Valmieras teātris novembrī aicina Latvijas Goda ģimenes uz Valmieru!
Uz novembra izrādēm biļetes ar 20 % atlaidi!
- "VALMIERAS PUIKAS" (Lielā zāle) 19. un 20. novembrī plkst. 18.30
PAR IZRĀDI teātra mājas lapā rakstīts:
“Skolās, universitātēs un cietumos – vietās, kur vienkopus pulcējas jauni, gudri un karsti prāti, pamazām briest 1905. gada revolūcija. Valmierā Oša privātā zēnu proģimnāzija ir viens no šādiem perēkļiem, un tajā mācās pusaudži, kas ne vien cīnās par meiteņu uzmanību, risina attiecības ar labajiem un sliktajiem skolotājiem un cits ar citu, bet slēpj arī aizliegtu literatūru, apmeklē slepenas meža sapulces un sapņo gāzt valdošo varu.
Valmierā ierodas jauna skolotāja Rita Grava, viņai jāspēj sevi pierādīt gan nevaldāmajiem skolēniem, gan pārējiem skolotājiem. Pamazām viņas acīm paveras jauna, slepena pasaule, par kuras esamību Rita iepriekš pat nenojauta.
Šis ir stāsts par cilvēkiem, kuru dzīves mainīja kāds milzīgs notikums, kas ietekmēja ne vien Valmieras un Latvijas, bet visas pasaules vēsturi.”
Plašāk: https://valmierasteatris.lv/izrade/valmieras-puikas/
- " ATRAITNES DĒLS " (Apaļajā zālē) Izrāde ieplānota darba dienā pa dienu īpaši skolēnu grupām 20.novembrī plkst. 13.00
PAR IZRĀDI teātra mājas lapā rakstīts:
“Vilis Plūdons savu poēmu Atraitnes dēls (1900) sarakstīja, ieraudzījis laikrakstā nekrologu par jauna Pēterburgas studenta nāvi. Varam tikai iztēloties, cik svarīgs šis darbs bija pašam rakstniekam, ja viņš Atraitnes dēla izstrādei veltīja 15 gadus no savas dzīves. Gadu gaitā latviešu sabiedrībā apzīmējums “atraitnes dēls” ieguvis metaforisku nozīmi. Uzskata, ka tā ir nīčiskā pārcilvēka latviskā versija.
“Šis būs pieaugšanas stāsts. Par jauna cilvēka tiekšanos uz augšu. Par mērķtiecības dzinuli, kas iekodēts jau šūpulī un par spēcīgajām mātēm, kas mīl. Šī būs mīlestības un mērķtiecības sadursme, deja un duelis vienlaikus,” režisors Viesturs Roziņš.
Fiziskā teātra formā, bez vārdiem veidotā poētiskā izrāde ietieksies cilvēka pašu pirmo attiecību pieredzē, pētot metafiziskās Mātes un bērna attiecības, kuras bieži vien ir pamatā psihoterapijā risinātiem jautājumiem visa mūža garumā.”
Plašāk: https://valmierasteatris.lv/izrade/atraitnes-dels/
- "DALIŅŠ " (Jaunajā zālē) 22. novembrī plkst. 18.30
PAR IZRĀDI teātra mājas lapā rakstīts:
“Trīsdesmitajos gados katrs skolas puika mēģināja atdarināt “Daliņa soli”, bet pieaugušie griezās tik populārajā Jāņa Āres fokstrotā Ak, kaut man Daliņa kājas būtu. Viens no visu laiku izcilākajiem latviešu vieglatlētiem, soļotājs Jānis Daliņš (1904 – 1978), kas lika pasaulei iemācīties latviešu karoga sarkanbaltsarkanās krāsas.
Kā vienam zemniekam izdevās “aizsoļot” līdz sudraba medaļai 1932. gada olimpiskajās spēlēs Losandželosā un kļūt par pirmo Eiropas čempionu soļošanā 1934. gadā Turīnā?
“Kad sāku strādāt Valmieras teātrī kā režisors, atceros, ka ik pa laikam dzirdēju par Jāni Daliņu. Valmierā ir stadions, kas nosaukts viņa vārdā, ir piemineklis, sienas gleznojums un arī iela. Šķita, ka aiz šī cilvēka ir interesants stāsts, kā viņš no zemnieka kļuva par vienu no izcilākajiem sportistiem Latvijas vēsturē. Izrāde būs soļojums cauri gan karstajām Losandželosas ielām 1932. gadā, gan cauri Jāņa Daliņa dzīvei,” izrādes tapšanas impulsus atklāj režisors Toms Treinis.”
Plašāk: https://valmierasteatris.lv/izrade/dalins/
- "PAOLO UN FRANČESKA" (KURTUVE) Izrāde ieplānota darba dienā pa dienu īpaši skolēnu grupām) 26.novembrī plkst. 13.00
PAR IZRĀDI teātra mājas lapā rakstīts:
“1275. gadā Džovanni Malatesta apprecējās ar Frančesku, Gvido de Polentas meitu. Pēc vienpadsmit gadiem Džovanni atklāja melus, kurus visu šo laiku no viņa slēpa Frančeska un viņa jaunākais brālis Paolo. Tam neizbēgami sekoja noziegums.
Kad Dante rakstīja “Dievišķās komēdijas” daļu “Elle”, nelaimīgo mīlētāju stāsts viņu aizrāva tik ļoti, ka viņi parādījās Piektajā dziesmā starp miesas grēciniekiem Otrajā elles lokā. Abu leģendām apvītais mīlasstāsts turpina atdzīvoties poēmās, lugās un operās.
“Šī pasaule ir komēdija tiem, kas domā, un traģēdija tiem, kas jūt,” 1776. gadā Horācijs Volpors rakstīja vēstulē grāfienei Annai Aperei Ossori. Mūsu dzīves gaitā mēs esam kā vieni, tā otri, bieži vienlaicīgi pat abi, jo mūsu dzīve – tā ir komēdijas un traģēdijas grotesks sajukums, tā ir gan fantastiski pievilcīga, gan neticami briesmīga. Lai atrastu mīlestību, mēs virzāmies cauri mūsu dienām vienmēr pa maliņu pāri bezdibenim.”
Plašāk: https://valmierasteatris.lv/izrade/paolo-un-franceska/
Biļetes iespējams iegādāties gan teātra kasē, gan www.bilesuparadize.lv
Uz tikšanos skatītāju zālē!
Foto: Matīss Markovskis
Programmas dalībnieka tīmekļvietne: www.vdt.lv