Latgales vēstniecības “GORS” oktobrī aicina ģimenes uz 3 skaistiem pasākumiem Latgalē!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Dzi, ieklausies – te dzimst, te dzied, te dzirksteļo! Latgales vēstniecība GORS – vieta, kur vienkopus rada un vēsta Latgales stāstu

Ērģeles aptver milzīgu skaņu augstuma diapazonu un tembru daudzveidību. Šī instrumenta balsīs un reģistros var saklausīt dažādu orķestra instrumentu skanējumu, cilvēku un pat eņģeļu balsis.

Muzikālajā izrādē kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu un mūziķiem no J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas dosimies ekspedīcijā, lai noskaidrotu, no kurienes rodas ērģeļu balsis, kā tās ir nonākušas uz Zemes.

Muzikālā uzveduma radošajā komandā darbojas:

  • režisors Edgars Niklasons,
  • māksliniece Evita Bēta,
  • aktieri Matīss Millers, Artūrs Putniņš un citi.

Muzikālajā ekspedīcijā dosimies kopā ar pirmskolas un skolas vecuma bērniem, skolu klašu grupām un ģimenēm.

Ja esi Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ Ģimenes karte” vai LT, vai EST ģimenes kartes īpašnieks - pērc biļeti uz muzikālo izrādi bērniem šī gada 5. oktobrī plkst.18:00 ar 15% atlaidi.

 

Iveta Apkalna, gan Martynas Levickis, uzstājoties uz pasaules koncertzāļu skatuvēm, saviem instrumentiem nodrošina to slavu un ievērību, ko tie ir pelnījuši. Ērģeles un akordeons ir rets, tomēr pēdējos gados arvien biežāk sastopams duets. Īpaši spilgts tad, ja abi mākslinieki ir personības un sava instrumenta virtuozi pārvaldītāji.

Martynas Levickis (1990) ir lietuviešu izcelsmes mūziķis–superzvaigzne, kurš saņēmis godalgas dažādos pasaules akordeonistu čempionātos, vairāk nekā 30 starptautiskus apbalvojumus. Viņa debijas albums ieņem pirmo vietu Lielbritānijas klasiskās mūzikas topos, viņš ir pirmais akordeonists, kurš paraksta līgumu ar izdevniecību Decca Classics.

Šobrīd Martynas Levickis ir viens no pieprasītākajiem akordeona solistiem pasaulē. Pēc duetā, ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu, nospēlētiem koncertiem Ķīnā un Vācijā, šī būs pirmā abu mūziķu kopīgā uzstāšanās Latvijā.

Ja esi Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ Ģimenes karte” vai LT, vai EST ģimenes kartes īpašnieks - pērc biļeti uz “DUBULTAIS ESPRESSIVO” šī gada 6. oktobrī plkst.18:00 ar 15% atlaidi.

Koncerts, kura nosaukumā koncentrējas visa festivāla moto, atklās mūsdienu pasaules un mūzikas instrumentu skanējuma trauslumu un varenību. Koncerta atskaņojumā līdzās ērģelniecei Ivetai Apkalnai un Liepājas simfoniskajam orķestrim piedalīsies arī flautiste Dita Krenberga un pianists Reinis Zariņš. 

Koncerta programmā:

1.daļa

Ferencs LISTS

Prelūdija un fūga par BACH tēmu

Artūrs MASKATS

Trīskāršais koncerts BĒRNĪBAS TAUREŅU DEJAS (2021) simfoniskam orķestrim, ērģelēm, flautai un klavierēm

2.daļa

Žans SIBELIUSS

OKEANĪDAS (Aallottaret) simfoniskā poēma,  op.73

Ferencs LISTS

Fantāzija un fūga par korāli "AD NOS, AD SALUTAREM UNDAM", pārlikums ērģelēm un simfoniskajam orķestrim

Ja esi Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ Ģimenes karte” vai LT, vai EST ģimenes kartes īpašnieks - pērc biļeti uz “TRAUSLAIS UN VARENAIS” šī gada 7. oktobrī plkst.18:00 ar 15% atlaidi.

  • Atlaide apliecības “Goda ģimene” (“3+ ģimenes karte”) īpašniekiem tiek piemērota arī iepērkoties “Biļešu Paradīze” www.bilesuparadize.lv, ievadot derīgas apliecības numuru.
  • (LT, vai EST ģimenes kartes īpašniekiem pirms tam lūgums pieteikties, zvanot pa tel.nr. +371 64633303).

 Pusstundu pirms pasākuma sākuma sāk darboties bērnu istaba, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērnu istabas apmeklējums ir bez maksas. Pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.latgalesgors.lv    

20230911104301-40998.jpg