DISKUSIJA: Bērnu greizsirdība. Slimība, kas jāizdzīvo vai jāsamierinās uz visu mūžu?

skepter skepter

Īsti jau es vēl neskaitos daudzbērnu ģimeņu pūlciņā, jo divi tikai skraida paši savām kājām, kamēr jaunākais vēl puncī. Bet ceru, ka pieņemsiet mani tā pat :)

Vēlētos aicināt uz diskusiju par bērnu greisirdību. Esmu dzirdējusi daudz un dažādus stāstus par to, ka ienākot ģimenē mazulim vecākie bērni ir greisirdīgi. Protams, arī mūsu ģimenē tā bija, bet pa visam neilgi ar divām kārtīgām scēnām. Toties tagad, kad kopš šī brīža rinķī jau gads mazākais sāk uzkundzēties. Mazākajam Klāvam ir ļoti liela griesirdība uz lielo brāli. Cerēju, ka ar laiku tagad un tulīt visu to, kas ir vecākajam brālim pārries. Bet manas prognozes nav piepildījušās. Gluži pretējas pārgājušas otrā līmenī, kad mazākais būdams vien nieka 1 gads un 4 mēneši vecs sākt apzināti sist vecāko un pat spert ar kāju. 

Runāju, runāju un vēlreiz runāju. Stāstu, rādu un skaidroju, bet nekā. Tiklīdz vecākais dēls ielien pie manis gultā, klepī vai man tikai jānoslauka deguns sākas histērija, notiek kautiņi vai bļaušana. 

Abiem brāļiem tiešām ir ļoti atšķirīgi vecumi un ar lielām bažām domāju, kas notiek decembrī, kad ģimenē ienāks vēl viens bēbucis. 

Varbūt Jums vecākiem ar lielāku pieredzi ir ko man ieteikt?