"Normālā" mamma un "nepareizā" mamma

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Mammām nevajadzētu baidīties no savām ēnas pusēm, no savām nepilnībām, no tā, ka mēs tās grūdīsim sevī dziļāk, nekas nemainīsies. Tas tikai krāsies un vienā brīdī tas katliņš ies pāri...

Vai esi domājusi par to, ka "normālas mammas tā nedara?"; vai zini, ka "ar normālām mammām tā nenotiek?", reizēm sievietēm nākas dzirdēt šādus pārmetošus jautājumus par savu rīcību. Vai tevi pārsteidza, kādās virsotnēs un kādos bezdibeņos bērni tevi spēj aizvest? Kopā ar mammām, kas nesen tikušās un dalījušās savās sajūtās mammu šausmu stāstu vakarā, Ģimenes studijā pārspriežam, kas ir perfekta un normāla mamma un kas ir "nepareizā" mamma - kas viņām kopīgs un atšķirīgs, kas pozitīvs un negatīvs ir viņu ir bērnu audzināšanas stratēģijā.

Oktobrī Mūkusalas Mākslas salonā bija aplūkojama mākslinieces Rasas Jansones personālizstāde “Sīkais” ar lielformāta bērnu ģīmetnēm. Reizē ar izstādes atklāšanu notika arī sarīkojums ar nosaukumu “Mammu šausmu stāstu vakars jeb (ne)pareizo mammu grēksūdze”. Tajā gleznoto bērnu mammas pulcējās uz sarunu, aicinot pievienoties tās mammas, kuras arī ir gatavas dalīties ar savu “nepareizās” mammas pieredzi. Raidījumā viesojas mammas: diskusijas vadīja mākslas kritiķe un filozofe Jana Kukaine, izstādes autore gleznotāja Rasa Jansone un vēl vienu „Mammu šausmu stāstu vakara” dalībniece Kristīne Bicāne, kā arī grāmatas „No perfekcionisma uz mīlestību” autore geštaltterapeite Elīna Zelčāne.

LR1 "Ģimenes studijas" 24.novembra raidījums ŠEIT>>

20150223172919-37533.jpgKādas ir jūsu domas un pieredze?

Godaģimene.lv