Babītes novada daudzbērnu ģimenes apvienojas biedrībā

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Lai veicinātu daudzbērnu ģimeņu interešu aizsardzību, sadraudzību, izglītību un tradicionālo ģimenes vērtību popularizēšanu sabiedrībā, pirmdien, 24.novembrī, Piņķos tika nodibināta Babītes novada daudzbērnu ģimeņu biedrība „Babītes ģimenes”.

Biedrības dibinātājas Ieva Keireun Kristīne Brasliņa norāda, ka jaunizveidotās biedrības galvenais mērķis ir uzlabot Babītes novada ģimeņu dzīves kvalitāti. Lai sasniegtu šo mērķi, biedrības vadītājas ir izstrādājušas apjomīgu tuvāko mēnešu aktivitāšu plānu, sākot ar lekciju kursiem par bērnu drošības un audzināšanas jautājumiem, veselīgu dzīvesveidu un uzturu, izglītības un karjeras jautājumiem, gan par ģimenes budžeta plānošanu, dārzkopību un citiem. Līdztekus tiks organizēti kultūrizglītojoši daudzbērnu ģimeņu sadraudzības pasākumi.

Babītes novadā ar katru gadu pieaug dzimstība, kas ievērojami pārsniedz mirstības rādītājus, un šogad novadā piedzimuši jau 122 bērni. Pieaugot jaundzimušo skaitam, aug arī kopējais novada iedzīvotāju skaits, un patlaban tas jau ir pārliecinoši pārkāpis 10 000 slieksnim.

Babītes novada pašvaldība, atbalstot daudzbērnu ģimenes, ir noteikusi virkni atvieglojumu, kas saistīti ar izglītības ieguvi, piemēram, pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs daudzbērnu ģimeņu bērni tiek uzņemti ārpus kārtas, tāpat daudzbērnu ģimenēm ir pieejami ēdināšanas maksas atvieglojumi, atlaides apmeklējot Babītes sporta kompleksa peldbaseinus, kā arī mācoties Babītes mūzikas skolā.

„"Babītes novads kā vienota ģimene draudzīgā vidē", tā reizē ir novada vīzija, reizē apliecinājums tam, ka Babītes novadā ir labvēlīgi nosacījumi ģimenēm, īpaši daudzbērnu. Par to liecina fakts, ka nepilna gada laikā daudzbērnu ģimeņu skaits novadā ir pieaudzis par 40%, un patlaban Babītes novadu par savām mājām sauc 320 daudzbērnu ģimeņu,” par daudzbērnu ģimeņu izvēli gandarīts ir Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence.