Skolēnu grupām iespēja bez maksas iepazīties ar valsts krājuma mākslas darbiem izstādē “Latvijas māksla digitālajā laikmetā”

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Līdz 18. oktobrim Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā Borisa un Ināras Teterevu mākslas programmas TÊTE-À-TÊTE 2016 ietvaros ir skatāma izstāde “Gaisma kabeļa galā. Latvijas māksla digitālajā laikmetā”, kas veidota no Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja valsts kolekcijas. Izstādē ir pārstāvēti 25 mākslinieku ikoniski darbi, kas publiskai apskatei nav bijuši pieejami jau gadiem.

“Plānojam, ka Latvijas laikmetīgās mākslas muzejs savas durvis vērs 2021.gadā, taču ir svarīgi, ka topošā laikmetīgās mākslas muzeja kolekcija ir pieejama apskatei arī laikā, kamēr muzejs vēl tikai top. Ceram, ka daudziem šie darbi būs pārsteidzošs atklājums un piedzīvojums, īpaši jaunajai paaudzei, kuriem nav bijusi iespēja redzēt šīs kolekcijas darbus,” atzīmē mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

“Izstādes vadmotīvs ir piederība tā saucamajam digitālajam laikmetam, tā tēmām, paradoksiem un strupceļiem. Vai zinājāt, ka cilvēks dušā var neskaitāmas reizes pazust kā migla un uzrasties atkal? Vai zinājāt, ka mobilais tālrunis, lidojot pa apli, veido skaistu gaismas kontūru? Vai zinājāt, ka trolejbusa gala punktu var salocīt kā papīra kubiņu? ....” akcentē kuratore Helēna Demakova.

Izstādē piedalās Ēriks Božis, Jay Chow, Evelīna Deičmane, Dace Džeriņa, Kristaps Epners, F5 (Līga Marcinkeviča, Ieva Rubeze, Mārtiņš Ratniks), Jānis Garančs, Kristaps Ģelzis, Ģirts Korps, Kristīne Kursiša, Maija Kurševa, Lev Manovich, Miks Mitrēvics, Anta Pence, Dita Pence, Monika Pormale, Krišs Salmanis, Rasa Šmite, Raitis Šmits, Alise Tīfentāle, Vilnis Vītoliņš, Mehrdad Yazdani un Armands Zelčs.

“Īpaši aicinām izstādi apmeklēt tieši skolēnus – auditorijai, kurai darbi kļūs par pārsteidzošu atklājumu un piedzīvojumu. Ir izstrādāts izglītojošs ceļvedis ar uzdevumiem, ar kuru palīdzību ikviens skolēns skolotāju vai vecāku pavadībā ir aicināts atklāt laikmetīgās mākslas un digitālā laikmeta sasauci,” turpina izstādes kuratore Helēna Demakova.

Skolēniem ieeja izstādē ir bez maksas, turklāt ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu katru izstādes dienu darbojas gids, kurš bez maksas palīdzēs jauno skatītāju grupām iepazīt un izprast mākslas darbus. Tāpat īpaši skolēniem izveidotas darba burtnīcas ar jautājumiem un uzdevumiem, kas risināmi izstādes apskates laikā.

Ekskursijas gida pavadībā:
Otrdien, trešdien, ceturtdien un piektdien, piesakoties pa e-pastu [email protected]
Sestdien, svētdien – plkst. 12:00 un 14:00

Izstādes laikā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja darba laiks:
otrdien, trešdien, piektdien, sestdien no plkst.10:00 līdz 17:00, ceturtdien no plkst.10:00 līdz 20:00, svētdien no plkst.10:00 līdz 16:00, pirmdien – slēgts.
Ieejas biļete – EUR 4.00, pensionāriem un studentiem EUR 2.00, bērniem, skolēniem, ICOM biedriem un muzeju darbiniekiem bezmaksas.

Foto autors: Ieva Makare, LETA