Trīs pasākumi, kurus apmeklēt māmiņdienā ārpus Rīgas

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Svētdien, 8. maijā, gaidāma silta un saulaina Māmiņdiena. Galvaspilsētā varēs baudīt dažādus koncertus, bet, ja esat ieplānojuši doties uz kādu citu Latvijas pilsētu, tad šeit trīs idejas, kurp doties atpūties.

Mātes diena Pokaiņos
8. maijā no plkst. 13 arī Pokaiņos sāks svinēt Mātes dienas pasākumu, kas šogad apvienots ar Ūsiņdienas svinēšanu. Kopā ar folkloras kopu vadītāju Andu Ābeli un viņas vadītajām folkloras kopām "Laiva" un "Ceļteka", dziesmu un kokļu skaņu pavadībā varēs doties meža takās izbaudīt pavasara puķu ziedēšanas un plaukstošo koku neatkārtojami burvīgo laiku. Atgriežoties no meža, pļaviņā pie informācijas centra visus gaidīs svētku ugunskurs un šī pavasara zāļu tēja. Arī bērniem būs izklaide – lielo burbuļu pūšana. Varēs sacensties par lielāko un izturīgāko burbuli. Ieeja pasākumā ar Pokaiņu meža biļetēm.

Stādu dienas Jelgavā
Koši augi un krāšņas puķes katras māmiņas, vecmāmiņas un krustmāmiņas sirdi iepriecinās Latvijas Stādu dienas, kas 7. un 8. maijā norisināsies Pils parkā Jelgavā. Tas ir ikgadējs pasākums, kas pulcē Latvijas labākos dārzniekus, stādu audzētājus, kolekcionārus, lai piedāvātu visu nepieciešamo jaunajai dārza sezonai. Par patīkamu svētku gaisotni rūpējas vietējie dejotāji un dziedātāji.

Jaunpilī – Pavasara gadatirgus
8. maijā, no plkst. 08.00 līdz 14.00 Jaunpils pils laukumā norisināsies ikgadējais Jaunpils Pavasara gadatirgus un Tūrisma sezonas atklāšana, ar plašu kultūras programmu. Tirgūs varēs iegādāties dažādu Zemnieku un mājražotāju produkcija,dažādas pārtikas, amatniecības un rūpniecības preces un stādi. No plkst. 11:00 dažādas jautras tirgus izdarības “Pīrāgam, nabagam, abi gali apdeguši”.

Jau no plkst. 10:00 - 14:00 darbosies radošās darbnīcas un tūrisma uzņēmēju aktivitātes, darbošanās gan bērniem, gan pieaugušajiem. Varēs piedalīties aktivitātēs, kuras piedāvās viduslaiku sēta "Niedru Lija" - Jaunpils pils viduslaiku izklaides un spēles, kroga kafejnīca ar siltu zupu, mūzikas instrumentu radošā darbnīca, vēju zvanu darbnīca, rokdarbu radošās darbnīcas. Vīriem un puišiem būs iespēja padižoties ar savu spēku, pat sievas un bērni varēs spēkoties.

Foto: Shutterstock.com