Sveicam Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā!

Autors: Godaģimene.lv, 2020. gada 17. novembris, 13:24:13
Sveicam Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā!

Maza mana tēvuzeme

Divu roku platumā.

Mīļa mana tēvuzeme

Divu roku siltumā.

Dziļa mana tēvuzeme

Visa mūža garumā.

/K.Skujenieks/

 

Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā sveiksim Latviju un viens otru ar sirsnīgiem vārdiem, labiem darbiem un gaišām domām! Esam lepni par savu valsti un pateicīgi par to, ka varam audzināt savus bērnus brīvā un neatkarīgā Latvijā!

Ierasti Latvijas Republikas proklamēšanas diena tiek atzīmēta ar svinīgiem pasākumiem, parādēm, uzrunām un uguņošanu dažādās pilsētās Latvijā, taču šogad svinēsim mierīgākā gaisotnē. Klātienē nevērosim militāro parādi vai svētku uguņošanu, tomēr Latvijas pilsētas tiek sapostas svētkiem. Aicinām ikvienu ģimeni kopā doties pastaigā pa savu pilsētu, sajūtot svētku noskaņu, un stāstot jaunākajai paaudzei par 18. novembra īpašo nozīmi Latvijas vēsturē.

Arī mājās ikviens var radīt svētku noskaņu. Aizdedziet sveces, sagatavojiet svētku vakariņas un pavadiet laiku kopā ar ģimeni!

 

Pastaiga pa pilsētu vai attālināti pasākumi

1918. gadā 18. novembrī Latvijas Tautas padome Rīgas pilsētas 2. teātra (pašreizējā Latvijas Nacionālā teātra) ēkā paziņoja, ka suverēnā valsts vara Latvijā ir pārgājusi tās rokās un griezās pie Latvijas pilsoņiem ar uzsaukumu, kurā pasludināja, ka Latvija ir patstāvīga, neatkarīga un demokrātiska republika.

 

 

Foto: freepik