Adventes kalendārs – lieliska aktivitāte, gaidot Ziemassvētkus

Autors: Godaģimene.lv, 2023. gada 24. novembris, 12:01:19
Adventes kalendārs – lieliska aktivitāte, gaidot Ziemassvētkus

Pēc valsts svētku brīvdienām sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks.  Ziemassvētku noskaņa mājās ienāk ar adventes vainaga gatavošanu, lai katru nedēļu iedegtu pa vienai svecei, taču bērniem ir sava Ziemassvētku gaidīšanas aktivitāte, kas ļauj sagaidīt ātrāk tik ļoti gaidītos svētkus. 

Adventes kalendārs bērniem ir kļuvis par tradicionālo elementu daudzās mājās, kas padara Ziemassvētku gaidīšanu vēl īpašāku. Adventes kalendārs nebūt nav stāsts tikai par veikalos nopērkamajiem kalendāriem ar saldumiem. Šādu kalendāru var pagatavot paši, katrs tajā ieliekot savu radošumu un idejas.  Adventes kalendārs piedāvā vairākas priekšrocības: 

Gaidīšanas prieks: Adventes kalendārs palīdz bērniem piedzīvot un izbaudīt gaidīšanas laiku pirms Ziemassvētkiem. Katra diena kalendārā ir maza gaidīšanas atzīme, kas radīs pozitīvu satraukumu un prieku. 

Ģimenes kopā būšana: kalendārs veicina ģimenes kopīgumu, jo katru dienu bērni var izbaudīt nelielu pārsteigumu vai aktivitāti kopā ar ģimenes locekļiem. Tas ir veids, kā radīt īpašus brīžus kopā. 

Radošums un iztēle: Adventes kalendārs piedāvā iespēju iekļaut radošas un izglītojošas aktivitātes. Bērni var piedalīties mākslas projektos, lasīt stāstus, risināt uzdevumus un piedzīvot dažādas interesantas nodarbes. 

Izglītojošs aspekts: Kalendārā ievietotie uzdevumi un aktivitātes var būt izglītojoši. Piemēram, bērni var iemācīties par dažādām kultūrām, izmēģināt jaunas receptes, vai piedzīvot tradicionālās Ziemassvētku aktivitātes. 

Pārsteiguma elements: Katra kalendāra lodziņa atvēršana piedāvā pārsteigumu un aizraujošu brīdi. Bērniem patīk saņemt mazas dāvanas vai uzzināt, kas viņus gaida katru dienu. 

Rūpes un uzmanība: Ievietojot kalendārā siltus vārdus, apsveikumus vai uzdevumus, tas veicina ģimenes emocionālo saikni. Bērni sajūt rūpes un gaida kaut ko īpašu katru dienu. 

Piedzīvojumu sagatavošana: Kalendārs var kalpot kā piedzīvojumu saraksts, iepriekš sagatavojot dažādas aktivitātes, ko veikt kopā ar ģimenes locekļiem. Tas radīs priekšstatu par piedzīvojumu un gaidīšanas laiku. 

Vērtības: Kalendāra aktivitātes var iekļaut vērtības un morāles, kas palīdz veicināt bērnu emocionālo attīstību. Piemēram, labdarības darbi vai radošas aktivitātes var atgādināt par svarīgajām dzīves vērtībām. 

Esam apkopojuši vairākas idejas Adventes kalendāra sagatavošanai mājās: 

Kalendāra izgatavošana: kopā ar bērniem izveidojiet adventes kalendāru no kastes, papīra maisiņiem vai atkārtoti izmantojamām materiāliem. To var izrotāt ar zīmējumiem, aplikācijām vai citiem rotājumiem. 

Uzdevumi: Kalendāra lodziņos ievietojiet uzdevumus. Tas var būt vienkāršs uzdevums vai aktivitāte, piemēram, uzzīmēt zīmējumu, pagatavot ko gardu, iemācīties dziesmu vai izveidot svētku dekorācijas. 

Stāsti un dzejoļi: Ievietojiet lodziņos īsu stāstu vai dzejolīti. Tas veicinās bērnu iztēli un var kļūt par katras dienas īpašo brīdi. 

Kopīgas aktivitātes: Ieprieciniet bērnus ar kopīgām ģimenes aktivitātēm. Iekļaujiet kalendārā norādes uz kopīgu pastaigu, spēlēm, pikniku vai citiem pasākumiem. 

Piedzīvojumu kartes: Izveidojiet piedzīvojumu kartes, kur bērni var sekot norādēm un atrast nelielas dāvanas vai piedzīvojumus savā mājā. 

Ziemassvētku filmas: Ievietojiet kādā lodziņā arī Ziemassvētku filmas vai multfilmas nosaukumu. Konkrētajā dienā kopā baudiet filmu vai multfilmu.  

Paziņojumi un pārsteigumi: Veltiet bērniem nelielu paziņojumu vai pārsteigumu. Tas var būt pozitīvs apsveikums, kompliments vai vienkārši silti vārdi.