Svētku brīvdienās tiešsaistē bez maksas skatāma Latvijas filmu izlase

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Turpinot tradīciju, brīdi pirms Ziemassvētkiem Nacionālā kino centra portālā "Filmas.lv" izceltas tematiski piemērotas Latvijas filmas – no Rozes Stiebras Simtgades animācijas filmas "Saule brauca debesīs" (2018) līdz Vara Braslas, Aivara Freimaņa un Jāņa Streiča klasikas darbiem.


Ziemassvētku izlase Nacionālā kino centra portālā "Filmas.lv" ir skatāma no 17. decembra līdz 6. janvārim, un uz šo laiku portālā ievietotas trīs filmas, pēc kurām bijis liels pieprasījums abos šogad aizvadītajos tiešsaistes festivālos "Latvijas filmas pasaulē". Starp tām ir Latvijas zīmētās animācijas pamatlicējas Rozes Stiebras Simtgades filma "Saule brauca debesīs" (2018), režisora Vara Braslas stāsts par muzikālo Cīrulīšu ģimeni spēlfilmā "Ziemassvētku jampadracis" (1993) un režisora Jāņa Streiča filma "Cilvēka bērns" (1991).

No nesen restaurēto Latvijas kinoklasikas filmu plaukta nāk arī Aivara Freimaņa spēlfilma "Puika" (1977), Jāņa Jaunsudrabiņa "Baltās grāmatas" ekranizācija, kuras scenārija līdzautors bija dzejnieks Imants Ziedonis. Tāpat portālā atrodama pasaulē labi pazīstamā Latvijas režisora Vladimira Leščova animācijas īsfilma pieaugušajiem "Zuduši sniegā" (2007) – grafiski lakonisks stāsts par kāda zemledus makšķernieka dienu no rīta līdz vakaram. Vēl viena ziemīga animācijas īsfilma plašam skatītāju lokam – par sniegavīriem, bet ar nosaukumu "Pavasaris" (2000); tas ir režisors Nils Skapāns ar savu plastilīna animāciju, kuru var izbaudīt arī citās viņa filmiņās – "Burvīga diena" (2010), "Puslācis" (2007), "Raganas poga" (2006) un vēl.

Gadumijas tematikā balstīta arī režisores Lienes Lindes studiju laika spēles īsfilma "Četri mielasti" (2012) – humoristiski smeldzīgs stāsts par četriem dažādu gadu Vecgada vakariem vienā ģimenē. Par ziemu atgādina arī citas portālā atrodamās filmas – piemēram, režisores Lailas Pakalniņas dokumentālā īsfilma "33 zvēri Ziemassvētku vecītim" (2011); Pakalniņas stilistikas cienītāji var portālā noskatīties arī viņas dokumentālo filmu "Pa Rubika ceļu" (2010) vai spēles īsfilmu ciklu "Elementi": "Klusums" (2009), "Akmeņi" (2008), "Uguns" (2007), "Ūdens" (2006).

FOTO: Kadrs no Simtgades filmas "Saule brauca debesīs"