“Zvaigzne ABC” iesaka: populārākās grāmatas bērniem

Autors: Godaģimene.lv, 2020. gada 7. decembris, 10:10:00
“Zvaigzne ABC” iesaka: populārākās grāmatas bērniem

Grāmatu lasīšana ir viens no veidiem, kā vecāki var pavadīt kvalitatīvu laiku kopā ar bērniem. Grāmatas attīsta bērna fantāziju, iztēli, radošumu. Tās papildina bērna vārdu krājumu un caur varoņu pieredzi māca dažādas dzīves gudrības. Mazākiem bērniem vecāki var lasīt priekšā, pēc tam atbildot uz mazuļu neskaitāmajiem “kāpēc?”, savukārt, lielāki bērni jau var lasīt paši, pēc tam ar vecākiem izrunājot lasīto un saprasto. Lasītprieks veidojas ģimenē, tāpēc ir būtiski radināt bērnus pie grāmatām. Turklāt tā ir lieliska alternatīva laika pavadīšanai pie viedierīču ekrāniem.

“3+ Ģimenes karte” sadarbības partneris izdevniecība “Zvaigzne ABC” ir apkopojuši populārākās un bērnu iemīļotākās pasaku grāmatas.

No 7. decembra līdz 2021. gada 7. janvārim “Zvaigzne ABC” grāmatnīcās saņemiet 25% atlaidi šīm grāmatām, uzrādot “3+ Ģimenes karte”.

 1. Dž. K. Roulinga “Harijs Poters un Filozofu akmens”

Pirmā grāmatā pasaulslavenajā sērijā par puisēnu – burvi. Harijs Poters neko nebija dzirdējis par Cūkkārpu, bet tad Dzīvžogu ielas ceturtā nama pastkastītē sāka birt vēstules, rakstītas uz dzeltenīga pergamenta ar zaļu tinti un rotātas ar purpurkrāsas zīmogu. Harija nejaukā tante un tēvocis žigli vien šīs vēstules pievāc. Taču Harija vienpadsmitajā dzimšanas dienā ierodas milzis, vārdā Rubeuss Hagrids, un pavēsta neticamu vēsti: Harijs Poters patiesībā ir burvis, un viņam jādodas mācīties uz Cūkkārpas Raganības un Burvestību arodskolu. Un tas ir tikai neparasto piedzīvojumu sākums...

Vairāk par grāmatu lasi šeit.

20201203131829-81026.jpg

 

2. Trīs musketieri. Stāsts bildēs

Aleksandra Dimā romāna “Trīs musketieri” komiksa versija, patiks gan lieliem, gan maziem komiksu faniem. Parīze, 1626. gads. Jaunais d’Artanjans ierodas Parīzē, lai pievienotos karaļa gvardistiem. Protams, jau drīz viņš kopā ar leģendārajiem musketieriem Atosu, Portosu un Aramisu tiek ierauts divkauju, blēdību un briesmu pasaulē.

Vairāk lasi šeit.

20201203131944-92337.jpg

 

3. Alise Brīnumzemē. Stāsts bildēs

Lūisa Kerola pasaulslavenās grāmatas komiksa versija lieliem un maziem komiksu faniem. Sekojusi baltajam trusim alā, Alise attopas savādā un brīnumainā pasaulē. Trakais Cepurnieks, neredzams Češīras kaķis, dīvains kāpurs un vesela kava pļāpīgu spēļu kāršu ir tikai daži neparasti tēli, kurus Alise sastop šajā fantastiskajā zemē.

Vairāk par grāmatu uzzini šeit.

20201203132033-70440.jpg

 

4. Edgars Valters “Poķu grāmata”

Krāsainas, ilustrētas grāmatas par poķiem – zāles ciņiem, kuriem, kā izrādās, ir varen interesanta dzīve. “Poķu grāmata” ir pasaka par neparasto poķu tautu, kuras prototipi ir gan Latvijā, gan Igaunijā sastopamie grīšļu ciņi. Grāmatā atklājas autora mīlestība pret dabu un pārliecība, ka cilvēkam jādzīvo saskaņā ar to.

Mākslinieks un rakstnieks Edgars Valters (1929–2006) ir viens no atzītākajiem Igaunijas grāmatu ilustratoriem. Viņš ilustrējis vairāk nekā 250 grāmatu, tostarp labākos igauņu rakstnieku stāstus un pasakas. Lasītājiem daudzās pasaules valstīs, arī Latvijā, īpaši mīļi kļuvuši viņa radītie tēli Uzrocis, Ķērpjbārdis un Puszābaks no Eno Rauda grāmatas “Naksitrallīši”.

Vairāk par “Poķu grāmatu” lasi šeit.

20201203132140-31127.jpg

 

 5. Edgars Valters “Poķu stāsti”

Turpinājums stāstam par zinātkārajiem un darbīgajiem poķiem. Dzīve nomaļajā meža mājiņā rit rāmi un saskanīgi. Poķu zinātkāre ir nerimstoša, viņi atkal un atkal iztaujā Pūko un grib visu saprast. Kā radusies uguns? Vai bērzs nenokaltīs, ja tam notecinās sulas? Cik ātri ods kustina spārnus? Kāpēc saule aust vienā debespusē, bet riet citā? Tie ir tikai daži no viņu nebeidzamajiem jautājumiem. Vecītis labprāt stāsta, ko pieredzējis, dzirdējis un lasījis. Un gan jau arī šo to piefantazē!

Uzzini vairāk par “Poķu stāstiem” šeit.

20201203132228-76195.jpg

 

6. Roberts Vinstons “Palīdzi savam bērnam pieaugt”

Vienkārši un saprotami padomi vecākiem, kā palīdzēt bērnam justies mīlētam un saprastam, tomēr vienlaikus pieņemot, ka pastāv arī noteikumi. Roberts Vinstons kopā ar līdzautoriem grāmatā "Palīdzi savam bērnam pieaugt" sniedz vienkāršus un saprātīgus padomus, kas ļaus vecākiem un bērniem bez liekām rūpēm pārdzīvot nemierīgos pieaugšanas gadus. Grāmatā ir vienkāršas, precīzas ilustrācijas un korektā valodā rakstīti teksti, kuros stāstīts par emocionālo labsajūtu, organisma izmaiņām, drošību internetā, ģimenes dzīvi, attiecībām, seksualitāti un daudziem citiem nozīmīgiem tematiem.

Uzzini vairāk par grāmatu šeit.

20201203132254-71189.jpg

 

Patīkamu lasīšanu!

 

Atgādinām, ka ar “3+ Ģimenes karte” “Zvaigzne ABC” grāmatnīcās 10 % atlaide grāmatām un kancelejas precēm.