Otrās Adventes nedēļas nogales pasākumu ceļvedis ģimenēm

Godaģimene.lv Godaģimene.lv


Ko darīt Otrajā Adventē? Daudzviet notiek bezmaksas koncerti, kurus var apmeklēt un priecēt ausis. Ja ir vēlme darboties, dodieties uz muzejiem vai pat lielveikaliem, kur sarūpēta plaša izklaides programma pašiem mazākajiem.


Goran Gora un Kārlis Kazāks muzicē Adventa mūzikas svētkos Rīgā
Otrajā Adventa svētdienā, 4. decembrī, uz koncertiem Adventa mūzikas svētku ietvaros Rīgā aicina dziesminieks Goran Gora, kurš muzicēs pulksten 13.00 Rīgas Sv.Antona Romas baznīcā (Maskavas ielā 309), un Kārlis Kazāks, kura koncerts gaidāms pulksten 14.00 Rīgas Jaunajā Sv.Ģertrūdes baznīcā (Brīvības ielā 119).
Koncertā izskanēs mūziķa dziesmas ar viņa paša, Imanta Ziedoņa un Knuta Skujenieka dziesmu vārdiem. Kārlis Kazāks priecēs savus klausītājus ar siltu noskaņu mūziku, mierpilnām domām un tikai viņam raksturīgo gaišumu un vieglumu it visā – stāstos, dziesmās, sarunās.
Koncerti notiek katru Adventa svētdienu no 27. novembra līdz 18. decembrim un šogad tos sniedz dziesminieki – Laura Bicāne, Ieva Akuratere, Goran Gora, Kārlis Kazāks, Silvija Silava un Haralds Sīmanis. Kopīgā koncertā mūziķi vienosies Adventa mūzikas svētku noslēgumā 18. decembrī, plkst. 14.00, Rīgas Lutera baznīcā (Torņakalna ielā 5). Adventa mūzikas svētki Rīgā klausītājiem pieejami bez ieejas maksas.

 


Ģimenes diena “Ziemassvētku brīnumu gaidot – Ticējumi un Pasakas muzejiskā ceļojumā”

Svētdien, 4. decembrī - Otrajā Adventē, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu “Ziemassvētku brīnumu gaidot – Ticējumi un Pasakas muzejiskā ceļojumā”. Ģimenes dienas programmā ir ekskursija „Ziemassvētku ticējumi un pasakas, ejot cauri Rīgas gadsimtiem”, Radošā darbnīca bērniem “Darinām Ziemassvētku apsveikuma kartītes un Sniegpārsliņas!”, kā arī Ģimenes dienas īpaši draudzīgā ieejas maksa.
Ģimenes dienas ekskursija „Ziemassvētku ticējumi un pasakas, ejot cauri Rīgas gadsimtiem” tiks piedāvāta pulksten 11:00, 13:00, 15:00. Ekskursijas gaitā muzejpedagoģe Solvita Kokina mazos un lielos Ziemassvētku brīnuma gaidītājus vedīs ceļojumā pa Rīgas gadsimtiem muzeja ekspozīcijā, ļaujot sajust maģiskā ziemas saulgriežu mirkļa tuvošanos, stāstot gan pasakas, gan ticējumus un tradīcijas, kas saistītas ar Adventi, Saulgriežiem, Ziemassvētkiem un gadumiju.
Radošajā darbnīcā bērniem “Darinām Ziemassvētku apsveikuma kartītes un Sniegpārsliņas!”, varēs pagatavot gan dekorus, gan kartītes par iepriecinājumu pašiem un saviem mīļajiem cilvēkiem. Radošā darbnīca būs atvērta muzeja Kolonnu zālē no pulksten 11:00 līdz 16:30.
Muzeja ekspozīcijā var uzzināt īpašo Rīgas Ziemassvētku eglītes stāstu, kā arī ir aplūkojams unikāls eksponāts - Akmens bumbiņa ar piekarcilpu, kas, iespējams, ir senākais atrastais Ziemassvētku eglītes rotājums Eiropā, darināts laika posmā no 17. līdz 18. gs.

 

 

KIDDING zinātkāres klubs aicina uz “Ledus laikmeta” eksperimentiem
Nedēļas nogalē KIDDING Zinātkāres klubs aicina ģimenes ar bērniem piedalīties īstā ziemas prieku eksperimentu sērijā “Ledus laikmets”.

Pasākums notiks šo sestdien un svētdien, 3. un 4. decembrī, no plkst. 12.00 līdz 17.00 tirdzniecības centrā Domina Shopping.
Zemes aukstuma rekords sasniegts Antarktīdā un tas ir –89C? Eksperimentā “Polārais aukstums” būs iespējams piedzīvot, kā pie mums laboratorijā aukstums var nokristies vēl zemāk, kā arī uzzināt, kā izskatītos pasaule šādā aukstumā.
Eksperimentā “Ledus kausēšana” tā dalībnieki varēs uzzināt visu par saldēšanu un kausēšanu.
Pasākuma deserts būs “Saldējuma laboratorija”! Mazie un lielie pasākuma apmeklētāji radošajā darbnīcā varēs pagatavot paši savu saldējumu un piedzīvot tā rašanos klātienē!

 

 

Jaunmoku pils aicina uz Ziemassvētku rotājumu darbnīcām

Gaidot gada sirsnīgāko laiku, Ziemassvētkus, Jaunmoku pils kolektīvs aicina radīt svētku noskaņu kopā! 4. decembrī no 12:00 līdz 16:00 – Kolonnu zālē ikvienam interesentam būs iespēja izgatavot savu īpašo svētku rotājumu. Tiks gatavoti telpu dekori no čiekuriem, niedrēm un citiem viegli pieejamiem, ierastiem un neparastiem dabas materiāliem.
Darbnīcas vadīs pils ainavu arhitekte, floriste Guna Mikute, kuras rokās itin ikdienišķas un ierastas lietas kļūst par neparastiem mākslas un dizaina darbiem.
Vainagu un rotājumu radīšanai nepieciešamie materiāli jau ir sagādāti, līdzi jāņem tikai īsts darboties prieks! Dalība darbnīcās – 5 EUR personai.