Pēc vecāku pieprasījuma atkārtoti izdots žurnāls “Bērnam Droša Bērnība”

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Aizvadītā gada nogalē Labklājības ministrija sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju “Mammamuntetiem.lv” izdeva padomu žurnālu “Bērnam Droša Bērnība”, ko vecāki var saņemt bez maksas. Pieprasījums pēc žurnāla bija tik liels, ka nupat izdota papildtirāža 30 000 eksemplāru apmērā.

Kā sniegt palīdzību, ja bērns ir aizrijies; kā rīkoties, ja satiec nomaldījušos bērnu; kā zināt, vai bērns cieš no vardarbības – šie ir tikai daži no tematiem, par kuriem vairāk var uzzināt bērnu drošības žurnālā. Šāda veida izglītojošie materiāli vecākiem ir īpaši aktuāli tāpēc, ka Latvijā arvien saglabājas ļoti augsti bērnu traumatisma rādītāji, tas ir, bērni smagi cieš un pat mirst no sadzīves traumām, kuras pieaugušie var novērst, ja ir zināšanas, kā tas darāms.

Labklājības ministrs Jānis Reirs uzsver, ka žurnāls “Bērnam Droša Bērnība” sniedz praktiskas zināšanas, kas liek aizdomāties un rīkoties, lai mūsu bērniem būtu droša bērnība. “Tas ir aktuāls un kvalitatīvs palīgmateriāls, lai jaunajām ģimenēm palīdzētu un pastāstītu – kas, kā un kāpēc ir vajadzīgs bērnam, par kuru vecāki ir atbildīgi.”

Žurnāla tapšanā iesaistījušies izcili savas jomas speciālisti – bērnu ārsti, reanimatologi, psihologi, juristi u.c. –, aicinot vecākus pašizglītoties par dažnedažādiem ar bērnu audzināšanu saistītiem jautājumiem, to skaitā par to, kā novērst bērnu traumatisma riskus.

Intervijā žurnālam “Bērnam Droša Bērnība” Latvijā pazīstamais bērnu ārsts, reanimatologs Pēteris Kļava uzsver, ka ikvienam pieaugušajam, kurš plāno ģimenes pieaugumu vai jau ir kļuvis par vecāku, ir jāizpilda noteikti mājasdarbi.

* “Viens no tiem – izglītojies! Lasi par bērna drošību, piemēram, izlasi visu žurnālu “Bērnam Droša Bērnība”.

* Uzzini, kas var notikt ar tavu bērnu, ja viņš iet pie rokas, ja atrodas ciemos, pie jūras, uz kuģa, virtuvē, vannas istabā u.c. To vecāku, kas ir intuitīvi viedi un inteliģenti izglītoti, bērniem problēmas gandrīz nekad negadās.

Tā ir summa šai intuitīvajai sirds gudrībai, izglītībai, inteliģencei un informētībai. Tās ir bērna bruņas. Tad pati esība šo bērnu aizsargās,” uzsver bērnu ārsts, reanimatologs Pēteris Kļava.

Kā saņemt žurnālu
Pirmsskolas izglītības un ārstniecības iestādes, mazuļu skoliņas, vecāku organizācijas u.c. iestādes, kurās pulcējas mazu bērnu (līdz 7 gadiem) vecāki, aicinām pieteikties žurnāla saņemšanai, rakstot uz [email protected] vai zvanot pa tālruni 25665515.

FOTO: Artūrs Martinovs