Bērnu un pusaudžu zobu veselība uzlabojas

Godaģimene.lv Godaģimene.lv

Pētījums rāda, ka zobus vairāk nekā reizi dienā Latvijā tīra 42 % zēnu un 62 % meiteņu skolas vecumā. Speciālisti vērtē, ka tie vēl ir optimistiski dati. Bērni zina, cik reizes zobi jātīra, bet ne visi to izdara. To nosaka arī ģimenes attieksme, ja vecāki nevērīgi izturas pret saviem zobiem, arī bērniem tā nebūs vērtība.

Bērnu un pusaudžu zobu veselība uzlabojas, daudz ieguldīts kampaņās, daudz ieguldīts zobu higiēnistu apmācībā. Pēdējo 20 gadu laikā bērniem ir iespēja regulāri apmeklēt higiēnistu.

Zobu regulēšana ar breketēm, zobu traumu profilakse, nodarbojoties ar sporta aktivitātēm, smēķēšanas ietekme uz zobu veselību, zobu rotas un pīrsingi mutes dobumā - tās ir tēmas, kuras ir vērts pārrunāt ar pusaudžiem. Par zobu veselību pusaudžu vecumā saruna Ģimenes studijā. Raidījuma viesi Slimību profilakses un kontroles centra Slimību profilakses nodaļas vadītāja Solvita Kļaviņa-Makrecka un šī centra galvenais speciālists zobārstnieciskās aprūpes jautājumos Andis Paeglītis, sertificēta bērnu zobārste Līga Kroniņa un zobu higiēniste Anda Mironova.

Uzsākta kampaņa “Man ir tīri zobi”. Tās ietvaros bērniem un īpaši pusaudžiem stāsta par zobu veselību, zobārstu pieejamība Latvijas reģionos - par mobilajiem zobārstniecības kabinetiem, kas apkalpo šo iedzīvotāju grupu. Sabiedrības informēšanas kampaņu rīko Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs, akcentējot informāciju par pareizu zobu higiēnu, to regulēšanu ar breketēm, zobu traumu profilaksi.

Eiropā nekur neapmaksā zobu regulēšanu. Apmaksā konsultāciju, vai regulēšana ir nepieciešams un kādā apmērā.

LR1 "Ģimenes studijas" 16.septembra raidījums ŠEIT>>

20150223172919-37533.jpgKāda ir jūsu bērnu zobu veselība?

Godaģimene.lv