Adventes kalendārs: gatavojiet kopā ar bērniem un baudiet Ziemassvētku gaidīšanas laiku ģimenes lokā

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Adventes jeb Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir viens no gada gaidītākajiem un priekpilnākajiem mirkļiem ikvienā ģimenē ar bērniem. Šim laikam raksturīgs miers, pateicība un harmonija, savukārt, bērnos tas raisa cerības un gaidas pēc Ziemassvētku pārsteiguma. Lai šo priekpilno mirkli būtu vieglāk sagaidīt, daudzās ģimenēs tiek lietots Adventes kalendārs.

Laika atskaite līdz Ziemassvētkiem

Adventes kalendāra pirmsākumi meklējami 17.gs Vācijā, kad luterāņu sekotāji atzīmēja līdz Ziemassvētkiem palikušo dienu skaitu, uz mājas durvīm ar krītu uzvelkot svītriņas, un katru dienu pa vienai notīrot. Savukārt mūsdienīgo Adventes kalendāru izveidoja mācītāja dēls Gerhards Langs, attīstot savas mātes ideju, kura katru gadu savam mazajam dēlēnam, kurš nepacietīgi gaidīja Ziemassvētkus, pagatavoja 24 kartona kastītes, ieliekot katrā no tām kādu cepumu. Katru dienu puisēns drīkstēja atvērt tikai vienu kastīti.

Mūsdienās tradīcija par 24 dienu laika atskaiti ir saglabājusies, turklāt plašā izvēlē pieejami gan kalendāri ar saldumiem, gan rotaļlietām bērniem vai dažādām dāvanām pieaugušajiem. Daudzi zīmoli piedāvā savus Adventes kalendārus, un tie pieejami ļoti plašā izvēlē dažādās cenu kategorijās.

Tomēr jāatceras, ka Adventa kalendāra mērķis nav lielas un dārgas dāvanas. Šo atskaiti līdz Ziemassvētkiem var padarīt par lielisku ģimenes kopābūšanas laiku – gan kopīgi gatavojot kalendāru, gan piepildot to ar sīkiem pārsteigumiem, mīļlietiņām vai idejām laika pavadīšanai ģimenes lokā.

Ar ko piepildīt kalendāru

Adventes kalendāru var piepildīt ar dažādiem kārumiem, sīkām rotaļlietām, kancelejas precēm, aksesuāriem vai citiem pārsteigumiem. Taču liela vērtība ir kalendāra pildīšanai ar idejām aktivitātēm, ko varat paveikt visi kopā ģimenes lokā:

 • piezīmes ar tajā dienā spēlējamo galda spēli,
 • norāde uz brīvdienu galamērķi,
 • recepte kopīgi gatavojamam ēdienam, ko celt galdā vakariņās,
 • papīrs kopīgai lidmašīnu vai kuģīšu gatavošanai, kam seko kopīgas spēles,
 • ierosinājums kopīgi noskatīties svētku filmu,
 • solījums vakarā palutināt vienam otru ar karstu kakao dzērienu, utt.

Svarīgi visiem kopā vienoties par svētku prieka avotiem, vērtībām un vēlmēm un tad pamazām tās piepildīt.

Idejas pašgatavotiem Adventes kalendāriem

Internetā pieejams ārkārtīgi liels ideju klāsts pašu gatavotiem kalendāriem, kas būtu pa spēkam gan iesācējiem, gan pieredzējušiem rokdarbniekiem.

Kalendāra pagatavošanai var izmantot dabas materiālus, papīra tūtiņas, vienreizlietojamās glāzītes, tamborētas zeķītes vai cimdiņus. Smelties iedvesmu vari, piemēram, RedTedArt, Glitter and Caffeine blogā vai plašajos Pinterest ideju krājumos.

20201123173414-15634.jpg 20201123173435-64176.jpg 20201123173452-80350.jpg 20201123173511-61860.jpg

Pagatavo savu Adventes kalendāru no tualetes papīra rullīšiem

Nepieciešams:

 • 24 tualetes papīra rullīši (var izlīdzēties ar virtuves dvieļu rullīšiem),
 • dāvanu papīrs, lentītes, uzlīmes dekorēšanai.

Pagatavošana:

 • Saloki rullīti uz pusēm, lai veidojas locījuma līnija, kas palīdzēs rullītim iegūt dāvanu kastītes formu.
 • Noloki rullīša galus, lai tie noslēgtu rullīti. Šādā veidā dāvanu kastīte būs ērti atverama un aizverama.
 • Ievieto katrā kastītē kādu pārsteigumu.
 • Dekorē iegūtās dāvanu kastītes pēc vēlēšanās. Neaizmirsti tās numurēt, lai pēcāk katru dienu var atvērt vienu atbilstošo dāvanu kastīti.

20201123173538-63431.jpg

20201123173556-11202.jpg

Lai visiem harmonisks un sirsnīgs Ziemassvētku gaidīšanas laiks ģimenes lokā!

 

 

Foto: Pinterest.com