“Muzeju nakts 2022” piedāvājums

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Šo sestdien, 14. maijā, pēc divu gadu pārtraukuma atkal notiks pasākums “Muzeju nakts 2022”.

Tā ietvaros vairums Latvijas muzeju no plkst. 19.00 vērs savas durvis apmeklētājiem, lai sniegtu iespēju iepazīt eksponātus bez maksas. Tā kā šie pasākumi ir ļoti iecienīti, daudzi muzeji sagatavo arī īpašu vakara programmu, lai apmeklētājiem, īpaši bērniem, sniegtu papildu zināšanu apguves vai izklaides iespējas.

Pasākuma ietvaros iespējams apmeklēt arī tādus objektus, kas ikdienā šo pakalpojumu nesniedz un plašākai publikai nav pieejami. Piemēram, šogad apmeklētājus laipni uzņems arī Saeimas ēkā, Valsts prezidenta kancelejā (Rīgas pils), Ārlietu ministrijā u.c. Šeit gan jābrīdina, ka šādos nozīmīgos objektos pie ieejas tiks veikta drošības pārbaude, tādēļ līdzi nepieciešams paņemt arī personu apliecinošus dokumentus. Tāpat šajās ēkās nebūs atļauta ieeja ar liela izmēra somām vai saiņiem.

Visu pasākuma dalībnieku klāstu vienkopus ērti apskatīt šeit. Lai piedāvājums būtu pārskatāms dažādās Latvijas vietās, akcijas koordinatori muzejus un citas kultūrvietas ir sagrupējuši pēc to ģeogrāfiskās piederības (Kurzeme, Vidzeme, Zemgale, Latgale), atsevišķi izdalot Rīgu un Rīgas tuvāko apkārtni. Tāpat vietnē pieejama arī karte, kas ērti ļauj redzēt līdzās esošo akcijas dalībnieku atrašanās vietu un izplānot maršrutus vairāku objektu apskatei.

“Muzeju nakts” ir starptautisks Eiropas muzeju pasākums, kas kopš 2005. gada ik pavasari notiek daudzās Eiropas valstīs un tradicionāli norit no sestdienas vakara pulksten 19.00 līdz svētdienas pirmajai rīta stundai. Ieeja muzejos šajā laikā ir bez maksas.

 

Informācija par akciju visās Eiropas valstīs ir atrodama vietnē: www.nuitdesmusees.culture.fr