Trīs interesanti pasākumi ģimeniskam izbraucienam

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Ja vēlaties brīvdienās ģimenisku piedzīvojumu, iesakām trīs pasākumus, ko ir vērts apmeklēt!

 

Cēsu pils Viduslaiku dienas "Bērnības zeme Livonija"
30. un 31. jūlijā, Cēsu pilī norisināsies Viduslaiku dienas. Šogad pils ļaudis aicina atklāt, cik pārsteidzoša un daudzveidīga bija bērnība pirms 500 gadiem. Divu dienu garumā mazi un lieli vēstures interesenti varēs iepazīties ar vairāk nekā 50 izglītojošām aktivitātēm. Kā bērni pavadīja brīvo laiku? Kādus pienākumus tiem uzticēja vecāki? Kā tolaik audzināja bērnus? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes sniegs spēļu meistari, viduslaiku skolmeistars un citi seno amatu un prasmju zinātāji. Ikvienam būs iespēja izmēģināt viduslaiku bērnu iecienītākās spēles, ņemt dalību radošajās darbnīcās, ielūkoties pils virtuves dārzā un vērot leļļu izrādi par Dunkas un Judītes piedzīvojumiem. Kā katru gadu Viduslaiku dienās Latvijā grandiozākās pilsdrupas atdzīvosies patiesi viduslaicīgā rosībā – varenos pils mūrus pieskandinās viduslaiku mūzika, savas prasmes rādīs bruņinieki un lokšāvēji. Sajūti, izzini un piedzīvo viduslaikus īstā viduslaiku pilī!
Vairāk informācijas ŠEIT


Cūkmens uzsāk Vislatvijas tūri
Cūkmens, kuru daudzi pazīst pēc viņa skaļā izteiciena "Nemēslo mežā, par cūku pārvērtīsies", no 26. jūlija ar pasākumu Jelgavā sācis Cūkmena kokmīļu darbnīcas Vislatvijas tūri. Tās laikā Cūkmens Latvijas pilsētām pasniegs koka manifestu un sabiedrību izglītos par koku kā labāko materiālu sadzīvē un būvniecībā. Cūkmena kokmīļu darbnīcā varēs veidot koka rotaļlietas, noskatīties animācijas īsfilmu Koks – veselīgs materiāls un izmēģināt citas aktivitātes. Bērnus līdz 10 gadu vecumam aicinās piedalīties zīmējumu konkursā Uzzīmē koka Cūkmenu. Viens no darbiem jau pavasarī pārtaps īstā Cūkmena koka skulptūrā, kas tiks izstādīta Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. Sestdien, 30. jūlijā, no plkst. 10.00 līdz 18.00 Cūkmena kokmīļu darbnīca viesosies Rēzeknē (uz Raiņa ielas), kur Cūkmens pasniegs koka manifestu Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam. Tūres ietvaros Latvijas populārākais dabas draugs viesosies vēl 3 citās pilsētās – 13. augustā Valmierā, 20. augustā Liepājā, un savu lielo vasaras ceļojumu noslēgs 26. augustā Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā.


Sabiles Vīna svētki
No 27. līdz 31. jūlijam jau astoņpadsmito reizi Sabilē tiks svinēti tradīcijām bagātie, krāšņie un dzirkstošie Sabiles Vīna svētki. Sestdien pasākuma viesus sagaidīs ierastās svētku radošās sētas – Vīnotava" un "Putotava". Neizpaliks amatnieku un vērienīgais vīndaru tirdziņš, kur ikkatrs varēs atrast savu svētku garšu. Neiztrūkstošs būs arī svētku teatralizētais gājiens "Skurbums pāriet dullums nē" ar tēmu "Sabiles atrakciju parks". Sestdienas vakarā svētku apmeklētājus priecēs ugunsskulptūra Karātavu kalnā un svētku balle ar grupu "Sienāži" un DJ UFO. Svētku noslēgumā – svētdien Sabilē ieradīsies Kristīgie klauni, kā arī skriesim Mundruma skrējienā pa Rambulīti. Ieskaties: www.sabile.lv.