Šonedēļ norisināsies 22. Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS

Autors: Godaģimene.lv, 2017. gada 27. novembris, 16:36:09
Šonedēļ norisināsies 22. Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS

No 28. novembra līdz 3. decembrim norisināsies Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS, piedāvājot plašu kino repertuāru gan konkursa, gan tematiskajās programmās, kam šogad izvēlēta fokusa tēma “autsaideri”. Būs skatāmas pasaules prestižākajos kinokonkursos kritiķu atzinību ieguvušas īsfilmas, kā arī kino debijas. Tāpat festivāls piedāvās piesātinātu kino industrijas pārstāvjiem paredzēto un bezmaksas publisko pasākumu programmu - koncertus, performances, lekcijas, industrijas dienas pasākumus un DJ vakarus.

Festivāla atklāšanas pasākumā, otrdien plkst. 20.00 Kaņepes Kultūras centā (Skolas ielā 15), tiks demonstrēts fragments no dokumentālā stilā uzņemtās zviedru-dāņu mēmās šausmu filmas “Raganas” (Häxan, 1922), kuru veidojis Bendžamins Kristensens. Brīvās balss improvizācijas māksliniece Dana Indāne kopā ar flautisti un komponisti Vinetu Lagzdiņu un multimākslinieku Arvi K. Pogo (Kantiševu) radīs oriģinālmūziku šai filmai, papildinot krāšņo kino lenti ar laikmetīgu balsu un instrumentālo skanējumu, kurš balstīts kristietības un pagānisma skaniskajās idejās. Ieeja brīva.

Festivālā bez intriģējošiem dažādu žanru filmu seansiem šogad gaidāmi arī vairāki citi interesanti pasākumi. Industrijas dienas ietvaros norisināsies gan virtuālās realitātes filmu seansi, gan “Reality Check” konference, kas apvienos studentus un profesionāļus no audiovizuālās mākslas industrijām un citām jomām, lai iepazītu paplašinātās realitātes tehnoloģiju piedāvātās iespējas, kā arī savstarpējus sadarbības veidus.

20171127163809-61996.jpg

Īpašs notikums festivālā 2ANNAS šogad ir bērnu un jauniešu filmu konkurss, kas norisinās pirmo reizi un jau var lepoties ar ievērojamu filmu pieteikumu skaitu, tādējādi apliecinot šāda konkursa aktualitāti. Šajā kategorijā atlasītas vienpadsmit spēles, animācijas un dokumentālās filmas, kuras būs vērojamas divos skolu un ģimeņu seansos. Aizraujošā un atbildīgā žūrijas loma šajā konkursā tiks uzticēta pašiem skatītājiem - bērniem un jauniešiem, - dodot iespēju izraudzīties labākās no piedāvātajām filmām.

Tāpat festivāla apmeklētājiem būs iespēja noklausīties LKA Nacionālās Filmu skolas vadītāja Jāņa Putniņa lekciju “Verners Hercogs un frīki”, savukārt sadarbībā ar Eiropas Kinoakadēmiju apmeklētājiem tiks piedāvāta 2017. gada kinoakadēmijas balvai nominēto īsfilmu programma “Short Matters”.

20171127163841-54620.jpg

Katras dienas filmu programmu noslēgs īpašs vakara pasākums - trešdien tas būs DJ Bombeja priekšnesums, ceturtdien - analogie kino un mūzikas instrumenti (Baltic Lab filmu skate, performance “Šūnu obelsiki”, Roberts Gobziņš un lentinieki). Piektdien 2ANNAS piedāvās divas brāļu Ābeļu filmu pirmizrādes un DJ Dambja uzstāšanos, savukārt sestdienas vakara izskaņā varēs baudīt Ingus Baušķenieka un DJ Švāna radīto muzikālo atmosfēru. Festivāla pēdējo dienu noslēgs apbalvoto filmu seanss, kad skatītājiem būs iespējams vērot starptautiskas žūrijas visaugstāk novērtētās filmas festivāla konkursos.

Visu festivāla laiku KKC būs iespējams aplūkot foto izstādi “Dragkvīnas slepenā dzīve”, kas ir TV reportiera un žurnālista Kaspara Beķera veidota 17 portretu fotogrāfiju sērija - daļa no lielāka fotoprojekta, kas parāda Islandes drag mākslinieku ikdienu.

Biļetes uz 2ANNAS filmu seansiem iespējams iegādāties Bezrindas.lv.

Pilna festivāla programma atrodama festivāla mājaslapā.

Plašāka informācija par festivālu.