Šo svētdien atzīmējam Māmiņdienu; idejas, kā iepriecināt sev mīļos

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Šo svētdien, 8. maijā atzīmē Māmiņdienu. Aicinām pateikt lielo paldies savām mammām, vecmāmiņām un krustmātēm - viņas to ir pelnījušas. Vai esi jau sagatavojis apsveikumu savai mammai Mātes dienā? Nav nozīmes, cik Tev ir gadu, savai mammai Tu vienmēr paliksi mīļais, mazais bērns. Un viņa siltu apskāvienu šajos svētkos no Tevis noteikti gaida.

Esam apkopojuši dažas idejas, kas noteikti iepriecinās ikvienu māmiņu šajos jaukajos un sirsnīgajos svētkos.

Fotosesija
Ikviena mamma šajā dienā vēlas būt īpaša, sapucēta un kopā ar saviem mīļajiem. Ieprieciniet savu mammu ar došanos uz ģimenes fotosesiju. Tā var būt gan smieklīga un neparasta, gan klasiska un eleganta. Svarīgākais noteikums, lai mamma justos priekpilna par šo kopīgo pasākumu. Pirms tam tu vari noorganizēt skaistumkopšanas procedūru, kuras laikā mammai tiks safrizēti mati un uzklāts grims. Tad visi kopīgi varat doties uz fotosalonu vai arī izbraukt ārpus pilsētas un fotografēties, kādā gleznainā dabā.

Ziedi
Grieztie ziedi vai pļavas puķes mēdz ļoti ātri novīst vai nokalst, tāpēc kopā ar bērniem iepriecini mammu vai vecmammu ar puķēm, kuras esat iestādījuši podiņā. Veikalā vari iegādāties pavisam vienkāršu podiņu un sēklas. 

Ļauj, lai bērni podiņu izdaiļo - nokrāso, apzīmē, aplīmē ar lentītēm, spīguļiem, krāsainām lapām, kreppapīru. Tad podiņā ielieciet zemi un puķu sēkliņas. Uz paciņas vienmēr ir norādīts, kā pareizi tās iesēt - palūko instrukciju. Lai podiņš nešķistu tukšs, pie koka irbulīšiem pielīmē nelielas, krāsainas lapiņas, uz kurām lūdz bērnus uzrakstīt, kāpēc viņi mīl savu mammu un vecmammu. 

Pašlasītas tējas 
Iepriecini mammu vai vecmammu, Mātes dienā pasniedzot, pašrocīgi gatavotus tējas maisiņus ar šī pavasara gaiļbiksītēm. Ar lielu sparu pļavās tās jau aug. Ir īstais brīdis, lai kopā ar bērniem dotos uz pļavu un salasītu šos vērtīgos ziediņus. Gaiļbiksīšu tēja ir ļoti vērtīga, tā stiprina imunitāti, attīra organismu, dod spēku un enerģiju. 

Vispirms nepieciešams salasīt gaiļbiksītes un tās izkaltēt. Lai pagatavotu maisiņu, tev būs nepieciešami kafijas filtri, aukla vai diegs, šķēres, skavotājs, adata. 

Kafijas filtru izgriez vēlamajā formā un lielumā, ar adatu un diegu aizšuj ciet maliņas tā, lai vari vēl tajā iebērt izkaltētās gaiļbiksītes. Kad tēju esi iebēris, aizšuj ciet atlikušo maliņu. Ar skavotāju pieskavo tējas maisiņam auklu vai diegu, kuram otrā galā pieskavo nelielu baltu vai krāsainu lapiņu. Uz šīs lapiņas vari sarakstīt sirsnīgus novēlējumus, kas mammu vai vecmammu iepriecinās, kad viņa dzers tavu gatavoto tēju. 

 

Foto: Shutterstock.com