlaides dažādām precēm un pakalpojumiem, tai skaitā daudzveidīgu izklaides vietu apmeklējumiem, ko piedāvā programmas atbalstītāji – uzņēmēji, kas ir sociāli atbildīgi un ar savu atbalstu ir pievienojušies programmai.

Par “Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte””:

“Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”” ir valsts veidota atbalsta programma, ko īsteno Sabiedrības integrācijas fonds, daudzbērnu ģimenēm, kas reizē kalpo arī kā apliecinošs dokuments tam, ka ģimenē aug vismaz trīs bērni, to skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Šīs kartes īpašniekiem ir iespēja saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts un privātie uzņēmumi Latvijā. Pieteikties kartei iespējams vietnē “www.godagimene.lv”, sadaļā “Piesakies kartei”.

Foto: Shutterstock.com