Spēkā stājas stingrāki smēķēšanas ierobežojumi

Autors: Godaģimene.lv, 2016. gada 20. maijs, 13:00:00
   Spēkā stājas stingrāki smēķēšanas ierobežojumi
Šodien, 20. maijā, spēkā stājas jauns Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likums, kas cita starpā paredz aizliegt pārdot cigaretes un tabaku ar pievienotu raksturīgu aromātu, kā arī stingrākus smēķēšanas ierobežojumus publiskās vietās un citu personu klātbūtnē.

Jauns likums izstrādāts, pārņemot Eiropas Savienības Tabakas produktu direktīvas prasības, kuras nacionālajos tiesību aktos dalībvalstīm bija jāiestrādā līdz 2016. gada 20. maijam.

Aizliegta tabaka un cigaretes ar raksturīgu aromātu.

Ierobežojumi smaržvielām, kas ir mazāk populāras, piemēram, ķiršu un augļu garšas, ir aktuāli līdz ar likumprojekta stāšanos spēkā. Savukārt tinamajai tabakai un cigaretēm ar raksturīgu aromātu, kuru pārdošanas apjomi Eiropas Savienības tirgū attiecīgajā produktu kategorijā ir 3% un vairāk, ir noteikts pārejas periods – aizliegums stāsies spēkā 2020. gada 20. maijā. Šiem kritērijiem atbilst, piemēram, cigaretes ar mentola garšu.

Personīgajā auto tomēr drīkstēs smēķēt, bet ...

Virkne likumā iekļauto smēķēšanas ierobežojumu bijuši spēkā jau līdz šim, piemēram, smēķēt aizliegts bērna klātbūtnē (Bērnu tiesību aizsardzības likumā šāda rīcība pat definēta kā vardarbība pret bērnu). Taču jaunais regulējums papildināts ar aizliegumu smēķēt arī topošās māmiņas – grūtnieces klātbūtnē.

Jāatzīmē, ka Saeimas deputāti tomēr neatbalstīja pretrunīgo priekšlikumu aizliegt smēķēt personīgajās automašīnās. Tā vietā ir rasts kompromiss un liegums uzvilkt dūmu attiecināts uz transporta līdzekļiem, kuri atrodas valsts vai pašvaldības iestādes īpašumā.

Atbilstoši jaunā Tabakas aprites likuma 10. pantā noteiktajiem ierobežojumiem, smēķēt aizliegts:  

Izņemot speciāli ierādītās telpās vai vietās, smēķēt ir aizliegts:

Smēķēt aizliegts jebkurā citā likumā nepieminētā publiskā vietā citas personas klātbūtnē, ja šī persona pret to iebilst.

Ar pilnu tekstu var iepazīties šeit http://goo.gl/Z0WtLq

Materiāls sagatavots no © "LV portāla"