Kā, vajadzības gadījumā, pierādīt, ka esat daudzbērnu ģimene?

INGA_DZĒRVE INGA_DZĒRVE

Ne vienmēr tas, ka mēs paši zinām, cik mums abiem kopā, ai cik katram atsevišķi no mums ir bērnu, tomēr mūs padara par daudzbērnu ģimeni, kā izrādās. Man bērnu skaits ir pašai norādīts pasē, bet izrādās, ka var iegūt arī izziņu ar informāciju no Iedzīvotāju reģistra, vai arī - jānēsā līdzi bērnu dzimšanas apliecības.. Ieraksta izdarīšana personas pasē ir bezmaksas, un tiklīdz mazie dvīnīši būs klāt, pievienošu saviem pases datiem arī viņus. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļās, iesniedzot pasi un bērnu dzimšanas apliecības pie šāda ieraksta var tikt 5 dienu laikā.

Bet, ja gribēsiet informāciju no Iedzīvotāju reģistra par sevi un saviem bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem, vien 2 reizes gadā to ir iespējams izdarīt bezmaksas! Šāda izziņa var noderēt dažādos gadījumos, kad jāpierāda savs daudzbērnu ģimenes statuss, un tas noteikti daudziem no mums kļūs aktuāli tieši šajā gadā, kad par daudzbērnu ģimeņu iespējām tiek runāts aizvien biežāk.

Informāciju, kā lasu ŠEIT, var pieprasīt:

  • klātienē vai pa pastu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās;
  • pa pastu Iedzīvotāju reģistra departamentā (Rīgā, Čiekurkalna 1. līnija 1, k -3);
  • bez maksas elektroniski portālā www.latvija.lv.

Papildus informāciju par nepieciešamiem dokumentiem izziņas saņemšanai, kā arī kontaktus var atrast Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājas lapā: www.pmlp.gov.lv.

Vai jums ir nācies pierādīt savu dauzbērnu ģimenes statusu?

Topošā māmiņa Inga