Anglijas izstāšanās no ES - vai kāds brauks mājās

Labais Labais

Daudzi paziņas, draugi, radi šobrīd dzīvo Anglijā un pēc nesenā referenduma saka, ka briti tiešām uzvedas savādāk. Lai arī referendums bija gandrīz 50/50, rīkojas tā it kā būtu 80/20. Lasu tagad ik pa laikam publikācijas tvnet, delfi, diena, bet neviens neraksta par to, kas notiks, ja visi tie n-tie tūkstoši latviešu, kas dzīvo Anglijā tagad izdomās atgriezties.

Pa radio dzirdēju, ka viens vīrietis teica, ka, ja angļi izdomās, ka visiem austrumeiropiešiem jābrauc prom, viņš būs tikai priecīgs. Tā Anglija, kas bija pirms 10 gadiem vairs nav, jo tagad sajūta bieži esot kā Arābu pussalā vai Āzijā. Iespējams, ka pārspīlēti, bet tieši Anglijas industriālajos rajonos dzīvo visvairāk imigrantu un tur būšana anglim var izrādīties diezgan nejauka. Ja iedomājos, ka mums Latvijā būtu līdzīga situācija, domāju, ka mēs arī nobalsotu par izstāšanos no savienības.

Nav nekāds noslēpums, ka iespēja dabūt pabalstus par bērniem bija viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ daudzas ģimenes aizbrauca uz Angliju. Ar pabalstu naudu varēja puslīdz normāli dzīvot, turklāt daļa aizbraucēju bija ar vairākiem bērniem - mūsu goda ģimenes. Tagad pabalstus maksās tikai imigrantiem, kas strādā, bet, kas notiks, ja darbs tiek zaudēts. Atstās vispār bez nekā ? Domāju, ka tāpat kaut ko maksās, jo savādāk vairāki desmiti vai pat simti tūkstoši paliks bez naudas. Atšķirībā no Latvijas, Anglijā ir pierasti arī streiki un demonstrācijas un cīņa par savām tiesībām ir daudz nopietnāka. No otras puses, ja viņi nebūs ES, tad mierīgu sirdi varēs šādus cilvēkus sūtīt prom. Pagaidām gan nevar zināt, vai tiešām kādu aizsūtīs, jo ir jau savākti gandrīz 2 miljoni parakstu, lai rīkotu atkārtotu referendumu. Tas gan, visticamāk, neies cauri, jo pretējā gadījumā tur visu laiku varētu pretinieku un atbalstītāji vākt parakstus un vieni apstrīdētu otru leģitimitāti. 

Arī Apollo bija raksts, ka ASV senators Dž. Kerijs saka, ka briti varbūt nemaz neizstāsies. Latvijā mēs maz ko varam ietekmēt, bet būtībā jau nebūtu slikti, ja visi latvieši brauktu atpakaļ. Agrāk ielas bija pilnākas un kopā jau kādu darbu visi šā vai tā atrastu.