Lācīšu grupas Mātes un Ģimeņu dienas svētku scenārijs

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

 

Mammas sēž uz zaļajiem pufiem pie uzklāta galda, tētis sēž uz krēsliem aiz mammas. Uz galdiem jau saliktas bērnu gatavotās dāvaniņas -adatu spilventiņi.
Skan mūzika, zālē ienāk bērni un sastājas pusaplī.

Skolotāja Anda: Mīļi sveicam šovakar jūs rūķa Rūda mājā,kur kā liela draudzīga ģimene dzīvo bitītes, zaķīši, mārītes,pūcītes,ezīši,pelītes,turenīši,gan ķipari un rūķīši un protams, ka mēs - lācīši.

Skolotāja Lauma: un mēs jums gribam pastāstīt par kādas pavisam prastas lāču ģimenes neparastu pavasara dienu.Pavisam parastā mežā dzīvoja pavisam parasts Lāču tētis un Lāču mamma.Pār zemi vēl klājās baltā sniega sega, kad lāču migā pasaulē nāca maziņš lācītis, kuru tētis um mamma ļoti,ļoti mīlēja.Pagāja pāris mēneši un mazais lācēns rotaļājās migas priekšā un ieguva sev daudz draugu.

20160520151416-73829.jpg

dziesma "Mežā dzīvo lācītis"

Skolotāja Anda:Bet kādā jaukā, saulainā pavasara dienā tētis teica lācītim- bērniņ, mēs kopā ar mammīti šodien iesim pastaigā, tādēļ tagad ceļa maizei satin kamolītī visus labos un mīļos vārdus.

Deja "Kamoliņi"

Skolotāja Lauma:kad kamolītis bija pietīts no labajiem un mīļajiem vārdiem biezs jo biezs,lāču ģimene devās ceļā.

20160520151442-67280.jpg

Dziesma "Trīs lāči"

Skolotāja Anda:mazais lācēns apbrīnas pilnām acīm skatījās apkārt.Vēl nekad viņš nebija bijis tik tālu no migas.Bet kad viņi visi trīs izgāja meža pļaviņā, mazuļa sajūsmai nebija gala.

Dziesma "Paskaties, māmulīt"

SkolotājaLauma: un mazajam lācēnam sagribējās kopā ar kukainīšiem griezties jautrā dejā.

Deja "Jautrais dancis"

Skolotāja Anda:mamma un tētis laimīgi noskatījās mazuļa prieka brīdi.Pēc tam visi trīs lāči turpināja ceļu pa šauro meža taciņu.Mazais lācēns pa ceļam iepazinās ar daudziem dzīvnieciņiem,ar viņu darbiem.Viss viņam šķita tik jauns un interesants.

20160520151501-77115.jpg

Dziesma "Mēs esam"

Deja "Saules zaķis un rūķis"

Skolotāja Lauma:tā bija skaista, iespaidiem bagāta,piesātināta diena,Kad lāču ģimene atgriezās mājās,lāču tētis teica mazajam lācēnam:bērniņ,par šo skaisto dienu un par visām dienām,kas tev ir dotas,tu vari pateikt vislielāko paldies savai mammītei.

Skolotāja Anda:mazais lācītis paņēma savu labo, mīļo vārdu kamolīti un sāka to ritināt vaļā,vārdiņi krājās,sastājās viens otram blakus un radās dziesmiņas un dzejolīši mammītei.

20160520151515-17959.jpg

20160520151628-50959.jpg


Dziesma "Māmiņai"

bērni: Tu mīļā.mīļā māmiņa,
es tevi mīlu kā nevienu,
tu esi manim dārgāka
par saulīti un baltu dienu.


Dziesma "Sildi,mani māmuliņa"

Skolotāja Anda: un mazais lācītis piegāja pie savas mammītes, piekļāvās viņai cieši jo cieši,un tas bija svētīts un mīlestības pilns mirklis,kur arī bez vārdiem ir izteikts viss.

/ bērni iet samīlēt savas mammītes/

20160520151531-22758.jpg
 

Skolotāja Lauma:Bet lācītis bija vēl ļoti maziņš,diena ļoti gara un viņa plakstiņi sāka vērties ciet.Tad tētis paņēma mazuli savās stiprajās rokās un cik nu vien maigi varēja lāču migā ieskanējās "Aijā,žūžu,lāča bērni"

/tēti paņem bērnus klēpī un tēti kopā ar mammām dzied dziesmiņu./
 

Skolotāja Anda: Kā zīļuks pie ozola zariem,
Pie tevis, tēt, turas tavs bērns.
Tu esi tam padoma devējs,
Tu esi tā stiprākais balsts.
 

Skolotāja Lauma: Kā spurains apiņa ziediņš
Ap tevi, māt, vijas tavs bērns,
Tu esi tam mīļuma avots,
Tu esi tam dzīvības spēks.
Skolotāja Māra: Šodien jums paldies sakām,
Un vēlam ,lai mīlas ir daudz,
Lai svētītā ģimenes gaismā
Bērniņi laimīgi aug.
/Lauma Daugiša/

 20160520151545-29493.jpg

 

20160520151607-21371.jpg

Skolotāja Lauma: Māmiņ un tēti,paldies,ka jūs mums esat,ka audzinat tik brīnišķīgus,labestīgus,sirsnīgus,zinātkārus bērnus, lai arī jūsu ģimenē Mātes diena un Gimeņu diena ir skaisti, mīļuma caurvīti svētki.

 

Iesūtījuši: Cēsu novada Cēsu pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādes
Lācīšu grupa 
/scenārija autore skolotāja Lauma Daugiša/

KONKURSS

Ja līdz šim bērnudārza grupiņa nav svinējusi Ģimenes dienu, kas tiek atzīmēta 15. maijā, tad šis konkurss būs kā iedvesmas avots – visi iesūtītie stāsti tiks publicēti valsts atbalsta programmas „Latvijas Goda ģimenes apliecība „Ģimenes karte 3+”” oficiālajā mājaslapā „www.godagimene.lv”.

Balvās!
Kopumā būs 5 uzvarētājas grupiņas – pa vienai no katra reģiona: no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes, kā arī no Rīgas! Galvenā balva – Zinātkāres centra apmeklējums („www.zilibrinumi.lv”).
Gaidāmas arī pārsteiguma balvas, ko gādās „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” atbalstītāji – „Zvaigzne ABC”, „NUKO.lv” un grāmatnīca „Jānis Roze”.

 

1. Iesūtiet savu pieredzes stāstu Ģimenes dienas svinēšanā – tas var būt pilns pasākuma scenārijs vai arī viena konkrēta ideja, piemēram, ģimenes apsveikumam.
2. Iesūtītajai idejai jāpievieno vismaz viens foto.
3. Sava ideja jāiesūta līdz šā gada 20. maijam, rakstot uz e-pastu: [email protected]
4. Sūtot pieteikumu, jānorāda pirmsskolas izglītības iestādes nosaukums, adrese, cik bērnu ir grupiņā, grupiņas audzinātājas vārds un kontakttālrunis.
5. Konkursa uzvarētāji tiks publicēti 24.05.2016. vietnē „www.godagimene.lv”.
6. Uzvarētāju noteiks vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” un „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” pārstāvju žūrija.