Trīs pasākumi nedēļas nogalē, kas patiks dabas mīļotājiem

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Vasarā nedēļas nogales ir bagātas ar pasākumiem, atliek vien izvēlēties, kurš no tiem būs visinteresantākais visiem ģimenes locekļiem. Šoreiz esam izvēlējušies trīs pasākumus, kas veltīti dzīvām būtnēm, to iepazīšanai.

Zirgu priekšnesumi un rotaļas "Kumeļu rotaļas"
11. jūnijā „Kumeļu rotaļas” Zirgu sētā „Klajumi”. zirgu un dabas izrāde “Kumeļu rotaļas”, kas pārsteidz ar saviem priekšnesumiem un rotaļām ģimenēm ar bērniem un citiem dabas mīļiem. Sīkāka informācija www.klajumi.lv.


Kameņu dienas Zoodārzā
11. un 12 jūnijā notiks Kameņu dienas. Sestdien un svētdien no plkst. 12.00-16.00 pie Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijas darbosies pētnieciskā darbnīca “Kamenes un citi sabiedriskie kukaiņi”, kurā salīdzināsim kameņu un citu sabiedrisko kukaiņu – bišu, skudru un lapseņu, tostarp sirseņu – mājokļus, ļausim apmeklētājiem iejusties kameņu “ādā”, kā arī pētīsim atšķirības starp dažādiem sabiedriskajiem kukaiņiem. Ikviens interesents varēs uzdot dažādus jautājumus par šiem mūsu neparastajiem kaimiņiem, kā arī rast atbildes par to, kā ar tiem sadzīvot. 


Putnu dienas Tērvetē
Jau par tradīciju Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē kļuvusi Putnu diena. 11.jūnijā visi dabas draugi, mazi un lieli, aicināti pavadīt aktīvu, izziņas bagātu atpūtu LVM dabas parkā Tērvetē. Parka apmeklētāji varēs baudīt pastaigu parka meža takās, uzzināt tumši krāsoto putnu noslēpumus pie Sila Raganiņas, savukārt aktīvākie noslēpumainā meža viesi varēs pārbaudīt savus spēkus foto orientēšanās sacensībās “Sameklē mūs mežā!”. LVM dabas parkā Tērvetē var saklausīt vairāk nekā 120 putnu sugu dziesmu. Brīnumiem apvītajā mežā, ietinoties meža skaņu valgos, var iegrimt rimtā mierā un veldzēt dvēseli. Pašiem mazākajiem “Laimīgās zemes Gaisa takas” pārstāvji pie Rūķiem Ceļotājiem būs sagatavojuši iespēju palidināties kā putniņiem.