Atpūta bez strīdiem. Kā visiem izdabāt? Lietas, par kurām aizdomāties

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Vasarā došanās atpūtā, atvaļinājuma baudīšana, ceļojums, pārgājiens, pikniks vai izbrauciens ar ģimeni kaut vai uz pludmali, nav nekas neparasts. Bet kopā ar bērniem, tas ne vienmēr ir tik vienkārši, kā sākumā šķiet. Kā iztikt bez strīdiem un par ko aizdomāties, plānojot atpūtu kopā ar ģimeni?

Jāizrunājas ar sevi

Ceļojuma galamērķis - braukt turp, uz kurieni gribētu doties bērni? Piekāpties otrajai pusītei, vai tomēr - piepildīt kādu no saviem bērnības, jaunības sapņiem? Ieskatieties sevī, pajautājiet sev, vai tas, ko GRIBAS, ir patiesībā vajadzīgs. Padomājiet par to, ko jūs sagaidāt no sava galamērķa, kas jūs padara laimīgus, kas acīm liek aizdegties priekā.

Meklējam kompromisu

Nu jau neesam vairs vieni, jārēķinās ar vēl kādu teju visas dzīves garumā: otras pusītes vēlmes, intereses, ieceres, draugi, bērni, radi.. Labāk ir ar ģimeni izrunāt visu vēlmes, kad par savējām viss jau ir skaidrs, un, ja intereses nesakrīt, nevajag krist izmisumā. Mēs esam dažādi, bet tas nenozīmē, ka nevar kopā pavadīt laiku labi.

Nevajag likt bērniem darīt to, kas viņiem neinteresē, un arī pašiem nevajag pakārtot savu atpūtu citu vēlmēm. Vajag apvienot - kamēr sieva bauda baletu, vīrs var doties kaut kur ar bērniem. Vislabākais ir vienoties tā, lai katram tiktu kāds prieciņš. Tad arī visi būs uzvarētāji. Un jā, svarīgi ir patiešām, ne vien visiem kopā atpūsties, bet arī atsevišķi, pamainot pozīcijas.

Var plānus sadalīt, izrunājot, ko un cikos dara, kurš ar kuriem bērniem kopā. Piemēram, no rīta mamma kopā ar meitām brauc uz pilsētu, baudīt spa priekus. Ģimenes vīrieši pa to laiku - bauda makšķerēšanu pie ezera. Un tā izplānot var visu atvaļinājumu, lai ērti un patīkami būtu visiem.

Uzziniet, ko katrs vēlas

Tas patiešām ir svarīgi, jo bieži vien atpūšamies tā, kā esam pieraduši, tā, kā dara draugi, paziņas un citi. Bet te der padomāt - kāda būtu MANA IDEĀLĀ ATPŪTA. Kas patiktu man? Kā es gribu atpūsties? - Šie ir jautājumi, uz kuriem jāatbild visiem ģimenes locekļiem, lai varētu patiešām izplānot patīkamu atpūtu visai ģimenei.

Kur nakšņot?

Protams, ne visi var atļauties ar, piemēram, 8 bērniem, nakšņot nedēļu viesnīcā. Ja paredzēts brauciens uz vasarnīcu, der paņemt līdzi arī teltis, un arī te vēlmes tad ir apvienojamas. Kāds var gribēt atpūsties, gulēt tikai gultā, kādam patīk klausīties nakts skaņās - teltī, vēl kāds var gulēt pat mašīnā. Kāpēc ne?

Ko ēdīsim?

Par pareizu, veselīgu uzturu jādomā vienmēr. Ir lietas, ko var paņemt līdzi, bet visu, saprotams, nav iespējams līdzi paņemt. Un jāatceras par to, ka ar uzkodām vien nepietiks. Ir jābūt katru dienu arī iespējai baudīt siltos ēdienus. Vasarnīcā var gatavot ēst vecāki, tāpat arī ciemojoties laukos, bet ekskursijā? Jāpadomā par ģimenei draudzīgām ēdināšanas iestādēm, kurās paēst kopā ar bērniem.

Ideālais transports

Ja ir savs auto, kurā vietas pietiek visiem, protams, te galvu nav jālauza. Bet, ja tāda nav, viens no vecākiem, ja nevarat vienoties - autobuss, vai, piemēram, vilciens,  - var braukt ar autobusu kopā ar daļu bērniem, otrs - ar vilcienu. Kāpēc ne?

Atpūta "ar jēgu"

Ja dodaties ceļojumā, vienmēr jāpadomā par to, ko vēlaties galamērķī apskatīt. Var braukt ekskursijā uz zoodārzu, laukos var doties apskatīt tuvējo mežu un kopā ar bērniem pētīt dabu, pilsētā: muzeji, kultūras iestādes, izklaides centri bērniem. Par to visu ir jāpadomā savlaicīgi.

Protams, saplānot laiku kopā ar bērniem nav viegli, bet, ja savlaicīgi visu izrunāsiet, tas jau ir solis uz jaukāku atpūtu, jo par visu būs padomāts!

Jauku atpūtu!

Godaģimene.lv