Bērniem drošas aktivitātes svaigā gaisā

Autors: Godaģimene.lv, 2022. gada 21. jūnijs, 09:38:19
Bērniem drošas aktivitātes svaigā gaisā

Līdz ar siltāka laika iestāšos pieaug nelaimes gadījumu riski, kas saistīti ar aktivitātēm svaigā gaisā. Traumas var gūt, braucot ar riteni, skrituļslidām vai citādi aktīvi atpūšoties, tāpēc iespēju robežās uzraugiet savus bērnus/mazbērnus un aizrādiet, ja viņi kļūst nepiesardzīgi vai pārāk aktīvi.

20220621110703-91062.jpg

Vecākiem regulāri vajadzētu atgādināt bērniem par satiksmes drošības noteikumiem un to obligātu ievērošanu. Neatkarīgi no tā, vai tiek braukts pa tuvējo piemājas ceļu, pilsētas koplietošanas ielām vai savu pagalmu. Svarīgi, lai bērns būtu iepazinies ar ceļu satiksmes noteikumiem. Vienlaikus gan mazajiem velosipēdistiem, gan skrituļotājiem un citu ierīču lietotājiem ir nepieciešams parūpēties arī par drošības elementiem: ķiveri, roku un kāju aizsargiem. Tāpat nepieciešams bērnam izskaidrot, ka skaļa mūzikas klausīšanās austiņās apdraud viņa drošību gan atrodoties uz ceļa, gan piemājas pagalmā.

Atpūta brīvā dabā ir iespēja atpūsties no ikdienas darbiem un sajust vienotību ar dabu. Kādam tā ir makšķerēšana vai medības, kādam brauciens uz mežu sēņot un ogot, bet kāds vienkārši sarīko pikniku svaigā gaisā ar sev tuviem cilvēkiem.

Atpūšoties brīvā dabā, nedrīkst aizmirst arī par mainīgajiem Latvijas laikapstākļiem. Ir jāsaprot, ka laiks var mainīties tik strauji, ka bērnam līdzi vajadzētu paņemt drēbes gan siltākam, gan arī aukstākam laikam. Ja pēkšņi sāk karsēt saule, tad līdzi noteikti ir jābūt aizsarglīdzekļiem pret sauli, kā arī bērnam uz galvas ir jāuzliek cepure, kas pasargās viņu no saules dūriena. Ir arī jāatceras, ka tiešā saulē labāk neuzturēties no plkst. 11.00 līdz 15.00. Šeit pastāv pārkaršanas risks un bērnam var palikt slikti. Ja no rīta spīdēja saule un vakarā paliek vēsāks, tad jābūt gatavam, ka būs vajadzīgas siltākas drēbes. Jāatceras arī par maiņas apaviem, kas var noderēt, ja pēkšņi uznāk lietus vai vakarā zāle paliek slapja.

Atpūšoties ar bērnu brīvā dabā, ir jāatceras, ka bērnam ir jābūt jūsu redzes lokā visu laiku. Jo pastāv risks, ka bērns var apmaldīties mežā vai arī gūt apdegumus no karsta grila, vai ieiet ūdenī un neprast izpeldēt ārā. Ja bērns ir kustīgs un viņam ir tieksme aizskriet kaut kur, tad, pirms doties atpūtā pie dabas, ir jāizvērtē visi riski, jāpārrunā tie ar bērnu un ģimenes lokā, kā arī pieaugušajiem jāievēro visi noteikumi, lai atpūta būtu baudāma visiem, nevis stresa pilna.