Pieci iemesli, kādēļ sportot no mazotnes

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Tuvojoties Lattelecom Rīgas maratona  Rimi Bērnu dienai – Baltijā lielākajam bērnu skriešanas festivālam, katru svētdienu ikvienam ķiparam ir iespēja doties uz bezmaksas treniņiem Mežaparkā. Savukārt 1. aprīlī ikviens skrējējs ir gaidīts uz īpašo Lieldienu treniņu ar Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas, treneri Kārli Birmani un Rimi talismaniem – ābolu un bumbieri. Šajā Lieldienu treniņā notiks arī olu kaujas un īpašā Lieldienu orientēšanās.

Par to, kāpēc arī pašiem mazākajiem ir svarīgi treniņi un kā tas var ietekmēt viņu veselību skaidro Rimi Bērniem fiziskās sagatavotības eksperts Kārlis Birmanis.

  • Fiziskās sagatavotības un maņu attīstīšana

Treniņi un sporta nodarbības, kas paredzētas bērniem, bieži ir caurvītas ar rotaļu elementiem, kur bērnam jāizmanto galvenās maņas (redze, dzirde un tauste). Šādas fiziskās aktivitātes nodarbina ne tikai prātu un uzmanību, bet arī attīsta maņas. Tā kā šie treniņi visbiežāk norit grupās, kur bieži ir nepieciešams komunicēt uzdevumu gaitā – tas veido arī grupas saliedētību un savstarpēju sapratni.

  • Sportošana uzlabo imunitāti

Regulāra sportošana uzlabo vielmaiņu un prāta spējas, stiprina imunitāti un mazina slimošanas iespējamību. Sportisko aktivitāšu regularitātei ir ļoti liela nozīme, jo tieši fizisko aktivitāšu regularitāte nodrošina ciklisku enerģijas patēriņu un atjaunošanās ritmu nedēļas gaitā, kā arī stimulē organisma vielmaiņu, tai skaitā, skābekļa apgādi muskuļos un smadzenēs.

  • Prasme sadraudzēties un sastrādāties

Sportojot grupu treniņos, bērniem rodas lieliska iespēja komunicēt ar citiem vienaudžiem un iepazīt jaunus draugus, kuri ir arī domubiedri – sports vieno! Ja salīdzina bērnu sporta treniņus ar pieaugušo sportošanu, kur sistemātiska fizisko spēju attīstīšana ir treniņa galvenais mērķis, bērniem viens no svarīgākajiem aspektiem treniņos ir regulāra kustība, bieži arī darbs grupās kā vienotai komandai. Pulcēšanās pirms un pēc treniņiem mēdz būt arī papildu stimuls apmeklēt nodarbības.

  • Mērķtiecība

Sportošana veido stipru pašapziņu, mērķtiecību un pārliecību par savām spējām. Pozitīvi disciplinētas ikdienas gaitas un ar pozitīvām emocijām izpildīti fiziskie vingrinājumi un uzdevumi palīdz attīstīt arī emocionālās un rakstura īpašības. Nepadošanās pie pirmās neveiksmes, pašapziņa un izpratne par to, ka sasniegumi nenāk tā pat vien – šīs īpašības turpmāk dzīvē bērnam būs ļoti nepieciešamas.

  • Stāja

Nav noslēpums, ka bieža uzturēšanās nemainīgā pozīcijā un mazkustīgums (skolas sols, digitālo ierīču lietošana mājās un transportā) nodara kaitējumu stājai. Sportošana no mazotnes samazina iespējamos riskus stājas problēmām un citām potenciālajām kaitēm. Praktiski visu sporta veidu nodarbībās mazajiem sākotnēji tiek attīstīta vispārēja fiziskā sagatavotība – veiklība, koordinācija un līdzsvars. Šādi tiek nodarbināta praktiski visa ķermeņa muskulatūra, kas palīdz arī ārpus nodarbībām kustēties tā, kā treniņos apgūts, un saglabāt muskulatūras attīstību balansā.

Gatavojoties Lattelecom Rīgas maratonam, paši mazākie sportisti aicināti pievienoties treniņiem Mežaparkā katru svētdienu, no 11. marta līdz pat 13. maijam (ieskaitot), kur par bērnu sportiskajām aktivitātēm un gatavību startiem Rimi Bērnu dienā rūpēsies sertificēts treneris Kārli Birmanis un bērnu draugiem – Rimi talismaniem – ābolu un bumbieru. Treniņā bērni var izskrieties atbilstoši savām spējām un mērķiem, savukārt vecāki – gatavoties saviem startiem lielajā maratonā. Plašāka informācija par treniņiem atrodama šeit.

Aicinām reģistrēties Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienai
Lattelecom Rīgas maratona divu dienu programmu arī šogad atklās Rimi Bērnu diena, jau tradicionāli piedāvājot skriešanas piedzīvojumu izbaudīt arī pašiem mazākajiem skrējējiem un ģimenēm. Sagaidāms, ka kopā šogad 19. maijā skriešanas priekus varēs izbaudīt līdz pat 12 000 mazo skrējēju, izvēloties saviem spēkiem piemērotāko distanci – "Mazie", 300m, 600m vai 4,2km garo Ģimeņu skrējienu un baudot plašas bērnu aktivitātes visas dienas garumā.

Dalība Rimi bērnu dienas skrējienos un aktivitātēs, izņemot Ģimeņu skrējienu, ir bez maksas. Dalības maksa Ģimeņu skrējienā par vienu skrējēju ir 4,00-5,00 EUR, atkarībā no pieteikto dalībnieku skaita. Taču dalībnieki tiek aicināti pieteikties laicīgi, jo dalībnieku limits aktivitātēm 11. novembra krastmalā būs 10 000 dalībnieku, savukārt Ģimeņu skrējienam 5 000 dalībnieku.

Reģistrēties visām distancēm, t.sk., Rimi Bērnu dienas tresītēm un Ģimeņu skrējienam iespējams Lattelecom Rīgas maratona mājaslapā šeit.

Par Rimi Bērniem
Citus padomus par bērnu audzināšanu, uzturu, bērnu un ģimenes veselību, kā arī svētkiem var iegūt programmas Rimi Bērniem platformā www.rimiberniem.lv. Šeit pieredzē par uztura, veselības un aktīva dzīvesveida tēmām, bērnu izglītību un kvalitatīvu izklaidi dalās septiņi eksperti – psiholoģe Iveta Aunīte, pediatre Sanita Mitenberga, fitnesa treneris Kārlis Birmanis, fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča, pavārs Normunds Baranovskis, uztura speciāliste Olga Ļubina un skolēns Klāvs Smildziņš. Bērniem un jauniešiem platformā ir iespēja iedvesmoties no dažādiem video padomiem, idejām un piemēriem.
Par Rimi Bērnu dienu
Lattelecom Rīgas maratona Rimi Bērnu dienas tradīcija tika aizsākta 2013. gadā, dienu pirms galvenajiem startiem, aicinot uz simboliskiem skrējieniem pašus mazākos dalībniekus. 2015. gadā skrējieni pirmo reizi notika 11. novembra krastmalā, kopā pulcējot 7 400 dalībnieku līdz 12 gadu vecumam, bet jau 2016. gadā dalībnieku skaits sniedzās pāri 8 000 un 2017. gadā – 10 000, Rimi Bērnu dienai nostiprinoties kā lielākajam bērnu skriešanas notikumam Baltijas valstīs. Rimi Bērnu dienas patrons un galvenais atbalstītājs ir Rimi Latvia.