11 pasākumi ģimenei patiesās svētku noskaņās

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Bērnu vokālo ansambļu koncerts "Vilkam tāda dvēselīt"

10. novembrī plkst. 12:00 VEF Kultūras pilī koncerts “Vilkam tāda dvēselīt”. Programmu veido oriģināldziesmas, instrumentāli jaundarbi, kā arī intermēdijas – uzveduma sižetu un caurviju darbību atspoguļojoši jaundarbi. Sanita Sējāne un Inga Cipe par koncertu stāsta: "Bērnu vokālie ansambļi no visas Latvijas izdzied stāstu par divām atšķirīgām pasaulēm – cilvēkiem un vilkiem. Tas ir stāsts par attiecībām, cilvēcību un vēlmi sadzirdēt sevi un citus. Tas aicina izjust, pārdzīvot, domāt un caur vilcēna dzīvi spēt labāk saprast savējo.” Vairāk informācijas šeit

“Paradīze 89” radoša darbnīca nominēto filmu programma
11. novembrī plkst. 10:00 kino “Splendid Palace” filmas “Paradīze 89” noskatīšās un darbnīca. Tā ir viena no filmām Latvijas simtgadei. Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Pēc tam, kad televīzija izsludina ārkārtas stāvokli valstī, meitenes sāk gatavoties karam. Pirms filmas skatīšanās, ģimenes aicinātas arī uz radošo darbnīcu. Vairāk informācijas šeit

Mārtiņa diena Brīvdabas muzejā
11. novembrī plkst. 12:00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā atzīmēs Mārtiņdienu. Kas var būt labāks par mājās ceptiem pīrāgiem, vai ne? Lielie un mazie svētku viesi arī šogad tiek aicināti uz tradicionālo Mārtiņa dienas maskošanos Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, dziesmoto masku gājienu un dančiem kopā ar folkloras kopām “Zvīgzna” un "Rija", gatavošanos ziemai ar sveču liešanas un salma gailīšu darbnīcām, viesošanos pie kalēja, veiklības pārbaudi gailīšu makarēšanā, vizināšanos zirdziņa mugurā, umurkumuru un, protams, Mārtiņdienas gardumu baudīšanu. Vairāk informācijas šeit

Lāčplēša dienas lāpu gājiens
11. novembrī plkst. 16:00 Rīgas Brāļu kapos notiks lāpu gājiens. Iespējams, vispatriotiskākā svētku tradīcija, kas ļaus jaunākajām paaudzēm apjaust tautas vēsturi un vienotības spēku. Lāčplēša dienā tiks rīkota tradicionālā svecīšu iededzināšana un lāpu gājiens no Brāļu kapiem līdz Brīvības piemineklim. Pēc piemiņas Svētbrīža, ceļš tālāk vedīs uz Strēlnieku laukumu un noslēgsies ar simbolisko ugunskura iededzināšanu un uguns plosta palaišanu Daugavā. Ģimenes varēs piedalīties arī sadziedāšanā ar vīru kopu “Vilki”, kā arī koncertā ar grupām “Rikšiem” un “Pienvedēja piedzīvojumi”. Vairāk informācijas šeit


Svētku pasākumi muzejā
11. un 18. novembrī plkst. 11:00 valsts svētku pasākumu programma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā aicina gan lielus, gan mazus izzināt Latvijas vēsturi, pieminot tos, kuri aizstāvēja un izcīnīja jauno Latvijas valsti pirms simt gadiem. Gan Lāčplēša dienā, gan 18. novembrī muzejā paralēli īpašajām svētku izstādēm bērni tiks iesaistīti radošās nodarbībās “Mana Latvija”, kurā tiks izstāstīti stāsti par jaunās valsts sargāšanu un varoņu godināšanu, apskatīti vēsturisko un mūsdienu Latvijas apbalvojumu un kopā veidoti jauni ordeņa dizaini.
Vairāk informācijas šeit

Kārlis Kazāks Paviljonā - Ziedoņdārzs * Latvijai 100
14. novembrī plkst. 18:00 paviljonā Ziedoņdārzs īpaši siltās noskaņās Latvijas simto gadadienu sagaidīs klausītāji Paviljonā „Ziedoņdārzs“. Nedēļā, kad Latvija svin savu 100. dibināšanas gadadienu, Kārlis Kazāks jūs ielūdz uz savu koncertu sirsnīgā atmosfērā. Paviljonā varēs pasūtīt arī vakariņas un dzērienus, lai vēl vairāk spētu izbaudīt mierīgo un patīkamo vakaru. Vairāk informācijas šeit.

Multiplikācijas filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde
15. novembrī plkst. 19:00 kino “Splendid Palace” animācijas klasiķes Rozes Stiebras filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde. Filma tapusi pēc folkloras motīviem, tās spraigos notikumus apdziedājuši Juris Kaukulis un „Jauno Jāņu orķestris”. Kad ķekatu jampadracī tiek nozagta Saules un Mēness meitiņa, izmisušie vecāki sauc palīgā cilvēkus, lai bērniņu atgūtu. Nabašnieks kopā ar Meiteni un Brālīti dodas ceļā, lai stātos pretī gan mošķiem un ērmiem, gan pašu bailēm. Palīgiem dotas tikai trīs dienas: ja Saules meitu laikus neatradīs, tā zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Vairāk informācijas šeit.

“Staro Rīga!” instalācijas
16. – 19. novembrī no plkst.18:00 Rīgā staros objekti un ēkas. Gaismas festivāls „Staro Rīga” pirmo reizi notika 2008. gadā, svinot Latvijas deviņdesmitgadi. Katru gadu „Staro Rīga” turpina tradīciju sveikt Latviju dzimšanas dienā, vairojot gaismu un dzīvespriecīgu kopības sajūtu, izgaismojot Rīgas ielas un skvērus, ēkas, parkus un laukumus. Svinot Latvijas valsts simtgadi galvaspilsētā, festivāla tēma „Augšām cēlās gaismas pils”, noslēdzot Ausekļa un Jāzepa Vītola rosināto festivāla tetraloģijas tematisko ķēdi „Gaisma sauca/ Gaisma ausa/ Uz zvaigznēm”. Vairāk informācijas šeit.


Saulrieta sagaidīšana Likteņdārzā

18. novembrī plkst. 15:00 Likteņdārzā saulrieta sagaidīšana. Ja valsts svētkos vēlaties ar ģimeni izbraukt ārpus Rīgas un svētkus pavadīt svaigā gaisā, iespējams, Likteņdārzs būs vispiemērotākā vieta. Latvijas valsts simtajā dzimšanas dienā Likteņdārzā tiks rīkota īpaša saulrieta sagaidīšana.
15:00 Gaismas ceļa iezīmēšana – lāpu gājiens
15:30 Sadziedāšanās. Piedalās jauktais koris „Alaine” un sieviešu koris „Anima”
16.03 Skaistākā dabas izrāde - dzimšanas dienas saulriets virs Daugavas.
Vairāk informācijas šeit

Multimediāla deju lielizrāde “Abas malas”
18. novembrī plkst. 18:00 arēnā “Rīga” lielizrāde “Abas malas” . Mūzika un deja satiek mūsdienu mākslas tehnoloģijas, radot iespēju piedzīvot Latvijas stāstu vēl nebijušā gaismā. Katrs lielizrādes vizuālās izteiksmes elements - horeogrāfija, scenogrāfija, gaismu režija, TV kameru darbs un projekcijas - ir veidots kā viens vienots veselums. Tā nav vēstures stunda, bet personīgs pārdzīvojums un iespēja būt par nozīmīgu daļu no lielizrādes “Abas Malas”. Tas ir simts gadus sens stāsts par mums pašiem – Latvijas cilvēkiem - un mūsu zemi, kuras dzīslās plūst laika upe Daugava.
Vairāk informācijas šeit

Svinīgs muzikāls notikums “18.11.”
18. novembrī plkst. 18:45 pie Brīvības pieminekļa notiks svinīgs un noteikti īpašs un nepieredzēts muzikāls notikums “18.11.” Svētku dienā būs baudāms pie Brīvības pieminekļa. Tas būs multimediāls stāsts par brīvību, kurā galvenais “stāstnieks” ir Brīvības, caur valsts pamatvērtībām un ideāliem uz brīvību un zvaigznēm. Pamata līmenī – latviešu strēlnieki, dziesmu svētki, darbs, ģimene, zinātne; augstāk – mītiskie tēli un tautas alkas: važu rāvēji, Lāčplēsis, Vaidelotis un Latvija. Katrā skulptūru grupā ietverto ideju paudīs Latvijas cilvēki caur dzejnieku un komponistu darbiem, ko papildinās īpaši veidots videomateriāls un gaismas instalācijas.
Vairāk informācijas šeit

Vairāk bērnu pasākumus meklē vietnē Kurp.es