Vienotas ģimenes saikņu veidošana Pirmsskolas izglītības iestādē "Saulīte"

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Pirmsskolas izglītības iestāde „Saulīte” ir diennakts izglītības iestāde, kas nozīmē, ka šajā iestādē ir bērni, kas paliek pa nakti uz visu nedēļu, un mājās pavada tikai nedēļas nogales. Tāpēc mēs iestādes pedagogi un darbinieki ne tikai starptautiskajā ģimeņu dienā strādājam pie ģimenes saikņu stiprināšanas, bet arī ikdienā.

20160523133458-72753.jpg

Mēs jaunākās grupas „Sauleszaķēni” (1-3 gadi) skolotājas organizējam dažādus pasākumus, kuros iesaistām visās aktivitātēs ko dara bērni arī vecākus, jo mēs esam mazi un koncerti kur vecāki sēž un skatās bērnu priekšnesumus, mums neder.Uz adventes laiku organizējām dažādas darbnīcas ar vecāku iesaistīšanu. Katru mācību gadu mēs organizējam nelielu izbraucienu uz lauku sētu kopā ar vecākiem. Šogad arī devāmies 6. maijā braucienā uz lauku sētu un pēc tam uz Veclaicenes pilskalnu (kas maziem bērniem ir liels kāpiens) un rīkojām pikniku.

Bet starptautisko ģimenes dienu mēs pēdējos trīs gadus atzīmējam sportiskā garā. Visas iestādes bērni un vecāki vienojās jautrās sporta aktivitātēs. Man pašai personīgi šie svētki ir vissmīļākie, jo ģimenes apvienojās vienā lielā ģimenē, kur visi bērni ir savējie un kurā skan smiekli un uzmundrinājumi.
Vēl viena tradīcija ko mēs darām šajos svētkos ir bērnu visa mācību gada mākslas darbu grāmatas izveidošana un apsveikumu pasniegšanu.

Iesūtījušas: PII „Saulīte”
Skolotājas Madara Ločmele un Estere Dambe

KONKURSS

Ja līdz šim bērnudārza grupiņa nav svinējusi Ģimenes dienu, kas tiek atzīmēta 15. maijā, tad šis konkurss būs kā iedvesmas avots – visi iesūtītie stāsti tiks publicēti valsts atbalsta programmas „Latvijas Goda ģimenes apliecība „Ģimenes karte 3+”” oficiālajā mājaslapā „www.godagimene.lv”.

Balvās!
Kopumā būs 5 uzvarētājas grupiņas – pa vienai no katra reģiona: no Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes, kā arī no Rīgas! Galvenā balva – Zinātkāres centra apmeklējums („www.zilibrinumi.lv”).
Gaidāmas arī pārsteiguma balvas, ko gādās „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” atbalstītāji – „Zvaigzne ABC”, „NUKO.lv” un grāmatnīca „Jānis Roze”.

 

1. Iesūtiet savu pieredzes stāstu Ģimenes dienas svinēšanā – tas var būt pilns pasākuma scenārijs vai arī viena konkrēta ideja, piemēram, ģimenes apsveikumam.
2. Iesūtītajai idejai jāpievieno vismaz viens foto.
3. Sava ideja jāiesūta līdz šā gada 20. maijam, rakstot uz e-pastu: [email protected]
4. Sūtot pieteikumu, jānorāda pirmsskolas izglītības iestādes nosaukums, adrese, cik bērnu ir grupiņā, grupiņas audzinātājas vārds un kontakttālrunis.
5. Konkursa uzvarētāji tiks publicēti 24.05.2016. vietnē „www.godagimene.lv”.
6. Uzvarētāju noteiks vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” un „Latvijas Goda ģimenes apliecības „Ģimenes karte 3+”” pārstāvju žūrija.