Pasākumi izglītojošām un kulturālām brīvdienām ar ģimeni

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Rudens klātbūtni uz savas ādas jau izjutis pat visrūdītākais vasaras baudītājs. Rotaļas parkā palēnām nomaina silti vakari mājās uz dīvāna… Vai arī nē! Lai gan ārā uzturēties vairs nav tik patīkami, pasākumu lieliskām brīvdienām netrūkst.


Kurp.es pasākumu platforma šajā nedēļas nogalē aicina bērnus iepazīt gan klasisko mūziku, gan muzejus, gan zinātni, smilšu teātri un mākslu. Tik daudz iespēju aizvest savu bērnu jaunu zināšanu meklējumos!

Ģimeņu sestdiena Motormuzejā
28. septembrī plkst. 11.00 Rīgas Rīgas Motormuzejs aicina uz jaunu, speciāli ģimenēm veltītu notikumu muzejā – “Ģimeņu sestdiena”, kas norisināsies katra mēneša pēdējā sestdienā. Pirmajā pasākumā “Muzeja stāsts” dalībnieki uzzinās, kas ir muzejs un tā krātuves, cik dažādu profesiju pārstāvji strādā muzejā, kā arī kas ir muzeja eksponāts un kāpēc auto jāliek muzejā. Kopā ar muzeja pedagogu dalībnieki veidos savu mini muzeja ekspozīciju un dosies izzināt Motormuzeja seno spēkratu ekspozīciju. Vairāk lasi šeit.

LeNeSOns un "Bērnības rīti". Koncertizrāde bērniem
28. septembrī plkst. 14.00 Lielajā ģildē muzikālā lelle LeNeSOns atkal gaida viesus – pašus mazākos klausītājus ar visu ģimeni. Iespējams, šī jūsu bērnam būs pirmā saskarsme ar klasisko mūziku, tāpēc sezonas pirmajā koncertā tiks izpildīta Pētera Barisona mūzika. Viņa tēlainajā svītā “Bērnības rīti” zīmēta Barisona dzimtā Sēlija 20. gadsimta sākumā – izzinot pasauli, puika pa pelēkām norām dodas pūpolos, šūpojas šūpolēs, svētdienas rītā klusi sēd baznīcā, bet citudien staigā pa takām, ko vecāki lieguši iet. Vairāk lasi šeit.

Eiropas Zinātnieku nakts 2019
27. septembrī, piektdien, noritēs tradicionālā Eiropas Zinātnieku nakts, kuras laikā varēs iepazīst laboratorijas, vērot eksperimentus, iesaistīties diskusijās ar zinātniekiem un piedalīties pētnieciskajās darbnīcās. Vēro zvaigznes observatorijā, vadi robotus, iepazīsti savu DNS un izmēģini vēl daudzas citas aizraujošas aktivitātes. Visa zinātnieku nakts programma šeit.

Sarkangalvīte - izrāde bērniem
28. septembrī plkst. 14.00 KSuns Kinogalerijā "Latvijas smilšu animācijas teātris" gaida ģimenes ar bērniem smilšu šovā "Sarkangalvīte", kur piepildīt gan savu bērnu estētisku, gan kulturālo pusi. Tieši uz skatuves māksliniece Tatjana Gavriļenko veidos smilšu gleznas, bet profesionālais aktieris Madars Zvagulis aizraus bērnus ar teatrālo lasīšanu. Šova noslēgumā bērniem būs iespēja piedalīties smilšu animācijas meistarklasē ar mākslinieci. Vairāk lasi šeit.

Servisa suņu paraugdemonstrējumi
28. septembrī t/c Alfa 1. stāvā no plkst. 13.00 – 16.00 ziedojumu akcijas laikā būs iespēja vērot suņu-pavadoņu un suņa-asistenta paraugdemonstrējumus, uzzināt, kā uzvesties, servisa suņa klātbūtnē, tāpat arī varēs radoši darboties kopā ar terapijas suņiem, vērot mākslinieka Aleksandra Kišiņevska zīmēšanas tehniku, izmēģināt Hebolda rakstu un piedalīties viktorīnā. Apmeklētājiem būs unikāla iespēja redzēt 9 suņus-pavadoņus, 1 suni-asistentu un 3 terapijas suņus darbībā.

Miķeļdienas pasākumi Rīgā
Rīgā tradicionāli ražas svētkus atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu Doma laukumā, kas šogad notiks 28. septembrī no plkst. 9.00 līdz 17.00, kad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt kultūras programmu. Miķeļdienas pasākumi notiks arī 29. septembrī Rīgas kultūras centros. Visu pasākumu programmu var apskatīt šeit.

Par telpu šeit top laiks: Kim? bērnu rīts
29. septembrī plkst. 11.00 Kim radošā tandēma Reiņa un Kristas Dzudzilo ekspozīcijas “ZRwhdZ. Rīga” bērnu rītā mazie mākslas pētnieki tiks aicināti domāt par telpu un laiku, un kustīgu scenogrāfiju, par kabatas formāta mūzikas kastītēm, kas labi ietilpst cilvēka plaukstā, un vai tādā var arī iekāpt. Tāpat bērni (vecumā 5-10) iepazīsies ar mūziku, mākslu, rotāciju, kā arī varēs radoši izpausties darbnīcā - zīmēt mūzikas skaņu. Vairāk lasi šeit.

Eksperimentu šovs bērniem
29. septembrī, plkst. 13:00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”
ZINOO eksperimentu šovs ir pārsteigumiem pilns priekšnesums gan lieliem, gan maziem. Šova vadītājs eksperimentēs ar vielām ķīmijas traukos un cilvēku ķermeņos, testēs, vai ziepju burbuļi ir izturīgāki par skatītāju humora izjūtu, un trīsdesmit minūšu laikā centīsies noskaidrot, kāpēc ķīmiķi šokolādi dažkārt sauc par OGLEKĻHOLMIJKOBALTLANTĒNATELŪRU. Vairāk lasi šeit.

Austrasbērnu koncerts Siguldā
Svētdien, 29. septembrī, pulksten 15.00 Sevis izzināšanas un harmonizēšanas parkā aicina uz Austrasbērnu koncertu, kurā skanēs Imanta Kalniņa un Austrasbērnu pašu radītās autordziesmas. Austrasbērni jeb leģendārās dziesminieces Austras Pumpures audzēkņi, draugi un domubiedri, dodas mazā koncerttūrē uz Vidzemi, kur viena no pieturām, kur tikties ar saviem klausītājiem un līdzi dziedātājiem, ir Sigulda. Koncertā skanēs Imanta Kalniņa dziesmas ar Vika, Ainara Mielava, Imanta Ziedoņa un Knuta Skujenieka vārdiem, kā arī dažas Austrasbērnu pašu radītās dziesmas, kuras šovasar ieguvušas kopīgu skanējumu. Ieeja par ziedojumiem.

Visus pasākumus ģimenēm meklē šeit.