Apliecībai “Goda ģimene” jauna mērķgrupa un dizains

Autors: Godaģimene.lv, 2021. gada 6. jūlijs, 11:04:15
Apliecībai “Goda ģimene” jauna mērķgrupa un dizains

Kopš š.g. 1. maija paplašināta Sabiedrības integrācijas fonda izsniegtās apliecības “Goda ģimene” mērķgrupa, paredzot, ka apliecību “Goda  ģimene” var saņemt  ne tikai daudzbērnu ģimenes, bet arī tās ģimenes, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti vai persona, kura nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tai ir noteikta I vai II invaliditātes grupa. Pirmo divu mēnešu laikā no jaunās mērķgrupas par apliecības saņemšanu saņemti vairāk nekā 1250 iesniegumu. Tāpat paplašināts arī sniegtā atbalsta apjoms, un izveidots jauns apliecības dizains.

“Ģimeņu, kuru aprūpē ir bērns ar invaliditāti, dzīves kvalitāti bieži vien ietekmē apstākļi, kuri ir saistīti ar dažādo vajadzību nodrošināšanu. Papildus atbalsta pasākumiem, ko jau nodrošina valsts un pašvaldības, apliecība “Goda ģimene” sniedz iespēju saņemt ne tikai atlaides precēm un pakalpojumiem, bet arī sniedz psihoemocionālo atbalstu un veicina ģimeņu pilnvērtīgu iekļaušanos sabiedrībā, piedāvājot dažādas veselības, izglītības un atpūtas iespējas," stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Ņemot vērā jaunās mērķa grupas pievienošanu valsts atbalsta programmai, tiek mainīts arī programmas nosaukums, kas līdz šim ietvēra tikai atbalstu daudzbērnu ģimenēm. Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte” turpmāk būs zināma ar nosaukumu Latvijas Goda ģimenes apliecība “Goda ģimene”. Mainīts arī apliecības dizains, kas padarīs apliecības lietotāju ikdienas lietošanu vienkāršāku un ērtāku. Sabiedrības integrācijas fonds norāda, ka apliecības, kuras izsniegtas līdz šim, būs derīgas līdz to derīguma termiņu beigām.

Apliecības īpašniekiem ir iespēja saņemt atlaides, iegādājoties preces vai pakalpojumus, kurus piedāvā vairāk nekā 450 uzņēmumi un valsts iestādes Latvijā, tai skaitā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojums; samazināts nekustamā īpašuma nodoklis; braukšanas maksas atvieglojumi, izmantojot sabiedrisko transportlīdzekli, kas pārvadā pasažierus reģionālās nozīmes maršrutā (atlaide 90 % apmērā no pilnas cenas biļetes bērniem un studentiem, 50 % apmērā – pieaugušajiem); samazināta valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā u.c.

“Sabiedrības integrācijas fonds ir apzinājis jaunās mērķgrupas ģimeņu vajadzības un šobrīd aktīvi strādā, lai paplašinātu preču un pakalpojumu piedāvājumu klāstu, iesaistot jaunus programmas dalībniekus. Esam īpaši priecīgi par to, ka nesen programmai pievienojās arī lielveikalu tīkls “Rimi Latvija”. Šobrīd esam sarunu procesā ar citiem veikalu mazumtirdzniecības tīkliem. Tāpat plānots paplašināt programmas tvērumu, uzrunājot sadarbības partnerus arī Lietuvā un Igaunijā,” skaidro Zaiga Pūce.

Apliecība “Goda ģimene” ir Sabiedrības integrācijas fonda realizēta valsts atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm, kuras aprūpē trīs un vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem, kā arī pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību un ģimenēm, kuras aprūpē bērnu ar invaliditāti vai pilngadīgu personu, kura nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tai noteikta I vai II grupas invaliditāte.

Apliecība “Goda ģimene” ir derīga to uzrādot kopā ar personu apliecinošu dokumentu vai studenta/skolēna apliecību. Autovadītāja apliecība uzskatāma par personu apliecinošu dokumentu, izņemot braukšanas maksas atvieglojumu saņemšanai reģionālajos vilcienos un autobusos.

Pašlaik apritē ir vairāk nekā 96 000 “Goda ģimene” apliecības – aptuveni 43 00 pieaugušo apliecības un 53 000 bērnu apliecības. Plašāka informācija par apliecību tīmekļvietnē www.godagimene.lv.