Valmieras teātra izrāde “ATRAITNES DĒLS” 18.septembrī Valmierā!

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Pēc Viļa Plūdoņa “ATRAITNES DĒLS”

Ritmiska sišanās pret laimes sienu 1 daļā

PAR IZRĀDI

teātra mājas lapā rakstīts:  

“Vilis Plūdons savu poēmu Atraitnes dēls (1900) sarakstīja, ieraudzījis laikrakstā nekrologu par jauna Pēterburgas studenta nāvi. Varam tikai iztēloties, cik svarīgs šis darbs bija pašam rakstniekam, ja viņš Atraitnes dēla izstrādei veltīja 15 gadus no savas dzīves. Gadu gaitā latviešu sabiedrībā apzīmējums “atraitnes dēls” ieguvis metaforisku nozīmi. Uzskata, ka tā ir nīčiskā pārcilvēka latviskā versija.

“Šis būs pieaugšanas stāsts. Par jauna cilvēka tiekšanos uz augšu. Par mērķtiecības dzinuli, kas iekodēts jau šūpulī un par spēcīgajām mātēm, kas mīl. Šī būs mīlestības un mērķtiecības sadursme, deja un duelis vienlaikus,” režisors Viesturs Roziņš.

Fiziskā teātra formā, bez vārdiem veidotā poētiskā izrāde ietieksies cilvēka pašu pirmo attiecību pieredzē, pētot metafiziskās Mātes un bērna attiecības, kuras bieži vien ir pamatā psihoterapijā risinātiem jautājumiem visa mūža garumā.”

Plašāk:  https://valmierasteatris.lv/izrade/atraitnes-dels/

Iegādāties biļetes uz šo izrādi ar 20 % atlaidi ir iespējams, uzrādot derīgu apliecību “Goda ģimene” kopā ar personu apliecinošu dokumentu.

Biļetes iespējams iegādāties gan teātra kasē, gan internetā www.bilesuparadize.lv

Uz tikšanos skatītāju zālēs!

Foto: Matīss Markovskis

Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.vdt.lv   

20240614111431-79148.jpg